Liverpool vyrovnal dva rekordy, proti West Hamu musel otáčať

Georginio Wijnaldum (vľavo) sa raduje po strelenom góle.
Georginio Wijnaldum (vľavo) sa raduje po strelenom góle. (Autor: Jon Super - TASR/AP)
Sportnet|24. feb 2020 o 22:56

Rozhodujúci gól strelil Mané.

Premier League 2019/2020 - 27. kolo

Liverpool FC - West Ham United 3:2 (1:1)

Góly: 9. Wijnaldum, 68. Salah, 81. Mané - 12. Diop, 54. Fornals

Rozhodovali: Moss – Perry, Smart. ŽK: 51. Rice, 66. Diop, 80. Noble (všetci West Ham)

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Keïta (57. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané (90+1. Matip)

West Ham United: Fabiański – Ngakia, Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice – Snodgrass (84. Bowen), T. Souček (47. Fornals), Noble (C), Anderson (65. Haller) – Antonio

LIVERPOOL. Futbalisti Liverpool FC získali v Premier League ďalšie tri body. V zápase 27. kola zdolali na vlastnej pôde West Ham 3:2.

O víťazstvo museli poriadne zabojovať najmä v druhom polčase. Skóre otvoril v 9. minúte domáci Wijnaldum. West Ham zásluhou Diopa a Fornalsa otočil stav stretnutia.

Vyrovnávajúci gól strelil v 68. minúte Salah. V závere rozhodol o triumfe domácich Mané.

Liverpool dosiahol osemnáste víťazstvo v sérii a vyrovnali tak rekord súťaže. Ten ako prví stanovili hráči Manchestru City v roku 2017.

Zverenci Jürgena Kloppa zároveň dosiahli 21. domáce víťazstvo v Premier League v sérii a vyrovnali svoj vlastný rekord z roku 1972.

Liverpool má v Premier League na konte 79 bodov, v lige doteraz stratil iba dva body. Na druhý Manchester City má náskok 22 bodov. West Ham má na konte 24 bodov a nachádza v pásme zostupu na 18. mieste.

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool vyrovnal dva rekordy, proti West Hamu musel otáčať