Slovan v šlágri kola prehral, majstrovská Bystrica ostala lídrom

Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Slovan Bratislava.
Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Slovan Bratislava. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|25. feb 2020 o 18:00

Uspeli oba maďarské kluby.

BANSKÁ BYSTRICA. V šlágri utorkového programu 2. kola nadstavby hokejovej Tipsport ligy hráči Banskej Bystrici zvíťazili nad Slovanom Bratislava 4:3 po predĺžení a upevnili si pozíciu lídra tabuľky.

Slovan pred utorkom ťahal šnúru piatich triumfov a po zaváhaní u majstra stráca na Banskú Bystricu tri body.

Hokejisti Košíc si upevnili tretiu priečku tabuľky triumfom na ľade Zvolena 5:2.

Dukla Trenčín v utorok ukončila sériu piatich prehier. Domáci síce v prvej tretine prehrávali s Popradom 0:2 aj 1:3, ale v druhej časti vyrovnali na 3:3 a troma zásahmi v tretej si vybojovali tri body.

Hokejisti Michaloviec dosiahli dôležitý triumf v nadstavbe o 7. - 12. miesto, keď v utorok doma zdolali Nitru 5:4 po predĺžení a zvýšili svoju šancu na postup do play off.

TOP momentky zo zápasu Banská Bystrica - Slovan: fotogaléria

25.2.2020

Nováčik viedol nad finalistom z minulej sezóny už 4:0, ale hostia v tretej tretine skórovali až štyrikrát a vynútili si predĺženie, pričom extra päťminútovku zariadil v poslednej sekunde tretej časti Samuel Buček.

Siedme Michalovce majú pred Nitrou už päťbodový náskok, do konca nadstavby zostáva odohrať ešte osem kôl.

Pred tím spod Zobora na ôsmu priečku sa v utorok dostal Miškovec, ktorý triumfoval v Nových Zámkoch 4:3 napriek tomu, že prehrával 0:2 aj 2:3.

Miškovec je tak stále v hre o postup do play off, keď na siedme Michalovce stráca štyri body a pred deviatou Nitrou má náskok jedného bodu. Do vyraďovacej časti okrem tímov z elitnej šestky postúpia aj družstvá na 7. a 8. pozícii.

Detva doma síce viedla nad MAC Budapešť gólom Rastislava Gašpara z 23. minúty, ale maďarský tím ešte v druhej časti otočil na 3:1 a v tretej tretine si ustrážil zisk troch bodov za triumf 5:2.

Tipsport liga - skupina o 1. až 6. miesto

(2. nadstavbové kolo)

Trenčín - Poprad 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Góly: 16. Paukovček (Hecl, Rajnoha), 21. Sojčík (Valach, Mikyska), 34. Špirko (Sádecký), 41. Brodeur (Sádecký, Paukovček), 48. Bokroš, 60. Brodeur - 6. Ri. Huna (Semeňák, Ulrych), 11. Lapšanský (Dalhuisen, Handlovský), 19. Ulrych (Svitana, Zagrapan)

Rozhodovali: D. Konc st., Stano - Krajčík, Jurčiak, vylúčení: 7:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2610 divákov

Trenčín: Tomek - McCormack, Stacha, Rajnoha, Brodeur, Bokroš, Sládok, A.Dužek - Valach, Mikyska, Sojčík - Sádecký, Paukovček, Hecl - Hlinka, Špirko, Švec - Krajč, Ferényi, Ďurina

Poprad: Kristín - Ulrych, Martin Chovan, Larkin, Dalhuisen, J.Brejčák, Kozák, Dzivjak, Semaňák - Svitana, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Bjalončík, Handlovský - Mercier, Róbert Huna, Richard Huna - Matúš Paločko, Matej Paločko, Kundrík

Hlasy po stretnutí:

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Z našej strany sme prvú tretinu akoby ani neboli na ľade. Poprad hral extrémne rýchlo a prihrávky končili na ich čepeliach. Nemali sme ani silu zaútočiť. Cez prestávku sme si povedali svoje a prišiel tím, ktorý chceme vidieť na našich klziskách. Zrazu sme bojovali, boli skôr na puku, vytvárali sme si tlak. Prišiel dôležitý gól na 2:3 a chalani si začali veriť. V tretej tretine sme mali aj šťastie a zápas zaslúžene vyhrali."

Peter Mikula, tréner Popradu: "Prvá tretina bola z našej strany herne aj výsledkovo nadštandardná. A potom sme predviedli slabý výkon. Odišli sme z ľadu. Súper prevzal iniciatívu a začal hrať do tela. V tretej tretine sme sa snažili niečo spraviť, ale nedarilo sa nám. V presilovej hre sme sa mohli chytiť, ale nepodarilo sa. Domácim blahoželám."

Zvolen - Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 9. Mikúš (Kolenič, Trotter), 40. Zuzin (Trotter, Kelemen) - 14. Faith (Suja, Jokeľ), 20. Skokan (B. Rapáč, Michal Chovan), 38. D. Růžička (B. Rapáč, J. Sukeľ), 56. Bortňák (Jokeľ), 56. J. Sukeľ

Rozhodovali: M. Korba, Goga - Bogdaň, Frimmel, vylúčení: 9:9, navyše: Stephenson (Zvolen) 10 minút za provokovanie súpera, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1817 divákov

Zvolen: T. Tomek - Stephenson, Corrin, Švarný, Drgoň, Petran, Kurali - Thompson, B. Mráz, Kelemen - Zuzin, McPherson, Parks - Mikúš, Trotter, M. Halama - Kolenič, Tibenský, Marcinek - S. Petráš

Košice: Košarišťan - Pavlin, Repe, Čížek, Zeleňák, D. Růžička, Koch - B. Rapáč, Skokan, Michal Chovan - Parshin, Klhůfek, J. Sukeľ - Faith, Suja, Jokeľ - J. Milý, Bortňák

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "My sme chceli vidieť lepší výkon než na Slovane v nedeľu. Viedli sme, no potom sme inkasovali po nedôraze pred našou bránkou. Následne sme vyrobili zbytočné fauly, ktoré nás trápia celú sezónu a dostávame po nich góly. V tretej tretine nám pomohla presilovka, ale prvé dve tretiny sme slabo forčekovali, strácali puky v strednom pásme, nevytvárali sme si tlak. Pomohol nám gól na 2:3, ale žiaľ nevyužili sme následne dve presilovky. Naopak ponúkli sme Košiciam brejky a potrestali nás z nich. My sa musíme vrátiť k hre, ktorá nás zdobila, a zlepšiť sa aj v súbojoch."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Musím pochváliť mojich hráčov. Dobre odpovedali na nevydarený zápas z nedele. Určite nájdeme nejaké veci, ktoré sme nemali robiť, no zvládli sme ofenzívnu silu Zvolena, ktorá je nebezpečná. Chceli sme predviesť hlavne dobrý hokej, aj keď vieme, aký neúprosný je výsledkový biznis. To sa nám myslím si celkom dobre podarilo. Výsledok je však pre nás lichotivý, pretože sme moli inkasovať v oslabeniach. Ctí nás však bojovnosť."

Banská Bystrica - Slovan Bratislava 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 10. Stupka (Bartánus), 23. Maier (Fafrák, Gabor), 55. Bubela (Kriška, Bartánus), 64. Kriška (Bartánus, Southorn) - 12. Bondra (Pance), 25. Šedivý (Pance, Bondra), 35. Carson (Sersen)

Rozhodovali: Novák, Adamec - Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2621 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany - V. Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Owens, Nemčík, Maier - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Stupka, Mlynarovič, Šoltés - Kriška, Bubela, Bartánus - Fafrák, Gabor, Hričina

Slovan Bratislava: Habal - Bačík, Sersen, Šedivý, Carson, Kučný, Demo - Žitný, Zigo, Abdul - Pance, St.Pierre, Bondra - Kukumberg, Kytnár, Petráš - Sloboda, Puliš, Matoušek

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Začali sme veľmi dobre. Plnili sme stanovený plán. Dávali sme puky do tretiny, hrali u nich. Po druhom góle sme však trošku prestali hrať. Začali sme viac držať puk, vymýšľať. Ten druhý gól bol nešťastný, málokedy sa vidí, no padol. Ovplyvnilo nás to. V tretej tretine sme videli dve unavené mužstvá na zlom ľade. Hokej nebol pekný, no našli sme cestu ako vyrovnať. V predĺžení sme hrali presilovku, no aj pod vplyvom únavy nebola ideálna. Bartánus s Kriškom napokon dali gól. Hrali výborne, Kriška dobre do tela, Bartánus si pripísal tri asistencie. Práve títo hráči dvihli energiu mužstva."

Roman Stantien, tréner Slovana: "Chcel by som poďakovať všetkým chalanom za perfektný výkon. Bojovali od začiatku až do konca, hoci ten koniec žiaľ vypálil tak ako vypálil. Prežili sme v predĺžení presilovku súpera s trojicou hráčov. Bola to dobrá príprava na play off."

Tipsport liga - skupina o 7. až 12. miesto

Michalovce - Nitra 5:4 pp (1:0, 3:0, 0:4 - 1:0)

Góly: 12. Giľák (Šimun), 33. Šimun (Pukka, Spilar), 34. A. Štrauch (Safaralejev, Galamboš), 39. Giľák (Šimun), 64. Pukka (Korhonen, Galamboš) - 48. Horn (Fominych, McNally), 56. Morrison, 58. A. Kollár (Morrison), 60. Buček (Scheidl, Csányi)

Rozhodovali: Kalina, Juhász - Jobbágy, Soltész, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 3128 divákov

Michalovce: Trenčan - Pukka, Ventelä, Hančák, Kolba, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Štrauch, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Phillips - Torok, Šimun, Giľák

Nitra: Šimboch - McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda, Tábi - Buček, Šiška, Hrušík - Scheidl, Yellow Horn, Fominych - Csányi, Kollár, Lušňák - Čaládi, Minárik, Škvarek

Peter Bartoš, asistent trénera Michaloviec: "Od úvodu chalani hrali to, čo sme si povedali. Dali sme gól, ďalšie dva sme pridali v presilovkách a skórovali sme aj v oslabení. V tretej tretine nás zbytočný faul stál veľa. Súper sa dostal na koňa. Hráči sa presvedčili, že hokej sa hrá šesťdesiat minút. Je dôležité, že sme zvíťazili po predĺžení, no strata bodu nás mrzí."

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: "Prvé dve tretiny z našej strany neboli dobré. Urobili sme viacero chýb, za ktoré nás súper potrestal štyrmi gólmi. Do tretej časti sme išli s tým, aby sme už nedostali gól a pokúsili sa výsledok skorigovať. Práve toto musíme zmeniť. Takto musíme hrať celý zápas, nie iba jednu tretinu. Je škoda, že sme v predĺžení nedokonali črtajúci obrat."

Detva - Budapešť 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Góly: 23. Gašpar (Gachulinec), 54. Podešva (Surový, Mons) - 31. Klempa (Strech, Bodó), 37. Pitt (Macaulay, Bugár), 39. Strech (Macaulay, Sofron)), 50. Bodó (Macaulay, Sofron), 60. Kreisz (Strech, Sofron)

Rozhodovali: Výleta, Kókai (Maď.) - Rojík, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:5, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 203 divákov

Detva: Zalivin - Andersons, Lalík, Turan, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec - Král, Klíma, Ščurko - Ľupták, Valent, Gašpar - Surový, Podešva, Mons - Čacho, V. Fekiač, Čenka

Budapešť: Bálisz - Macaulay, Bugár, Blake Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Schlekmann - Sofron, Strech, Kreisz - Bodó, Majoross, Klempa - Terbócs, Pitt, Brance Orbán - Szigeti, Nagy, Szücs

Nové Zámky - Miškovec 3:4 (2:1, 0:0, 1:3)

Góly: 6. Šille (Števuliak, Andrisík), 7. Rogoň (Obdržálek, Hain), 51. Števuliak (Šille, Obdržálek) - 13. P. Kiss (Wehrs, Beach), 49. Valchař (Beach, Beauviller), 52. Beauviller (Valchař, Beach), 59. Szirányi (Galanisz)

Rozhodovali: Baluška, Purgat, Crman, J. Konc ml., vylúčení: 6:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 875 divákov

Nové Zámky: Pavlas - Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain - Obdržálek, Bajtek, Rogoň - Števuliak, Šille, Andrisík - Mikula, Fábry, Jurík - Holovič, Ondrušek

Miškovec: Rajna - Vandane, Göz, D. Kiss, Ross, Wehrs, Szirányi, Láda - Beach, Galanisz, Rodman - Beauviller, Vas, Valchař - Ritó, Harrison, Magosi - P. Kiss, Páterka, Vojtkó

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0. Potom sme spravili taktickú chybu pri striedaní. Otvorili sme stred ihriska a súper to využil. V druhej tretine nám trochu chýbal pohyb. V tretej sme spravili niekoľko zbytočných faulov. V útočnom pásme tam bola vysoká hokejka, v obrannom pásme zase bránenie v hre. Najväčší rozdiel bol asi v zakončení v presilovke. V nej bol súper oveľa nekompromisnejší než my a to rozhodlo. Aj na konci sme dostali gól po buly, ktoré sme mali pokaziť a nie čisto prehrať. Bola to taktická chyba, ktorá nás stála minimálne jeden bod."

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: "Začali sme pomalšie, bolo na nás vidno, že máme za sebou päťhodinovú cestu autobusom. Postupne sme sa však dostali do tempa. Na začiatku sme nevyužili nejaké presilovky, ale postupne sme sa v tejto činnosti zlepšili. Dôležité z hľadiska výsledku bolo, že nám vyšli tie presilovky. Ak chceme postúpiť do play off, musíme v tejto hre pokračovať."

7.Michalovce50 zápasov74 bodov
8.Nitra50 zápasov70 bodov
9.Miškovec50 zápasov69 bodov
10.Budapešť50 zápasov54 bodov
11.Nové Zámky50 zápasov50 bodov
12.Detva50 zápasov48 bodov

Online prenos: Banská Bystrica - Slovan Bratislava (hokej, Tipsport liga 2019/2020, nadstavbová časť, 2. kolo, LIVE, NAŽIVO, dnes, utorok)

Tipsport Liga (SR) Skupina A 2019/2020
25.02.2020 o 18:00
B. Bystrica
4:3
(1:1, 1:2, 1:0, 1:0)
64' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 10. V. Stupka (M. Bartánus), 23. P. Maier (G. Gabor, M. Fafrák), 55. M. Bubela (M. Kriška, M. Bartánus), 64. M. Kriška (M. Bartánus, J. Southorn) – 12. R. Bondra (Z. Pance), 25. E. Šedivý (P. Ziga, R. Bondra), 35. B. Carson (M. Sersen). Rozhodca: M. Novák, M. Adamec – O. Durmis, D. Konc ml.. Diváci: 2 621.
Domáci Barani dokázali rozhodnúť v predĺžení a zaslúžene vyhrali. Celé stretnutie boli aktívnejší a druhý získaný bod si právom zaslúžili. Ďakujem za pozornosť a prajem krásny zvyšok večera!
63:11
goalBanská Bystrica dala gól!
Gól strelil M. KRIŠKA. Asistencie M. Bartánus.
Bartánus vybojoval puk v rohu klziska, naservíroval puk pred bránu svojmu spoluhráčovi a Kriška nemal problém poslať puk do siete!
62:07
Habal s ďalším úspešným zákrokom. Slovan sa ubránil a Bystricu môže mrzieť táto nevyužitá presilovka.
62:01
Hostia v plnom počte.
61:06
Habal výborne zakročil pri strele Southorna. Domáci majú obrovskú šancu strhnúť vedenie na svoju stranu a pripísať si ďalšie víťazstvo.
60:01
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (R. Puliš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
58:54
Domáci tréner dával svojim zverencom taktické pokyny ako strhnúť vedenie na svoju stranu.
58:00
importantPosledné dve minúty tretej tretiny!
57:55
Záver zápasu sa odohráva vo vysokom tempe. Obe mužstvá sa snažia streliť rozhodujúci gól a získať plný bodový zisk.
56:17
importantPekné momenty na oboch stranách. Slovan sa dostal do prečíslenia, ale nepresná nahrávka znamenala prečíslenie na opačnej strane. Pance však obetavo zablokoval strelecký pokus Bystrice.
56:00
Dnešné stretnutie sleduje 2 621 divákov.
55:24
Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením.
54:43
Gól strelil M. BUBELA. Asistencie M. Kriška, M. Bartánus.
Domáci sa predsa len dočkali vyrovnania! Tribúny rozjasal presnou strelou Miloš Bubela a zdramatizoval záver zápasu!
53:44
Hostia išli do prečíslenia, ale Kukumberg po Bondrovej prihrávke puk stratil.
52:48
Hra plynie bez zbytočných prerušení a domácim sa kráti čas na vyrovnanie!
51:29
Gabor sa dokázal uvoľniť a zakončiť, ale Šedivý jeho strelu zablokoval a puk končí až na ochrannej sieťke.
50:58
50:20
importantDomáci teraz vytvorili tlak na bránku Slovana, ale niekoľko striel od modrej nemierilo do priestoru bránky! Habal však musí byť v pohotovosti!
49:09
Presilovky sú veľká zbraň domácich. Habal si stihol počas hry v oslabení pripísať už úspešný zákrok.
48:58
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (M. St.Pierre – 2 min., sekanie).
48:42
Šoltés strieľal z dobrej pozície, ale obrana Slovana dokázala jeho pokus zablokovať.
47:55
Domácim neúprosne beží čas a Slovan stále výborne bráni.
46:12
Zigo chyboval pred vlastným brankárom, ale domáci nedokázali potrestať jeho chybu.
45:39
Spolupráca Hohmann a Mihalik. Nebezpečná strela a Habal výborne zasiahol. vhadzovanie v útočnom pásme pre domácich.
44:58
Napádanie domáceho tímu neslávi úspech a Slovan sa dokázal dostať z obranného pásma.
43:45
Domáci sú už dlhší čas v útočnom pásme, ale nedokážu sa dostať do streleckej pozície.
42:54
Rovnakým priestupkom sa previnili aj domáca Banská Bystrica.
42:22
Bartánus nedokázal prekonať Habala a hostia sa oslobodili len zakázaným uvoľnením.
41:56
importantSouthorn predviedol krásnu individuálnu akciu, ale jeho tvrdá strela skončila len na hrudi brankára Slovana!
40:32
importantŽitný mal veľmi blízko ku gólu, ale Beskorowany dokázal svojim telom zabrániť puku v ceste do bránky!
40:01
Začala sa tretia tretina.
O pár sekúnd sa začne tretia tretina!
Slovan dokázal v druhej tretine otočiť stav stretnutia a domáci budú mať čo robiť v poslednej časti, aby sa pokúsili získať nejaké body z tohto zápasu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:17
38:02
Banská Bystrica má tlak, ale stále neprichádza žiadna strela!
37:18
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (B. Carson – 2 min., hákovanie).
36:05
Hráči si na ľade nič nedarujú a rozhodca má plne ruky práce!
35:26
Hostia majú v posledných momentoch navrch!
34:30
goalSlovan Bratislava dal gól!
Gól strelil B. CARSON. Asistencie M. Sersen.
Hostia sa prvý raz dostali do vedenia, keď Carson prestrelil všetko čo mu stálo v ceste!
33:48
Súčasné vylúčenie:
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (G. Gabor – 2+2 min, hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (J. Kučný – 2 min., hrubosť).
33:47
V posledných momentoch sa na ľade poriadne iskrí!
32:35
32:00
Nekompromisný odpal od Šedivého až za domáceho brankára. Slovan sa zatiaľ veľmi dobre bráni.
31:22
Domáci sú v útočnom pásme, ale nedokážu sa dostať do gólovej situácie.
30:35
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (R. Žitný – 2 min., napadnutie).
30:00
Polovica zápasu je za nami a už sme videli štyri góly. Dnešný zápas je veľmi vyrovnaný a len ťažko tipovať víťaza. Domáci sú však o čosi aktívnejší.
28:40
Po skrumáži sa bude vhadzovať pred Habalom.
27:50
Šedivý opäť skúsil nahodiť puk od červenej čiary, ale tento raz netrafil bránku. Zdá sa, že to dnes bude skúšať častejšie ako obvykle.
26:36
Stále vidíme svižný hokej a hrá sa zo strany na stranu. Takto by mal vyzerať zápas dvoch najlepších tímov.
25:56
Domáci fanúšikovia pri každom zákroku svojho brankára podporujú. Veľmi pekné gesto.
24:39
Gól strelil E. ŠEDIVÝ. Asistencie P. Ziga, R. Bondra.
Kuriózny gól, keď Šedivý len nahodil puk na bránu od červenej čiary a domáci brankár sa drží za hlavu. Tak toto si Beskorowany naozaj nedá za klobúk. Slovan sa poľahky dostal k vyrovnaniu.
23:47
Hohmann si pripísal na svoje konto ďalší strelecký pokus, ale Habal bol pripravený a puk ukryl vo svojej lapačke.
22:22
Gól strelil P. MAIER. Asistencie G. Gabor.
domáci sa dostali do vedenia, keď krásne zakončenie po otočke Gabora ešte dokázal zlikvidovať Habal, ale následná strela od Maiera končí v sieti!
21:51
Domáci v plnom počte.
20:52
Slovan drží útočné páse, ale hostia sa nedokážu dostať do zakončenia. Bystrica mala šancu oslobodiť sa, ale Mihalik nedokázal vyhodiť puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
O malý moment sa začne druhá tretina!
Hostia začnú prostrednú časť v početnej výhode a budú mať šancu dostať sa do vedenia. Videli sme gól na každej strane a verme, že hráči nadviažu na výborný hokej z prvej tretiny!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:51
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ch. Owens – 2 min., podrazenie).
19:29
Domáci sa snažia ešte streliť gól, ale Bartánus nenamieril do priestoru brány.
18:32
Stupka sa po tvrdom súboji ocitol na ľade, ale tento raz sa faul nepíska.
17:40
importantStrely na bránu 16:4!
17:32
Ihneď po naskočení vylúčeného hráča na ľad si do štatistík pripísal strelecký pokus Zigo.
17:12
16:10
importantHabal zbadal puk v poslednom momente, ale jeho vyrážačka bola na správnom mieste!
15:12
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (P. Bačik – 2 min., sekanie).
14:40
Od úvodu vidíme svižný hokej, v ktorom nechýbajú tvrdé súboje. Všetko je však v rámci pravidiel.
13:29
Slovan sa s problémami, ale predsa dostal z pásma, ale chyba v strednom pásme dala možnosť domácim. K vážnejšej situácii však neprišlo.
12:52
Domácich inkasovaný gól schladil a hostia sa snažia využiť dobrú pasáž hry.
11:24
Gól strelil R. BONDRA. Asistencie Z. Pance.
Obrovský chyba domáceho brankára, ktorý nahrával na slepo a našiel len Panceho. Ten poslal puk pred bránku a Bondra nemal problém prekonať zmäteného brankára Banskej Bystrice. Stav je vyrovnaný.
10:40
Domácich strelený gól nakopol a snažia sa okamžite pridať ďalší. Slovan má veľké problémy dostať sa z pásma.
09:48
09:48
Gól strelil V. STUPKA. Asistencie M. Bartánus.
Domáci využili presilovú hru, keď Bartánus naservíroval Stupkovi puk priamo pred bránu a ten sa z takejto pozície nezvykne mýliť. Trnavský odchovanec zaznamenal prvý gól v drese Bystrice.
08:28
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (E. Šedivý – 2 min., sekanie).
08:28
importantNádherná nahráva a samostatný únik! Domáci hráč však netrafil bránku, ale zdá sa, že tam došlo k nedovolenému zákroku!
08:01
Domáci sa snažili dostať do pásma, ale nakoniec sa píska ofsajd.
07:24
importantPrečíslenie hostí dvaja na jedného a Žitný to zobral na seba! Strela však mierila presne na hruď domáceho brankára.
07:05
Nahodený puk vytečoval Habal až na ochrannú sieť a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po ľavici brankára hostí.
06:26
Hostia sú v ofenzíve zatiaľ bezradný.
05:30
Habal musel vykorčuľovať z bránky a len vďaka jeho pohotovej reakcie nešiel domáci hráč sám na bránu.
05:11
Ďatelinka nič nevymýšľal a od modrej vyslal tvrdú ranu na Habala. ten dokázal puk skrotiť a vhadzovať sa bude v útočnom pásme Banskej Bystrice.
04:39
Mihalik vyčistil priestor vo vlastnom obrannom pásme. Bystrica získala puk a snaží sa dostať do útočného pásma.
03:35
Zakázané uvoľnenie hostí.
03:00
Gabor ukázal svoju priebojnosť, ale jeho strelu zastavil pohotový Habal.
02:22
Oba tímy striedajú a hostia zakladajú novú ofenzívnu akciu spoza vlastnej brány.
01:42
Stupka si výborne splnil defenzívne povinnosti. Slovan sa udržal v pásme, ale táto strela od modrej nemala razanciu ani presnosť.
00:31
Slovan sa na začiatku zápasu už druhý raz previnil zakázaným uvoľnením.
00:01
Stretnutie sa o malú chvíľu začne!

HC 05 iClinic Banská Bystrica: T. Beskorowany, (M. Melicherčík) – J. Southorn, V. Mihalik, I. Ďatelinka, J. Cardwell, M. Nemčík, Ch. Owens, P. Maier – J. A. Jääskeläinen, J. Hickmott, C. Hohmann – D. Šoltés, S. Mlynarovič, V. Stupka – M. Bartánus, M. Bubela, M. Kriška – T. Hričina, G. Gabor, M. Fafrák

HC Slovan Bratislava: V. Habal (R. Sabo) – M. Sersen, P. Bačik, B. Carson, E. Šedivý, D. Demo, J. Kučný – J. Abdul, T. Zigo, R. Žitný – R. Bondra, M. St.Pierre, Z.Pance – Š. Petráš, M. Kytnár, R. Kukumberg – T. Matoušek, R. Puliš, M. Sloboda

Rozhodca: M. Novák, M. Adamec – O. Durmis, D. Konc ml..
Banská Bystric ukončila základnú časť na prvom mieste so ziskom 105 bodov. Slovan Bratislava zostal v tesnom závese na druhom mieste so ziskom 103 bodov. Dve najlepšie mužstvá základnej časti sa stretnú v prvom zápase nadstavby. Kto si pripíše ďalšie víťazstvo?
Vitajte pri sledovaní najlepšieho slovenského hokeju! Banská Bystrica privíta na svojom ľade Slovan Bratislava. Sledujte tento zápas s nami!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Slovan v šlágri kola prehral, majstrovská Bystrica ostala lídrom