Tatar odohral úžasný zápas, Marinčin rozhodol prvým gólom v sezóne

Tomáš Tatar (celkom vpravo) v drese Montreal Canadiens.
Tomáš Tatar (celkom vpravo) v drese Montreal Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. feb 2020 o 22:10

Hrali až šiesti Slováci.

NEW YORK. Šiesti slovenskí hokejisti sa predstavili v 12-zápasovom sobotňajšom programe NHL a dvaja z nich si vylepšili štatistiky v kanadskom bodovaní.

Tomáš Tatar tromi asistenciami prispel k triumfu Montrealu nad Carolinou 4:3 po predĺžení a Martin Marinčin strelil víťazný gól v súboji Toronta s Vancouverom (4:2).

Otvoril si ním strelecký účet v tejto sezóne profiligy, okrem toho počas takmer 21 minút na ľade zablokoval šesť striel súperových hráčov a pridal aj tri bodyčeky a plusový bod.

Tatar posúva svoj rekord

Tatar prekonal svoj osobný rekord v produktivite v NHL. Vďaka spomenutým trom asistenciám sa dostal na 61 bodov v aktuálnej sezóne, na konte má 22 gólov a 39 asistencií.

Jeho doterajšie maximum z minulého súťažného ročníka bolo 58 kanadských bodov. Vtedy na to potreboval 80 zápasov, teraz mu na rekordný zápis stačilo 67.

Skúsený 29-ročný krídelník aktuálne prežíva skvelé obdobie, z posledných ôsmich zápasov šesťkrát bodoval so súčtom dva góly a sedem asistencií.

Tatar odohral v prvom útoku Montrealu mimoriadne vydarený zápas s piatimi streleckými pokusmi na bránku, jedným bodyčekom, spomenutými asistenciami a na konci aj s dvoma plusovými bodmi.

To všetko stihol počas 17:17 min na ľade.

"Nezaoberám sa bodmi, chcem len hrať dobre a baviť sa hokejom. Na ľade aj mimo neho si veľmi dobre rozumiem s Philom (Danaultom) aj Brendanom (Gallagherom), som rád, že sa nám darí. Bol by som však radšej, keby sme mali na konte viac bodov ako tím," povedal Tatar pre journaldemontreal.com.

Montreal nevzdáva boj o play off, v Atlantickej divízii je piaty, s 9-bodovým odstupom na tretie Toronto.

Černák pomohol ukončiť sériu prehier

Aj ďalší traja slovenskí hokejisti sa v sobotu tešili z víťazstiev so svojimi mužstvami, hoci nebodovali.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára prispel dvoma zablokovanými strelami a plusovým bodom k triumfu svojho tímu na ľade New Yorku Islanders 4:0.

Boston má na čele NHL 94 bodov a náskok 6 bodov pred lídrom Západnej konferencie a obhajcom trofeje St. Louis.

Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave prerušila sériu štyroch prehier a doma zdolala Calgary 4:3. Slovenský obranca odohral 21:20 min s bilanciou dva strely na bránku, tri bodyčeky a dve trestné minúty.

Tešil sa aj Christián Jaroš v drese Ottawy z triumfu nad Detroitom 4:3 po samostatných nájazdoch. Jaroš odohral necelých 10 minút s jedným bodyčekom a jednou zablokovanou strelou.

Do nájazdov pokročil aj zápas St. Louis - Dallas (4:3 sn) s víťaznou pointou pre domáci tím. Andrej Sekera odohral v drese Dallasu 17:45 min bez štatistického prispenia.

Draisaitl ako prvý prekonal stovku

Edmonton zdolal Winnipeg 3:2 a bolo to najmä dielo Leona Draisaitla. Dvadsaťštyriročný Nemec bol pri všetkých góloch Oilers - dva strelil a pridal aj asistenciu.

Prekonal tým ako prvý v tejto sezónu hranicu sto bodov. Aktuálne má na konte 39 gólov a 62 asistencií.

Syn trénera HC Košice Petera Draisaitla sa stal len desiatym hráčom v NHL od sezóny 1993/1994, ktorý nazbieral 100 bodov v 65 a menej zápasoch.

Vlani sa to podarilo Rusovi Nikitovi Kučerovovi z Tampy Bay po 62 zápasoch.

NHL 2019/2020 - základná časť:

NY Islanders - Boston 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Pastrňák (Krug, Carlo), 14. Grzelcyk (Marchand, McAvoy), 52. Marchand (Bergeron, McAvoy), 57. McAvoy (Krug, Krejčí)

Brankári: Varlamov - Rask, strely na bránku: 25:30

/brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 21:49 minúty, raz vystrelil na bránku súpera, zablokoval dve strely súpera, pripísal si dve trestné minúty a jeden plusový bod/

Tampa Bay - Calgary 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Góly: 14. Johnson (Sergačov, Kučerov), 28. Palát (Kučerov, Sergačov), 32. Gourde (Paquette, Bogosian), 35. Killorn (Coleman, Coburn) - 34. Mangiapane (Backlund), 35. Lindholm (Gustafsson, Gaudreau), 58. Monahan (Lindholm, Tkachuk)

Brankári: Vasilevskij - Rittich, strely na bránku: 33:21

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:20 minúty, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tromi bodyčekmi a pripísal si dve trestné minúty/

Toronto - Vancouver 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Gauthier (Barrie, Sandin), 7. Matthews (Dermott), 41. MARINČIN (Tavares, Barrie), 59. Hyman (Marner, Dermott) - 6. Motte (Sutter, Beagle), 12. Pearson (Horvat, Edler)

Brankári: Andersen - Demko, strely na bránku: 30:27

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 20:48 minúty, strelil gól, trikrát vypálil na bránku súpera, prezentoval sa tromi bodyčekmi, šiestimi zablokovanými strelami a pripísal si jeden plusový bod/

Montreal - Carolina 4:3 pp (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 3. Danault (TATAR, Gallagher), 24. Domi (Byron, Weal), 25. Gallagher (TATAR, Danault), 65. Petry (TATAR) - 28. Fleury (Staal), 42. Edmundson (Nečas, Slavin), 59. Williams (Edmundson, Teräväinen)

Brankári: Lindgren - Forsberg (25. Nedeljkovic), strely na bránku: 39:30

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:17 minúty, pripísal si tri asistencie a dve plusové body, okrem toho päťkrát vystrelil na bránku súpera a prezentoval sa aj jedným bodyčekom/

Ottawa - Detroit 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 34. Anisimov (Reilly, Tierney), 42. Sabourin (Peca, Chabot), 47. Anisimov (Hawryluk, Paul), rozh. náj. Anisimov - 4. Nielsen (Erne), 27. Larkin (Bertuzzi, Fabbri), 48. Gagner (Hronek, Larkin)

Brankári: Högberg - Bernier, strely na bránku: 39:28

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 9:58 minúty, prezentoval sa jedným bodyčekom a jednou zablokovanou strelou/

St. Louis - Dallas 4:3 sn (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Perron (Dunn), 25. Bozak (Dunn, Thomas), 34. Schenn (O'Reilly, Pietrangelo), rozh. náj. O'Reilly - 9. Seguin (Klingberg), 36. Gurianov, 60. Klingberg (Benn, Perry)

Brankári: Allen - Chudobin, strely na bránku: 29:31

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:45 minúty bez zápisu do štatistík/

Los Angeles - New Jersey 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 34. Brown (Kopitar, Iafallo), 62. Kempe (Lizotte, Brown) - 8. Bratt (Gusev)

Brankári: Quick - Blackwood, strely na bránku: 38:33

Florida - Chicago 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 5. Hoffman, 59. Matheson (Hoffman) - 13. Toews (Boqvist, Kubalík), 27. Caggiula (Murphy, Toews), rozh. náj. Toews

Brankári: Bobrovskij - Crawford, strely na bránku: 40:29

Arizona - Buffalo 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Góly: 23. Oesterle (Keller, Ekman-Larsson), 24. Kessel (Goligoski, Oesterle), 28. Keller, 54. Keller (Demers), 60. Ekman-Larsson - 8. Johansson (Kahun, McCabe), 9. Skinner (Simmonds)

Brankári: Raanta - Johansson, strely na bránku: 31:27

Nashville - Colorado 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 55. Arvidsson (Ellis, Josi), 60. Järnkrok (Ellis, Josi) - 34. Landeskog (Johnson, Girard), 36. Kaut (Jost, Makar), 60. Johnson

Brankári: Saros - Francouz, strely na bránku: 32:31

Edmonton - Winnipeg 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 7. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 40. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 55. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Larsson) - 34. Shaw (Shore, Bourque), 34. Connor (Wheeler, Bitetto)

Brankári: Smith - Hellebuyck, strely na bránku: 22:41

San Jose - Pittsburgh 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 19. Kane (Vlasic), 32. Meier (Sörensen, Ferraro), 35. Kellman (Sörensen), 47. Couture (Ferraro, Kane), 57. Thornton (Meier, Heed)

Brankári: Jones - Jarry, strely na bránku: 32:30

Domov»Hokej»NHL»Tatar odohral úžasný zápas, Marinčin rozhodol prvým gólom v sezóne