Žilina v šlágri prehrávala o dva góly, ale vyrovnala. Slovan vydrel víťazstvo

Momentka zo zápasu Žilina - Dunajská Streda.
Momentka zo zápasu Žilina - Dunajská Streda. (Autor: TASR)
Sportnet|1. mar 2020 o 18:08

Dôležité body si pripísala Trnava.

BRATISLAVA. Líder najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Slovan Bratislava potvrdil svoje postavenie aj v nedeľňajšom zápase 21. kola základnej časti Fortuna ligy, keď zvíťazil na trávniku Nitry gólom Mohu z 56. minúty.

Zverenci trénera Jána Kozáka mladšieho zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na desať bodov.

Prispela k tomu deľba bodov v priamom súboji o druhú priečku, v ktorom Žilina remizovala s Dunajskou Stredou 2:2.

Hostia sa síce zásluhou dvoch presných striel Erica Ramíreza dočkali prvých dvoch gólov v jarnej časti, ale sľubné polčasové vedenie neudržali a predĺžili sériu bez výhry na štyri zápasy.

Štvrtý nerozhodný výsledok za sebou hrali futbalisti Ružomberka, ktorí s Michalovčanmi prehrávali od 64. minúty po góle Danka, ale krátko pred koncom vyrovnal na konečných 1:1 Kmeť.

Sereď síce viedla od 5. minúty po zásahu zimnej akvizície Vuka 1:0, ale domáci Trenčín otočil výsledok vďaka Čatakovičovi a Van Kesselovi a v tabuľke je piaty.

Cenné body v boji o účasť v prvej šestke získal Spartak Trnava, ktorý necelú štvrťhodinu pred koncom prehrával so Zlatými Moravcami 0:1, ale najskôr vyrovnal Orlandič a v nadstavenom čase na radosť domácich priaznivcov skóroval Sobczyk na 2:1.

Zlatomoravčania na jar ešte nebodovali.

Naopak, hráči Senice po zimnej prestávke ešte neprehrali. Svoj piaty bod získali za bezgólový výsledok na ihrisku FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Základná časť súťaže sa skončí začiatkom marca 22. kolom, po ňom sa liga rozdelí na dve nadstavbové skupiny.

Najlepšia šestica tímov bude bojovať o titul, zvyšné mužstvá budú súperiť o konečné umiestnenie či udržanie sa medzi slovenskou elitou.

Fortuna liga - 21. kolo:

Nitra - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 56. Moha

Rozhodovali: Gemzický - Benko, E. Weiss, ŽK: Gatarič (Nitra), 2670 divákov

Nitra: Šípoš - Šurnovský, Podhorin, Augusto, Magda - Javorčič (83. Štefanec) - Chobot, De Jesus Nascimento (88. Faško), Vrábel (77. Danek) - Gatarič, Ristovski

Slovan Bratislava: Greif - Lovat, Božikov, Bajrič, Medveděv - Rabiu (81. Nono), Lichý - Moha, Henty (72. Holman), Daniel - Ratao (78. Obžvolt)

Hlasy po stretnutí:

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Nitra má vyššiu kvalitu ako ukazuje tabuľka, čo sa aj potvrdilo. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. V úvodných 25-30 minútach Nitra dobre bránila a bola aj aktívna. Nám chvíľu trvalo, kým sme si zvykli aj na podmienky a prostredie, nebolo ľahké sa vpredu presadiť. Od tridsiatej minúty sme postupne viac ukazovali našu kvalitu a prišli aj šance. V druhom polčase sme predviedli pekné akcie a vytvorili sme si viac príležitostí, škoda, že sme nepridali druhý, prípadne tretí gól, bolo by to krajšie. Verím, že v ďalších zápasoch už príde aj viac gólov."

Anatolij Demjanenko, tréner Nitry: "Slovan je najlepšie mužstvo v lige a dnes potvrdil svoju vysokú kvalitu, bol veľmi dobre organizovaný. Hráčov som pochválil za obetavosť a snahu. Najviac nás hnevá, že nedokážeme skórovať a nedávame góly. Na tréningoch nám to ide, v zápasoch nám však stále niečo chýba. Ideme ďalej pracovať, aby sme sa zachránili v súťaži."

Žilina - Dunajská Streda 2:2 (0:2)

Góly: 50. a 58 Balaj - 17. a 32. Ramirez

Rozhodovali: Kráľovič - Somoláni, Hrčka, ŽK: Davis (DAC), 2797 divákov

Žilina: Holec - Kaša, Králik, Minárik - Anang (46.Vallo), Káčer,Fazlagić, Ďuriš (90. Bičachčian), Demiri - Bala (80.Iľko),Kurminowski

Dunajská Streda: Jedlička - Blackman, Kružliak, Šimić,Davis - Balič(90. Lalatovič), Vida M.(56. Phillips, 82.Bednár)),Kalmár - Fábry, Ramirez, Divkovič

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Mám z toho zmiešané pocity. Neviem či jeden alebo druhý tím si zaslúžil vyhrať. V prvom polčase sme sa snažili hrať svoju hru, súperovi sa podarilo nás prekvapiť, dokonca dvakrát, čo im uľahčilo prácu. Myslím si, že prvý polčas z našej strany nebol ideálny a bolo to aj vinou toho výsledku, keď sme prehrávali 0:2, Dunajská Streda má kvalitu na to, aby držala loptu, čím trochu robila problémy, hlavne na konci prvého polčasu.

V druhom polčase sme zmenili agresivitu a napádanie a dovolím si povedať, že sme v druhom dejstve boli lepším mužstvom, aj keď celý čas DAC hrozil protiútokmi. Tá remíza je podľa mňa spravodlivá, nediskutoval by som o tom, ktoré mužstvo bolo lepšie, jednoducho, boli dva rozdielne polčasy, v tom druhom sme boli lepší my."

Helder Cristovao, tréner Dunajskej Stredy: "Myslím, že sme dnes videli veľmi dobrý futbal. Proti sebe hrali veľmi dobré mužstva. Snažili sa hrať futbal, nemysleli na body. Z našej strany veľmi dobrý prvý polčas, veľmi dobre sme zorganizovali mužstvo. Hráči hrali naozaj fantasticky. Po polčase sme im povedali, aby si dávali pozor, že ešte nie je koniec, že 2:0 ešte neznamená, že sme vyhrali.

Žilina dala gól, veľmi dobre reagovala a keď domáci dajú gól, v takomto prostredí je to aj s pomocou fanúšikov vždy ťažké. Celkovo by som povedal, že sme si nezaslúžili remizovať, mali sme vyhrať, boli sme lepší tím. Ešte raz opakujem, domáci ukázali dobrú reakciu po tom strelenom góle, ale mali sme dnes vyhrať my."

Ružomberok - Michalovce 1:1 (0:0)

Góly: 84. Kmeť - 64. Danko

ŽK: Almási - Carrrilo, Kostantinidis, Danko. Rozhodovali: Perešinský - Ferenc, Žákech, 1064 divákov

Ružomberok: Macák - Čurma, Mrva, Twardzik - Zsigmund - Kojnok (84. Kmeť), Kostadinov, Takáč (75. Gerec), Mojžiš - T. Bobček, Regáli (57. Almási)

Michalovce: Kira - Kostantinidis, Grič, Carrilo, Soler, Vojtko - Begala - Žofčák, (82. Diarra), Turík (75. Neofytidis), Danko - Kvocera (67. Hovhannisyan)

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Nám bod nič nerieši, preto sme sa snažili stretnutie zvládnuť trojbodovo. O zápase rozhodla jedna dôležitá vec. Nervozita na kopačkách našich chlapcov bola taká enormná, že si nevedeli presne prihrať, dostať sa do tempa, bolo tam veľa nepresností i chaosu v niektorých chvíľach. Súper rozumne bránil, prehustil svoju defenzívu.

Vedeli sme, že Michalovce budú nebezpečné v brejkových situáciách, čo sa aj potvrdilo, pri góle na 0:1. Potom nastalo vzopätie všetkých síl, no ďalšia rana do našich radov prišla, keď sme nepremenili pokutový kop. Krásnym gólom Matúša Kmeťa sme napokon vyrovnali."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Prišli sme s nejakým zámerom, ktorý sa nám, hlavne v obrannej fáze darilo napĺňať do 80. minúty, potom to už nebolo ono.

Súper síce mal počas zápasu prevahu, ale nejaké vyložené šance si nedokázal vypracovať. My sme sa spoliehali na brejkové situácie a jedna nám aj vyšla. Samozrejme mrzí ma, že sme dostali vyrovnávajúci gól, ale taký je futbal. Takže o hornej šestke sa rozhodne až v poslednom kole."

Trenčín - Sereď 2:1 (1:1)

Góly: 25. Čatakovič, 57. Van Kessel - 5. Vuk

Rozhodovali: Pavlík - Štrbo, Poláček, ŽK: Kapuiadi, Šulek - Hučko, ČK: 87. Dabó (Sereď), 293 divákov

Trenčín: Bergsen - Šulek, Križan, Kapuadi, Julien (36. Ligeon) - El Mahdioui - Bukari, Roguljič, Zubairu (62. Koolwijk), van Kessel - Čatakovič (80. Depetris)

Sereď: Kanurič - Dabó, Michalík, Ba (70. Slaninka), Hučko - Duranský, Šumský (53. Špehar) - Morong, Vuk, Potoma - Jarovič (62. Vučenovič)

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: "Súhlasím s tým, že zápas bol otvorený, nesúhlasím s tým, že si súper strelil dva vlastné góly. Mali sme veľa ďalších šancí, aby sme zápas uzatvorili. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. V stredu hráme Slovnaft Cup so Slovanom, chceme postúpiť."

Peter Léránt, tréner Serede: "Úvod zápasu sme odohrali kvalitný, súpera sme nepustili do žiadnej príležitosti. Dali sme gól a kontrolovali sme hru až do inkasovaného gólu, keď sme urobili hrubú chybu. Druhý polčas bol otvorený, hralo sa v dobrom tempe. Zase sme si dali v podstate vlastný gól. Zápas bol otvorený až do konca, nastrelili sme brvno. V závere nás pribrzdilo vylúčenie."

Pohronie - Senica 0:0

Rozhodovali: Glova - T. Vorel, Jánošík, ŽK: Obročník, Tandir, Pavlík, Chribík - Akinyoola, 1117 divákov

Pohronie: Jenčo - Župa, Chríbik, Pavlík, Dzurík - Pellegrini, Obročník - Abrahám (56. Badolo), Gerebenits (66. Mikuš), Mazan (8č. Blahut) - Tandir

Senica: V. Vorel - Mihal, Addo, Lukáčik - de Assis, Eneji, Totka, Baumgartner, Buchel (89. Černák) - Akinyoola, Meliš

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Vedeli sme ako bude ihrisko po dvadsiatich minútach vyzerať, že sa na tom bude hrať ťažko nejaký kvalitný futbal. Chceli sme dať hneď gól, no, bohužiaľ, sa nám to nepodarilo. I napriek tom, že sme si vytvorili šance či pološance. Potom to už bolo o bojovnosti.

Hráčom nemám čo vyčítať, celých 90 minút išli na doraz, siahli na dno svojich síl, Terén im, žiaľ, nepomohol, mali tam situácie, keď nevedeli loptu dokopnúť do bránky. Zápas sa teda skončil remízou, ale chlapcom som povedal, aby pozdvihli hlavy, že keď budú lepšie terény, tak budú môcť predviesť lepší futbal, dať aj góly a dosiahnuť lepšie výsledky."

Patrik Durkáč, tréner Senice: "Čo sa týka výsledku, s ním sme spokojní, keďže sme sem prišli v oklieštenej zostave a to ešte viac než po minulé týždne. Škoda toho terénu. Ak by bol lepší, mohli predviesť oba tímy kvalitnejší futbal. Museli sme sa teda prispôsobiť podmienkam, ktoré panovali. Zápas mal však náboj z oboch strán. A aj keď gól nepadol, neustálo panovalo napätie, že niekto môže skórovať."

Trnava - Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (0:0)

Góly: 76. Orlandič, 90.+ Sobczyk - 72. Ďubek

Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Hrmo, ŽK: Gamboš, Turňa, Yusuf, Orlandič - Richtárech, Asanovič, 2266 divákov

Trnava: Rusov - Turňa, Anthony, Mitrea, Krč (75. Yao) - Yusuf (73. Vukojevič), Gamboš, Tešija, Moenza (58. Tavares) - Sobczyk, Orlandič

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan - Tóth, Pintér, Asanovič, Brašeň - Hrnčár, Richtárech (64. Duga), Sloboda, Kovaľ (87. Švec) - Ďubek, Cmiljanič (77. Mészáros)

Hlasy po stretutí:

Ricardo Chéu, tréner Spartaka: "Toto víťazstvo by som chcel venovať všetkým, ktorí nám neverili. Vypočul som si v posledných dňoch, aj počas zápasu, veľa zlého na svoju adresu, ale som profesionál. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas dvoch súperov, ktorí bojujú o prvú šestku. Možno mnohí povedia, že sme mali šťastie, ale dnes sme si to víťazstvo zaslúžili, lebo sme sa oň viac usilovali a bojovali sme až do posledného hvizdu.

Pričinili sa oňho aj dvaja striedajúci hráči Yao a Vukojevič, ktorí boli takým plánom B. Tieto situácie cez týždeň na tréningoch nacvičujeme a som rád, že tentoraz nám vyšli. Verím, že po poslednom zápase základnej časti budeme v lepšej šestke."

Karol Praženica, tréner ViOn-u: "Dnes sme neboli horším mužstvom, ale najväčší rozdiel bol v oboch šestnástkach. Kým my sme naše situácie riešili nedôraznými strelami a nedonútili sme domáceho brankára k ťažkým zákrokom, Trnava sa presadila v našej šestnástke agresívnejšie. Tešili sme sa po peknom priamom kope, ale ďalšie príležitosti sme nedotiahli a po dvoch veľkých chybách sme pykali. Futbal sa hrá na góly, dostali sme o jeden viac a Spartak zaslúžene vyhral."

Domov»Futbalnet»Žilina v šlágri prehrávala o dva góly, ale vyrovnala. Slovan vydrel víťazstvo