Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Poliaková sa do finále superšprintu nedostala, v ňom bol na ME zo Slovákov iba Šima

Súťažili ôsmi Slováci.

Terézia Poliaková.Terézia Poliaková. (Zdroj: TASR)

ME v biatlone 2020 - Minsk-Raubiči, Bielorusko

Superšprint mužov - finále:

1.Sergej BočarnikovBielorusko14:12,8 min(0+2)
2.Adam VáclavíkČesko+ 0,4 s(0+2)
3.Dmitro PidručnijUkrajina+ 0,5 s(1+2)
19.Michal ŠimaSlovensko+ 1:07,5 min(0+2)
53.Tomáš HasillaSlovenskonepostúpil z kval.
90.Šimon BartkoSlovenskonepostúpil z kval.
94.Matej BalogaSlovenskonepostúpil z kval.

Superšprint žien - finále:

1.Jevgenija PavlovováRusko16:31,8 min(0+0)
2.Olena PidrušnáUkrajina+ 2,8 s(0+1)
3.Chloé ChevalierováFrancúzsko+ 5,5 s(0+1)
55.Terézia PoliakováSlovenskonepostúpila z kval.
62.Veronika MachyniakováSlovenskonepostúpila z kval.
77.Henrieta HorvátováSlovenskonepostúpila z kval.
84.Aneta SmerčiakováSlovenskonepostúpila z kval.

MINSK-RAUBIČI. Osem slovenských reprezentantov sa predstavilo v akcii počas úvodného dňa majstrovstiev Európy v biatlone, ktoré hostí bieloruské stredisko Minsk-Raubiči.

V stredu boli najskôr na programe kvalifikačné súboje mužského i ženského superšprintu, popoludní sa uskutočnili finálové preteky.

Do nich sa ako jediný Slovák dostal Michal Šima, ktorý po dvoch chybách na strelnici obsadil 19. miesto.

V najnovšej biatlonovej disciplíne, ktorá pozostávala z dvoch častí, sa z kvalifikácie do finále prebojovala tridsiatka najlepších.

Kvalifikáciu tvoril šprint na tri kilometre s intervalovou metódou štartu, finále pozostávalo z pretekov s hromadným štartom na päť kilometrov pri možnosti jedného náhradného náboja a pri skrátenom trestnom okruhu v dĺžke 75 metrov.

Otčenáš preteky vynechal

V popoludňajšom finále superšprintu medzi mužmi prekvapujúco chýbali Rus Matvej Jelisejev, Ukrajinec Sergej Semenov či Rakúšan Tobias Eberhard.

Súvisiaci článok ME v biatlone 2020 - Program a preteky (Minsk-Raubiči, Bielorusko) Čítajte

Líder slovenského tímu Martin Otčenáš preteky vynechal a okrem Šimu sa nikto nezmestil do elitnej tridsiatky.

Tomáš Hasilla po jednej chybe v stoji skončil na 53. mieste, Šimon Bartko (2+2) obsadil 90. miesto a o štyri miesta za ním sa umiestnil Matej Baloga (2+1).

Vo finále bol najúspešnejší Bočarnikov a na stupňoch víťazoch ho doplnili Čech Adam Václavík a Ukrajinec Dmitro Pidručnij.

Poliaková delilo od postupu pár miest

V ženskom finále nemalo Slovensko zastúpenie, pretože ani jedna zo štyroch pretekárok sa nedostala ani len do elitnej tridsiatky.

Terézia Poliaková skončila na 55. priečke a napriek jednej chybe v ľahu zdolala o sedem priečok na strelnici stopercentnú Veroniku Machyniakovú.

Henrieta Horvátová s čistou streľbou a stratou 105 sekúnd skončila v kvalifikácii na 77. stupienku, Aneta Smerčiaková s bilanciou (1+0) dosiahla 84. miesto.

Vo finálových pretekoch získala zlatú medailu Ruska Jevgenija Pavlovová. Na druhom mieste skončila Ukrajinka Olena Pidrušná a bronz získala Francúzka Chloé Chevalierová.