Richard Pánik v drese Washington Capitals.
Richard Pánik v drese Washington Capitals. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. feb 2020 o 06:27

Boston aj Tampa prehrali na domácom ľade.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Winnipegom 4:3 po nájazdoch. Slovenský útočník Richard Pánik sa na triumfe podieľal asistenciou.

Na ľade strávil 9:02 minúty a mal plusový bod. V prebiehajúcom ročníku získal 16. bod (7+9).

Kapitán Capitals Alexander Ovečkin otvoril v 2. minúte skóre a dosiahol 701. gól v profilige. Ruský útočník zároveň rozhodol v nájazdoch. Jeho krajan Iľja Kovaľčuk absolvoval debut za Washington, no nebodoval a nepremenil ani svoj nájazd.

Kovaľčuk z tretej formácie do štvrtej vytlačil Pánika.

Tomáš Tatar si pripísal asistenciu, ale jeho Montreal na vlastnom ľade podľahol Vancouveru 3:4 po predĺžení. Dvadsaťdeväťročný krídelník mal na konte aj dva plusové body. V tejto sezóne už nazbieral 56 bodov (21+35).

Tampa Bay utrpela tretiu prehru za sebou, keď doma nestačila na Toronto 3:4. V drese "bleskov" sa predstavil slovenský obranca Erik Černák, ktorý absolvoval 22:01 minúty a do štatistík mu pribudol plusový bod. Za hostí nehral Martin Marinčin.

Hráči Bostonu prehrali druhýkrát za sebou. Doma podľahli Calgary 2:5. V bránke Bruins dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom Fín Tuukka Rask a predviedol 26 zákrokov. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 18 minút a mal mínusový bod.

Obranca Christián Jaroš nastúpil za Ottawu na ľade Nashvillu, ktorý uspel 3:2. Jaroš mal podiel na víťaznom góle "predátorov". V 10. minúte tretej tretiny potrestal jeho vylúčenie Viktor Arvidsson a stanovil konečné skóre 3:2.

Dallas aj s Andrejom Sekerom triumfoval v Caroline 4:1. Slovenský zadák nebodoval.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Boston - Calgary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 31. Marchand (McAvoy), 54. Wagner (Kuraly, Lindholm) - 12. Tkachuk (Backlund, Hanifin), 34. Monahan (Gaudreau, Stone), 35. Monahan (Tkachuk, Gustafsson), 59. Backlund, 60. Backlund (Tkachuk). Brankári: Rask - Rittich, strely na bránku: 28:31, 17 850 divákov.

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 18:00, zaznamenal jeden mínusový bod, pripísal si jednu strelu na bránu a jednu stratu puku/

Carolina - Dallas 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Góly: 23. Aho (Slavin, Svečnikov) - 1. Seguin (Benn), 18. Hintz (Gurianov, Klingberg), 20. Dickinson (Hintz, Oleksiak), 34. Gurianov (Hintz, Dickinson). Brankári: Nedeljkovic - Chudobin, strely na bránku: 41:16, 18.176 divákov.

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:19 min, zablokoval jednu strelu/

Montreal - Vancouver 3:4 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Byron (Domi), 8. Weber (TATAR, Danault), 41. Weal (Domi) - 16. Horvat (Miller, Hughes), 36. Edler (Virtanen, Gaudette), 46. Virtanen (T. Myers, Gaudette), 62. Toffoli (Horvat, Edler). Brankári: Price - Demko, strely na bránku: 40:34, 21.187 divákov.

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:07 min, pripísal si jeden bod za asistenciu a získal dva plusové body/

NY Islanders - NY Rangers 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 38. Pageau (Pulock, Bailey), 55. Eberle (Barzal, Lee), 60. Nelson (Toews, Barzal) - 18. Panarin (Lindgren, DeAngelo), 28. McKegg (Lemieux, Fox), 50. B. Howden (Smith, Lindgren), 61. Zibanejad (Panarin). Brankári: Varlamov - Georgiev, strely na bránku: 45:28, 13.917 divákov.

Philadelphia - San Jose 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Aube-Kubel (van Riemsdyk, Niskanen), 24. Hayes (Laughton, Konecny), 30. Konecny (Hayes), 44. Hayes (Laughton, Konecny) - 7. Kellman (Middleton, Heed), 49. Gregor (Sörensen). Brankári: Hart - Dell, strely na bránku: 27:28, 18.290 divákov.

Tampa Bay - Toronto 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 10. Kučerov (Stamkos, Hedman), 32. Maroon (Paquette, Shattenkirk), 48. Gourde (Shattenkirk, Goodrow) - 13. Muzzin (Spezza, Gauthier), 17. Tavares (Barrie, Matthews), 33. Tavares (Nylander), 35. Nylander (Marner, Barrie). Brankári: Vasilevskij - Andersen, strely na bránku: 29:23, 19.092 divákov.

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) 22:01 min, získal jeden plusový bod, zaznamenal jednu strelu na bránu, tri hity a jednu zablokovanú strelu/

Washington - Winnipeg 4:3 sn (2:0, 1:2, 0:2 - 0:0, 3:2)

Góly: 2. Ovečkin (Kuznecov, Orlov), 11. Vrána (Oshie, Orlov), 34. Hathaway (Dowd, PÁNIK), rozh. nájazd Ovečkin - 39. Ehlers (Eakin), 49. Connor, 57. Scheifele (Ehlers). Brankári: Holtby - Brossoit, strely na bránku: 37:33, 18.573 divákov.

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 9:02 min, získal jeden bod za asistenciu, jeden plusový bod, zaznamenal dve strely na bránu, dva hity a jednu stratu puku/

Detroit - New Jersey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 50. Filppula (Bertuzzi, Larkin) - 2. Anderson (Wood, Mermis), 27. Bratt (Zacha, Gusev), 29. Palmieri (Hughes, Severson), 54. Gusev (Zacha, Müller) Brankári: Bernier - Schneider, strely na bránku: 28:31, 17.525 divákov.

Minnesota - Columbus 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Góly: 2. Staal (Fiala), 20. Donato (Suter, Pateryn), 33. M. Koivu (Hartman), 40. Koivu (Donato, Hartman), 50. Fiala (Staal, Brodin) - 14. Foligno (Nyquist, Harrington), 42. Bemström, 44. Dubois, 57. Werenski Brankári: Stalock - Kivlenieks, strely na bránku: 40:28, 17.057 divákov.

Nashville - Ottawa 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Blackwell (Ekholm, Johansen), 26. Ellis (Granlund), 30. Arvidsson (Järnkrok, Ellis) - 5. Chabot (Sabourin, Hainsey), 19. Chlapík (Balcers, Hawryluk) Brankári: Saros - Anderson, strely na bránku: 33:35, 17.205 divákov.

/obranca Christián Jaroš (Ottawa)

St. Louis - Chicago 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)

Góly: 1. Schenn (Schwartz, Perron), 28. Thomas (Perron, Sanford), 44. R. O'Reilly (Schenn, Schwartz), 45. Sanford (Thomas), 50. Faulk (R. O'Reilly, Pietrangelo), 54. Sanford (Thomas) - 11. Keith (Toews), 15. Murphy (Toews), 22. Kane (Keith, Kubalík), 46. Highmore (Kämpf, Nylander), 49. Saad (Strome, Dach) Brankári: Binnington - Crawford, strely na bránku: 37:30, 18.096 divákov.

Arizona - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Richardson (Hinostroza, Hjalmarsson) - 32. Vatrano (Hoffman, Ekblad), 49. Hoffman (Huberdeau, Barkov). Brankári: Kuemper - Bobrovskij, strely na bránku: 38:26, 12.391 divákov.

Anaheim - Edmonton 4:3 pp (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Milano, 14. Deslauriers (Larsson, Del Zotto), 53. Henrique (Heinen, Manson), 63. Milano (Henrique, Getzlaf) - 30. Ennis (Athanasiou, McDavid), 45. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 56. Athanasiou (Ennis, McDavid). Brankári: Gibson - Smith, strely na bránku: 21:32, 15.431 divákov.