Juventus prehral po dlhom čase. Vo Francúzsku nevedel trafiť bránu

Cristiano Ronaldo v drese Juventus Turín.
Cristiano Ronaldo v drese Juventus Turín. (Autor: TASR)
SITA|27. feb 2020 o 08:14

Až štrnásť pokusov šlo mimo.

BRATISLAVA. Olympique Lyon je vo francúzskej najvyššej súťaži až na siedmom mieste, ale v Lige majstrov má na dosah postup do štvrťfinále.

V prvom súboji osemfinálovej fázy si Lyon doma nečakane poradil s lídrom talianskej Serie A Juventusom Turín 1:0.

O všetkom rozhodol gól Lucasa Tousarta, ktorý po polhodine hry umiestnil loptu za chrbát poľského gólmana Juventusu Wojciecha Szczesného.

TOP momentky zo zápasu Lyon - Juventus Turín: fotogaléria

27.2.2020

Tousart profitoval zo skvelého prieniku Houssema Aouara a prihrávky z krídelného priestoru zvnútra šestnástky. Hostia síce v závere druhého polčasu tiež strelili gól, ale Argentínčan Paulo Dybala skóroval z ofsajdovej pozície.

Prvá prehra Juventusu po dlhom čase

Niekoľko streleckých pokusov predviedol aj útočný klenot "Starej dámy" Cristiano Ronaldo, ale 35-ročný Portugalčan nenadviazal na svojich 11 gólov zo Serie A a ďalšie dva v Coppa Italia v tomto kalendárnom roku.

Lyončania disciplinovaným výkonom prvýkrát na európskej pohárovej scéne zdolali Juventus, navyše súperovi zvučného mena prestrihli osemzápasovú šnúru bez prehry v zápasoch s francúzskymi protivníkmi.

V aktuálnej sezóne na európskej scéne Juventus prehral po prvý raz, predtým si zapísal päť víťazstiev a jednu remízu. Hráči talianskeho majstra nestrelil ani gól iba v druhom zápase v tomto súťažnom ročníku. "

Garcia by chcel vyšší náskok

"Verili sme, že môžeme prekvapiť Juventus a podarilo sa nám to. Hrali sme s veľkou túžbou a nasadením. Som šťastný, že som pripravil víťazný gól a dostal ocenenie Hráč zápasu.

Naša taktika dnes fungovala a to isté musíme predviesť aj v odvete v Turíne," skonštatoval 21-ročný francúzsky stredopoliar Houssem Aouar na webe Európskej futbalovej únie.

Tréner Lyonu Rudi Garcia bol o čosi kritickejší, v zápase videl dve tváre svojho mužstva.

"Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý bol v našom podaní prekrásny. Dobre sme bránili a rešpektovali stanovený herný plán. V druhom polčase sme prestali existovať v hre s loptou a veľa sme trpeli," uviedol Garcia.

Päťdesiatšesťročný francúzsky kouč ešte doplnil: "Súper začal hrať aj so štvrtým útočníkom a my sme sa už len bránili. Neinkasovali sme však a to je dôležité v domácom súboji. Mrzí ma len to, že sme v prvom polčase nepridali druhý gól."

Sarri: Nestačí hrať jeden polčas

Juventus mal v zápase 15 streleckých pokusov, ale len jeden do priestoru troch žrdí domácej bránky. Rovnako 61-percentné držanie lopty sa talianskemu šampiónovi vôbec nevyplatilo.

"V tréningu sme si posúvali rýchlo loptu, ale v zápase to bolo iné, v prvom polčase veľmi pomalé. Druhý polčas bol omnoho lepší, ale v Lige majstrov nestačí hrať jeden polčas," všimol si tréner Juventusu Maurizio Sarri, cituje ho portál BBC Sport.

Brankár Wojciech Szczesny je pred odvetou optimista: "V druhom polčase sme dobre zareagovali a to je pozitívny signál pred druhým zápasom. V prvom polčase sme nemali správny prístup a neviem vysvetliť, prečo to tak bolo."

Odvetný súboj osemfinále LM Juventus Turín - Olympique Lyon odohrajú na Allianz Stadium v utorok 17. marca.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Juventus prehral po dlhom čase. Vo Francúzsku nevedel trafiť bránu