V Nemecku sa diali veci, hráči Bayernu zápas dohrávali bez snahy

Fanúšikovia Bayernu vyčíňali.
Fanúšikovia Bayernu vyčíňali. (Autor: TASR)
TASR|29. feb 2020 o 17:59

Fanúšikovia Bayernu urážali majiteľa klubu.

BERLÍN. Nemecká futbalová Bundesliga pokračovala v sobotu 24. kolom, líder tabuľky a obhajca Bayern Mníchov zvíťazil na ihrisku Hoffenheimu vysoko 6:0.

O svojom triumfe rozhodli Bavori už v úvodnej štvrťhodine, keď po góloch Serge Gnabryho, Joshuuu Kimmicha a Joshuu Zirkzeeho viedli 3:0.

V ďalšom priebehu zápasu sa za hostí ešte dvakrát presadil Philippe Coutinho a gólový účet zápasu na poltucet uzavrel striedajúci Leon Goretzka.

Duel musel hlavný rozhodca na pár minút prerušiť, dôvodom boli urážlivé transparenty fanúšikov hostí na adresu majiteľa domáceho klubu Dietmarovi Hoppovi. Usporiadatelia ich odstránili.

Neskôr sa v sektore hostí objavila aj pyrotechnika.

Prezident Bayernu: Musíme sa spojiť

Hráči oboch tímov dokonca odišli do kabín, no po návrate na hraciu plochu už futbal nebol témou poslednej štvrťhodiny.

Od 77. minúty až do záverečného hvizdu sa totiž futbalisti už len predchádzali po ihrisku, vzájomne sa zhovárali a popri tom si prihrávali loptu, gólmani neboli vo svojich bránkach a prezidenti oboch tímov - za domácich Dietmar Hopp a za hostí Karl-Heinz Rummenigge - sa družne zhovárali pri postrannej čiare, to všetko za mohutného aplauzu domácich fanúšikov.

"Hanbím sa. Ospravedlnil som sa Dietmarovi Hoppovi," citovala agentúra DPA prezidenta Bavorov Karla-Heinza Rummeniggeho a dodal: "Musíme sa spojiť, zatvárali sme oči príliš dlho."

Bayern chce fanúšikov potrestať

Správanie priaznivcov Bayernu nahnevalo hráčov aj členov realizačného tímu a vedenia, viditeľne znechutení boli tréner Bayernu Hansi Flick, športový riaditeľ Hasan Salihamidžič aj člen vedenia Oliver Kahn.

Posledné minúty zápasu diváci hráčom tlieskali, majiteľ Hoffenheimu Hopp mal v očiach slzy.

"Verím, že to bolo správne. Bol to nápad hráčov," poznamenal Rummenigge.

Šéf Bayernu sľúbil, že klub využije všetky možné prostriedky na potrestanie tých, ktorí sú za hanlivý transparent zodpovední. Generálny riaditeľ Hoffenheim Peter Goerlich pochválil hráčov za prejav solidarity.

Borussia Dortmund zdolala Freiburg 1:0, keď o jediný gól zápasu sa postaral 19-ročný Jadon Sancho, pre ktorého to bol 14. gól v sezóne.

Borussia Mönchengladbach, s Lászlóm Bénesom len na lavičke náhradníkov, zvíťazila na pôde Augsburgu 3:2.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil 1. FC Kolín nad Schalke 3:0 a v tabuľke sa posunul zo 14. na 10. miesto.

Bundesliga - 24. kolo

• Borussia Dortmund - SC Freiburg 1:0 (1:0)

Gól: 15. Sancho

• FC Augsburg - Borussia Mönchengladbach 2:3 (0:0)

Góly: 57. Lowen, 83. Finnbogason - 49. Bensebaini, 53. Stindl, 79. Stindl

/L. Bénes (Mönchengladbach) na lavičke náhradníkov/

• 1. FSV Mainz - SC Paderborn 2:0 (2:0)

Góly: 29. Quaison, 37. Onisiwo

• TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Mníchov 0:6 (0:4)

Góly: 2. Gnabry, 7. Kimmich, 15. Zirkzee, 33. Coutinho, 47. Coutinho, 62. Goretzka

• 1. FC Kolín - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (2:0)

Góly: 9. Bornauw, 39. Cordoba, 75. Nubel (vlastný)

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»V Nemecku sa diali veci, hráči Bayernu zápas dohrávali bez snahy