Slováci na ME nedokončili miešanú štafetu štvoríc, titul získali Ukrajinci

Slovenská biatlonistka Veronika Machyniaková na trati počas súťeže miešaných štafiet na 4x6 km na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve. (Autor: Michal Svitok TASR)

16.Slovenskonedokončilo (1+8)

BRATISLAVA. Slovenskí reprezentanti v štafete miešaných štvoríc na majstrovstvách Európy v biatlone v bieloruskom stredisku Raubiči pri Minsku skončili na 16. pozícii.

Veronika Machyniaková ani Terézia Poliaková síce nestrieľali výrazne horšie v porovnaní s konkurenciou, no bežecky zaostávali.

Aj preto Machyniaková (0+2) odovzdávala štafetu na 17. mieste a Poliaková (0+3) na 16. priečke.

Tomáš Hasilla na prvej streleckej položke neminul ani raz a dokonca kozmeticky znížil stratu na lídrov, ale na "stojke" netrafil až štyrikrát, musel absolvovať trestné kolo a z trate ho stiahli, pretože ho najlepší predstihli o kolo.

Michal Šima sa tak na trať ani nedostal. Zlato získali Ukrajinci, striebro Rusi a bronz Nóri.

V piatok je v Bielorusku voľný deň, v sobotu sa uskutočnia rýchlostné preteky a v nedeľu stíhacie preteky.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Slováci na ME nedokončili miešanú štafetu štvoríc, titul získali Ukrajinci