Prezývali ho Chorvátsky Messi. Najprv trafil bufet, potom strelil krásny gól

Alen Halilovič (vpravo) nastúpil v zostave Chorvátska už v šestnástich rokoch.
Alen Halilovič (vpravo) nastúpil v zostave Chorvátska už v šestnástich rokoch. (Autor: Darko Bandic - TASR/AP)
Jerguš Radačovský|24. feb 2020 o 16:39

Chorvát sa pripomenul po dlhšom čase.

BRATISLAVA. Dvadsaťtriročný Chorvát Alen Halilovič v službách SC Heerenveen zaujal v zápase holandskej Eredivisie proti ADO Den Haag.

Najprv v 73. minúte rozosmial fanúšikov, keď jeho strela z hranice šestnástky netrafila bránku a lopta skončila v bufetovom stánku, v ktorom sa ešte párkrát poodrážala.

Chorvát napravil dojem v 78. minúte, keď strieľal z podobnej situácie. Loptu si už postrážil a presne zamieril do horného rohu bránky, čím efektne vyrovnal na 2:2.

Skóre sa už nezmenilo.

Halilovič je najmladším hráčom v histórii, ktorý nastúpil v drese chorvátskej reprezentácie. Premiéru absolvoval ešte len ako 16-ročný v roku 2013 proti Portugalsku.

Doteraz odohral v reprezentácii desať zápasov.

Pred niekoľkými rokmi ho odborníci radili medzi najväčšie talenty vo svetovom futbale, potenciál sa mu však nepodarilo naplniť.

V roku 2014 prestúpil do FC Barcelona, kde dostal prezývku Chorvátsky Messi. V A-tíme si však nikdy nezahral. Za rezervný tím absolvoval 30 zápasov, v ktorých strelil štyri góly.

V tejto sezóne je v Holandsku na hosťovaní z AC Miláno, kde tiež zatiaľ neodohral žiaden duel. V drese Heereveenu si pripísal 15 štartov a raz skóroval.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Prezývali ho Chorvátsky Messi. Najprv trafil bufet, potom strelil krásny gól