Jaroš odohral ďalší zápas za Ottawu, pripísal si asistenciu

Christián Jaroš (uprostred).
Christián Jaroš (uprostred). (Autor: TASR/AP)
TASR|25. feb 2020 o 06:15

Na víťazstvo to nestačilo.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš si pripísal v zámorskej NHL asistenciu, jeho Ottawa však prehrala v noci na utorok na ľade Columbusu 3:4 po predĺžení.

Pre Jaroša to bol tretí bod (0+3) v ôsmom profiligovom zápase v tejto sezóne.

K víťazstvu Columbusu, ktorý sa vrátil na postupové pozície, pomohol dvoma gólmi kapitán a bývalý hráč "senátorov" Nick Foligno.

Víťazný gól v predĺžení strelil švédsky nováčik Emil Bemström. V drese Ottawy sa dvakrát strelecky presadil Connor Brown.

Blue Jackets ukončili sériu ôsmich prehier, no prišli o brankára Elvisa Merzlikinsa, ktorý pre zranenie odstúpil z hry v druhej tretine po kolízii s Anthonym Duclairom.

Domáci sa posunuli v tabuľke Východnej konferencie na pozíciu s druhou voľnou kartou, Senators už dávnejšie stratili postupové šance.

NHL 2019/2020 - základná časť - 25. február:

Columbus - Ottawa 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 5. Foligno (Dubois, Nyquist), 33. Foligno (Jenner, Gavrikov), 50. Matteau (Harrington, Stenlund), 65. Bemström (Werenski, Jenner) - 11. C. Brown (Tierney, JAROŠ), 30. C. Brown (Anisimov, Reilly), 50. White (Hawryluk, Peca). Brankári: Merzlikins (32. Korpisalo) - Högberg, strely na bránku: 45:33, 17.518 divákov.

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 6:32 minúty, pripísal si jednu asistenciu a zablokoval jednu strelu/