Štvrtok, 2. apríl, 2020 | Meniny má Zita

Na konci šampionátu bolo Fialkovej do plaču: Ani neviem, čo mám povedať

Z 15. priečky bola sklamaná.

Paulína Fialková.Paulína Fialková. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. V cieli nevedela chytiť dych. Hneď za čiarou padla od únavy a hlavu zaborila do snehu. Riadne dlho jej trvalo, kým sa dokázala postaviť a mohla sa tešiť z víťazstva.

Hviezdou biatlonového šampionátu sa stala Nórka Marte Olsbuová Röiselandová. V jej prípade platilo - čo štart, to medaila. V Anterselve ich senzačne vybojovala až sedem. Z toho až päťkrát sa stala majsterkou sveta.

Chcela preteky len dokončiť

Súvisiaci článok Paulína Fialková strieľala najlepšie, na medailu to však nestačilo Čítajte

Posledný titul si vybojovala v nedeľu v pretekoch s hromadným štartom. V polovici pretekov to pritom vyzeralo, že má po nádejach. S minútovou stratou bola Nórka na 22. priečke.

Dvomi čistými streľbami sa dostala na druhú priečku. Na posledných kilometroch bola viditeľne rýchlejšia ako Dorothea Wiererová a zvíťazila.

„Bola som už pred štartom dosť unavená. Keď som sa prepadla po druhej streľbe, hovorila som si: Nič to, len si tie preteky uži a buď rada.

A potom súperky začali robiť chyby a zrazu som bola vpredu a bojovala som o zlato,“ opisovala preteky Röiselandová pre stránku Medzinárodnej biatlonovej únie.

Sedem medailí z MS je v biatlone rekordom. Roiselandová napriek mimoriadne úspešným majstrovstvám nie je líderkou Svetového pohára.

V ňom si prvú priečku naďalej udržala Wiererová.

Inokedy by som nebola tak vzadu, vravela

Zo Sloveniek sa viac darilo Paulíne Fialkovej. V nedeľu mala najlepšiu streľbu zo všetkých pretekárok. Z dvadsiatich terčov minula jediný. Žiadna zo súperiek tak dobre nestrieľala.

Lenže Fialkovej nevyšiel deň. Prepadla bežecky. Dobehla na 15. priečke. V nedeľu by sa do najlepšej desiatky nedostala ani s čistou streľbou.

„Neviem, čo mám k tomu povedať. Je to až neuveriteľné, ako sa pri každom štarte musí niečo pokaziť. Kto sledoval preteky, videl, v čom bol problém,“ hovorila smutným hlasom pre RTVS.

Z posledných pretekov bola mimoriadne sklamaná.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C6KW4 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M6KW4 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).