Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Žilina v šlágri prehrávala o dva góly, ale vyrovnala. Slovan vydrel víťazstvo

Dôležité body si pripísala Trnava.

Momentka zo zápasu Žilina - Dunajská Streda.Momentka zo zápasu Žilina - Dunajská Streda. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Líder najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Slovan Bratislava potvrdil svoje postavenie aj v nedeľňajšom zápase 21. kola základnej časti Fortuna ligy, keď zvíťazil na trávniku Nitry gólom Mohu z 56. minúty.

Zverenci trénera Jána Kozáka mladšieho zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na desať bodov.

Prispela k tomu deľba bodov v priamom súboji o druhú priečku, v ktorom Žilina remizovala s Dunajskou Stredou 2:2.

Hostia sa síce zásluhou dvoch presných striel Erica Ramíreza dočkali prvých dvoch gólov v jarnej časti, ale sľubné polčasové vedenie neudržali a predĺžili sériu bez výhry na štyri zápasy.

Štvrtý nerozhodný výsledok za sebou hrali futbalisti Ružomberka, ktorí s Michalovčanmi prehrávali od 64. minúty po góle Danka, ale krátko pred koncom vyrovnal na konečných 1:1 Kmeť.

Súvisiaci článok Budem si musieť dávať väčší pozor v piatok večer, vravel Weiss Čítajte

Sereď síce viedla od 5. minúty po zásahu zimnej akvizície Vuka 1:0, ale domáci Trenčín otočil výsledok vďaka Čatakovičovi a Van Kesselovi a v tabuľke je piaty.

Cenné body v boji o účasť v prvej šestke získal Spartak Trnava, ktorý necelú štvrťhodinu pred koncom prehrával so Zlatými Moravcami 0:1, ale najskôr vyrovnal Orlandič a v nadstavenom čase na radosť domácich priaznivcov skóroval Sobczyk na 2:1.

Zlatomoravčania na jar ešte nebodovali.

Naopak, hráči Senice po zimnej prestávke ešte neprehrali. Svoj piaty bod získali za bezgólový výsledok na ihrisku FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Základná časť súťaže sa skončí začiatkom marca 22. kolom, po ňom sa liga rozdelí na dve nadstavbové skupiny.

Najlepšia šestica tímov bude bojovať o titul, zvyšné mužstvá budú súperiť o konečné umiestnenie či udržanie sa medzi slovenskou elitou.