Bobby Ryan.
Bobby Ryan. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|28. feb 2020 o 19:16

Ľudia nechceli prestať skandovať.

BRATISLAVA. Bolo už prakticky rozhodnuté. Necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny vyhrávala domáca Ottawa nad Vancouvrom 4:2.

Definitívnu poistku pridal do prázdnej bránky svojím tretím gólom v zápase Bobby Ryan. Fanúšikovia, ako býva v zámorí zvykom, po hetriku 32-ročného Američana zahádzali ľad šiltovkami.

Tu by sa väčšina príbehov skončila.

Streliť tri góly v jednom zápase nie je v najlepšej lige sveta jednoduché, ale každý týždeň sa to podarí hneď niekoľkým hráčom.

Užijú si chvíľu slávy, zväčša ich vyhlásia za prvé hviezdy zápasu, rozdajú pár podpisov a mysľou sa začnú pripravovať na ďalší zápas.

Lenže to nebol Ryanov prípad. Hetrik bol preňho iba bonusom.

Bál sa tlaku médií

Už po svojom poslednom góle sa mu priamo na ľade zaleskli v očiach slzy. Po príchode na striedačku ho chválili spoluhráči i tréneri a ľudia na tribúnach začali skandovať jeho meno.

Dídžej stíšil hudbu, aby si Ryan vychutnal ovácie naplno.

Hluk publika však neslabol, práve naopak. Diváci pokračovali v skandovaní ešte zhruba pol minúty. Mávali pritom transparentmi, na ktorých boli nápisy "Chýbal si nám" či "Vitaj späť, Bobby".

Ryan v profilige pauzoval od polovice novembra, no nie vinou zranení.

Domov»Hokej»NHL»Otec mu týral matku, bojuje s pitím. Pri návrate dal hetrik a takmer plakal