Bratia Žampovci do druhého kola nepostúpili.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019/2020 - Hinterstoder:

1.Alexis PinturaultFrancúzsko2:41,96 min
5.Luca di AliprandiniTaliansko+1,21
6.Alexander Aamodt KildeNórsko+1,34
45.Andreas ŽampaSlovenskonepostúpil do 2. kola
...Adam ŽampaSlovenskonedokončil 1. kolo

HINTERSDOTER. Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault slávil v Hinterstoderi v priebehu 24 hodín víťazné double.

Po triumfe v kombinácii nenašiel v rakúskom stredisku premožiteľa ani v obrovskom slalome Svetového pohára.

Vďaka zisku 100 bodov sa dostal na čelo celkového poradia prestížneho seriálu.

V pondelňajšej súťaži predstihol o 46 stotín Chorváta Filipa Zubčiča. Tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen (+0,72).

Pinturault slávil celkovo 29. triumf v SP, 14. v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne a už štvrtý v Hinterstoderi.

"Trať nesúca meno Hannesa Trinkla je pre mňa výnimočná. Štartoval som na nej šesťkrát a štyrikrát som vystúpil na najvyšší stupienok.

Po náročnom víkende v Hinterstoderi som sa vyhupol na čelo celkovej klasifikácie, no do konca sezóny nás čaká ešte veľa pretekov. Bude to dramatické," uviedol pre rakúsku televíziu ORF Pinturault, ktorý v hodnotení disciplíny zaostáva za Kristoffersenom o šesť bodov.

Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci neuspeli. Adam vypadol v 1. kole krátko po prvom medzičase, Andreas so 45. časom kola zaostal za Pinturaultom, ktorý sa suverénne usadil na čele už po úvodnej jazde, o 5,84.