Prišlo to proti outsiderovi. Liverpool prehral prvý zápas v ligovej sezóne

Momentka zo zápasu Watford - Liverpool.
Momentka zo zápasu Watford - Liverpool. (Autor: TASR)
Sportnet|29. feb 2020 o 15:35

Dúbravka vychytal proti Burnley čisté konto.

LONDÝN. Takmer rok a dva mesiace trvala šnúr hráčov FC Liverpool v najvyššej anglickej futbalovej súťaži bez toho, aby okúsili trpkosť prehry.

Čo sa v Premier League podarilo Manchestru United 3. januára 2019, to zvládli v sobotu 29. februára 2020 hráči FC Watford.

Tím z predmestia Londýna v súboji 28. kola zdolali zverencov trénera Jürgena Kloppa hladko 3:0 a prekvapujúco sa ziskom troch bodov dostali na 17. priečku tabuľky pred Aston Villu a Bournemouth.

FC Liverpool síce mal výrazne lepšie držanie lopty ako domáci, no hosťujúci strelci vyslali na bránku Watfordu iba jednu strelu a s ňou si gólman Ben Foster poradil.

Watford ukázal, že Liverpool je možné zdolať

Po bezgólovom prvom polčase sa odmlčali domáci strelci a 22-ročný senegalský útočník Ismaila Sarr skóroval dvakrát, úspech domáceho kolektívu potom spečatil Troy Deeney.

Watford síce príliš neznížil šancu FC Liverpool na domáci titul, ukázal však ostatným tímom, že aj "The Reds" je možné zdolať.

"Watford si zaslúži uznanie, hral dobre, veľa bojoval, bol disciplinovaný a strelil tri góly. To je realita. My sme cez nich nevedeli prejsť. Nie je ale dôvod na paniku. Budeme sa sústrediť na najbližší zápas," citovala BBC obrancu hostí Virgila van Dijka.

V tejto sezóne ide o štvrtú prehru Liverpoolu vo všetkých súťažiach. V Lige majstrov prehral v skupinovej časti v Neapole 0:2 a nedávno v prvom zápase osemfinále s Atléticom Madrid 0:1.

V polovici decembra tiež prišiel neúspech v súboji s Aston Villou (0:5) v Ligovom pohári.

Alonso zachránil Chelsea bod

Futbalisti Crystal Palace pripísali deviaty triumf v sezóne. Na ihrisku Brightonu zvíťazili 1:0 vďaka gólu Jordana Ayewa zo 70. minúty.

V ďalších zápasoch hral Newcastle v bránke s Martinom Dúbravkou bez gólov s FC Burnley. Slovenský reprezentant zaznamenal siedme čisté konto v lige v tejto sezóne.

Remízou sa skončil aj zápas Bournemouthu s FC Chelsea. Hostia viedli od 33. minúty po góle Marcosa Alonsa 1:0, domáci však po prestávke otočili skóre.

Alonso však svojim druhým gólom v zápase zariadil v 86. minúte deľbu bodov.

Premier League - 28. kolo

• Watford - FC Liverpool 3:0 (0:0)

Góly: 54, 60. Sarr, 72. Deeney

• Brighton & Hove Albion - Crystal Palace 0:1 (0:0)

Gól: 70. Ayew

• AFC Bournemouth - FC Chelsea 2:2 (0:1)

Góly: 55. Lerma, 57. King - 33. a 86. Alonso

• Newcastle United - FC Burnley 0:0

/M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

• West Ham United - FC Southampton 3:1 (2:1)

Góly: 15. Bowen, 40. Haller, 54. Antonio - 31. Obafemi

Domov»Futbal»Anglicko»Prišlo to proti outsiderovi. Liverpool prehral prvý zápas v ligovej sezóne