Momentka zo zápasu Norwich - Leicester.
Momentka zo zápasu Norwich - Leicester. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál, TASR|28. feb 2020 o 23:07

Slovák odohral 87 minút.

BRATISLAVA, LONDÝN. Posledný tím anglickej futbalovej Premier League Norwich City si v 28. kole pripísal tri body v zápase s tretím Leicestrom, ktorý doma zdolal 1:0.

Nechýbal pri tom ani slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý odohral 87 minút a mal niekoľko šancí najmä v druhom polčasu za stavu 0:0.

O rozhodujúci zásah sa napokon postaral Jamal Lewis po centri Lukasa Ruppa.

Duda mal najvyššiu známku

Sky Sport zhodnotil výkon slovenského stredopoliara osmičkou, čo bola najvyššia známka. Rovnakú dostal už iba Emiliano Buendia.

Podľa servera whoscored.com bol Duda dokonca najlepším hráčom na ihrisku: 7,6. Slovák mal tri strelecké pokusy.

V úvodnom dejstve posadil center na hlavu Bena Godfreya, no loptu chytil brankár Kasper Schmeichel.

Dána neskôr ohrozil aj sám, no na debutový gól si ešte musí počkať. Prudkú strelu z 25 metrov mu totiž vyrazil nad brvno a o pár minút neskôr vytlačil jeho pokus v čistej šanci reflexívne mimo bránky.

Ofenzívny stredopoliar je v Norwich City na polročnom hosťovaní z Herthy Berlín.

Od januára odohral šesť zápasov. Zatiaľ neskóroval, ani nemá na konte žiadnu asistenciu.

Napriek tomu je druhým najlepšie hodnotením hráčom Norwichu a robí dobrý dojem.