Poprad doma vysoko zdolal Slovan.
Poprad doma vysoko zdolal Slovan. (Autor: SITA)
SITA|3. mar 2020 o 20:03

Košice doma nestačili na Trenčín.

BRATISLAVA. Hokejisti Košíc po nedeľňajšom triumfe na ľade Slovana Bratislava vyšli bodovo naprázdno v utorkovom súboji 5. kola nadstavby o 1. - 6. miesto Tipsport ligy 2019/2020, prehrali totiž s Duklou Trenčín 0:3.

Oceliari tak naďalej zostávajú na 3. mieste tabuľky. Prvý a zároveň víťazný gól hosťujúcich "vojakov" dosiahol v presilovej hre v závere prvej tretiny Petre Sojčík, poistku pridal v 26. min Mathieu Brodeur a triumfe Dukly spečatil v 58. min Lukáš Paukovček.

Brankár hostí Michal Valent zneškodnil všetky strely súpera a pripísal si štvrté čisté konto v tejto sezóne.

Slovan nestrelil ani gól

Obhajca titulu a úradujúci majster z Banskej Bystrice získal tri body v derby na ľade Zvolena, v ktorom triumfoval tesne 2:1.

Po bezgólovej prvej tretine zariadili dvojgólový náskok pre "baranov" Václav Stupka a Samuel Mlynarovič gólmi v rozpätí rovnej minúty.

Pred druhou sirénou síce ešte skorigoval Garrett Thompson, ale druhý zásah už domáci nepridali a v tabuľke klesli až na 6. priečku.

Poprad si pred vlastnými fanúšikmi poradil so Slovanom Bratislava, tri body získal za hladký triumf 5:0. Už po prvej tretine viedli "kamzíci" o tri góly, do listiny strelcov sa zapísali Colin Jacobs, Marek Zagrapan a Peter Bjalončík.

Michalovce v Zámkoch nebodovali

V druhej časti domáci nepremenili trestné strieľanie, v tretej pridali poisťovacie góly Adam Larkin a Adam Lapšanský.

Slovan prehral už štvrtý zápas za sebou a pred play off nemá najlepšiu formu. Napriek neúspechu sa udržal na 2. mieste tabuľky, Popradčania poskočili zo 6. na 4. priečku hodnotenia.

V skupine o 7. - 12. miesto Michalovce bojujúce o postup do play off vyšli bodovo naprázdno na ľad Nový Zámkov, ktorým podľahli 2:4.

V prvej tretine poslal Novozámčanov do vedenia Richard Ondrušek, ale Zemplínčania zásluhou zásahu Eduarda Šimuna v presilovke a Zackaryho Phillipsa v rovnovážnom stave otočili na 2:1 vo svoj prospech.

Nitra prehrala aj s Versteegon

Ešte pred druhou sirénou však vyrovnal Petr Obdržálek a víťazný gól domácich strelil v 51. min Marcel Holovič. V závere Timotej Šille už len spečatil triumf Nových Zámkoch.

Zaváhanie Michalovčanov nevyužili ich prenasledovatelia v tabuľke. Ôsmy Miškovec síce doma viedol nad Detvou 2:1, ale Rastislav Gašpar dvoma gólmi zariadil pre hosťujúci tím spod Poľany triumf 3:2 a tri body.

Nitra v zostave už aj s Krisom Versteegom a Juddom Blackwaterom vyhrávala na ľade Budapešti 1:0 aj 2:1, podarilo sa jej tiež vyrovnať na 3:3, ale Tomáš Klempa gólom 91 sekúnd pred treťou sirénou zabezpečil triumf maďarského klubu.

Tipsport liga - skupina víťazov

Košice - Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Hokejová Tipsport liga: Košice - Trenčín: fotogaléria

3.3.2020

Góly: 20. Sojčík (McCormack, Bartovič), 25. Brodeur (Paukovček), 58. Paukovček. Rozhodovali: Müllner, Valach - Kacej, Jobbágy, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3940 divákov.

HC Košice: Košarišťan _ Slovák, Zeleňák, Michalčin, Růžička, Bučko, Koch _ Paršin, Klhůfek, Sukeľ _ Rapáč, Skokan, Chovan _ Majdan, Bortňák, Vrábeľ _ Milý, Suja, Jokeľ

HK Dukla Trenčín: Valent _ McCormack, Stacha, Štach, Brodeur, Bokroš, Sládok, Petrovický _ Valach, Švec, Sojčík _ Sádecký, Paukovček, Hecl _ Bartovič, Špirko, Hlinka _ Krajč, Ferényi, Ďurina

Hlasy

/Zdroj: TASR/

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Bol to jeden z tých dní, keď je lepšie ostať v posteli a na nič nesiahať. Totiž, na čo sme my siahli, to bolo zlé, či už išlo o hru päť na päť, alebo presilovky. Keby sme teraz hrali ešte jeden zápas, tak by sme asi znovu nedali gól. Na tento zápas treba čo najskôr zabudnúť. Verím a predpokladám, že v piatok budeme vyzerať inak."

Peter Frühauf, asistent trénera HK Dukla Trenčín: "V úvode mal hernú prevahu domáci tím, ktorý mal veľa šancí. Nás nakopla využitá presilovka na konci 1. tretiny, ktorás nás dvihla až nad očakávania. Na tej vlne sme potom išli dosť dlho. Súper stále hrozil, nás podržal brankár Valent, ale aj útočníci, ktorí sa dobre vracali. Zomkli sme sa a bolo vidieť, že hráči idú za víťazstvom. Sme radi, že sa to podarilo."

Poprad - Slovan 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Hokejová Tipsport liga: Poprad - Slovan Bratislava: fotogaléria

4.3.2020

Góly: 10. Jacobs (Matúš Paločko), 18. Zagrapan (Erving), 20. Bjalončík (Mercier, Lapšanský), 46. Larkin (Mercier), 51. Lapšanský (Mercier, Erving). Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. - Durmis, D. Konc ml., vylúčenia: 6:4 na 2 min, navyše Hanblovský, Jacobs (obaja Poprad) na 10 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3298 divákov

HK Poprad: Vošvrda - Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák - Svitana, Réway, Handlovský - Vandas, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Mercier - Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

Slovan Bratislava: Habal - Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Šedivý, Carson, Demo, Kučný - Abdul, St. Pierre, Basaraba - Bondra, Kytnár, Pance - Matoušek, Urbánek, Jendek - Žitný, Kukumberg, Sloboda

Hlasy

Peter Mikula, tréner Popradu: "Po trojzápasovom pôste som rád, že nám vyšiel zápas. Základ všetkého bolo ubránenie presilovky päť na tri a následne tri góly v prvej tretine. Potom sme diktovali tempo, ale stali sa aj ošemetné situácie, ktoré by sa nemali stávať, mám na mysli naše dve desaťminútové tresty. Zápas bol plný emócii, Slovan má stále cveng a proti nim sa každý vie viac namotivovať."

Roman Stantien, tréner Slovana: "Nemám veľa slov, tak otrasne ako sme vstúpili do presilovky piatich na troch, kde sme nevystrelili na bránku, potom sa to s nami tiahlo celý zápas. Až na pár striedaní sme ťahali jasne za kratší koniec."

Zvolen - Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Thompson (Trotter, Zuzin) - 31. Stupka (Bubela, Mlynarovič), 32. Mlynarovič (Stupka). Rozhodovali: Fridrich (ČR), Goga - Synek (obaja SR), Jedlička (ČR), vylúčení na 2 min: 3:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3112 divákov

HKM Zvolen: T. Tomek - Stephenson, Betker, Corrin, Drgoň, Petran, Švarný, Kubát - Thompson, B. Mráz, Kelemen - M. Halama, Trotterr, Parks - Mikúš, S. Petráš, Zuzin - Kolenič, Tibenský, Marcinek

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany - V. Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka, Maier, Owens, Nemčík - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Stupka, Mlynarovič, Kriška - L. Lunter, Bubela, Bartánus - Sarvaš, Gabor, Kabáč

Hlasy

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Myslím si, že dnes sme podali veľmi dobrý výkon. Hlavne v prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí. Je to už druhý takýto zápas a je dôležité, aby sme aj šance premieňali. Bystricu podržal výrazne brankár. My sme urobili dve chyby a súper to potrestal. Chalani bojovali až do konca, myslím, že dnes si zaslúžili bodovať, škoda, že sa to nepodarilo."

Dan Ceman tréner Banskej Bystrice: "Oba tímy odohrali dobrý zápas. Zvolen bol oveľa lepší prvých desať minút. Vedeli sme, že budú hrať tvrdo, ale brankár nás podržal. V úvode urobil tri veľmi dobé zákroky. Bescorowany mal dobré prvé striedanie, nie až tak ostatní hráči. Bolo dobré, že sme prežili prvé minúty, potom sme sa postupne dostali do zápasu. Dali sme dva dôležité góly. Bol to zápas ako play-off, vlastne ako každý proti tomuto súperovi. Sme veľmi radi, že sme získali tri body, teší ma odhodlanie a bojovnosť našich hráčov. Máme deväť chlapcov mimo, tak sme museli postaviť aj mladších, ale zastali si dobre svoje miesto."

Tipsport liga - skupina porazených

Nové Zámky - Michalovce 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 10. Ondrušek (Hain), 38. Obdržálek (Ondrušek, Bajtek), 51. Holovič (Števuliak), 59. Šille - 28. Šimun (Phillips, Lalancette), 33. Phillips (Korhonen). Rozhodovali: Stano, Výleta, Rojík, J.Konc ml., vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 813 divákov

HC Mikron Nové Zámky: Nechvátal - Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain - Obdržálek, Bajtek, Rogoň - Števuliak, Holovič, Andrisík - Fábry, Šille, Jurík - Ondrušek, Mikula

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák - Ventelä, Pukka, Kolba, Hančák, Vorobjev, Bdžoch, Borov, Zekucja - Phillips, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Štrauch - Giľák, Linet, Safaraleev - Hvila, Šimun, Chalupa

Hlasy

Miroslav Mosnár, tréner HC Nové Zámky: "Myslím, že z našej strany bola prvá tretina celkom slušná, bolo vidieť na chlapcoch, že neboli celkom naštartovaní. Našťastie sa nám podarilo dať prvý gól, čo nás trochu ukľudnilo. Myslím, že v druhej tretine sa to rozhodlo, súper mal prevahu, no ustáli sme to. Potom súper otočil a padli sme dole. Našťastie sa nám podarilo dať gól na 2:2. V poslednej tretine nám dosť pomohli presilovky. Až taký kritický by som k výkonu Michaloviec nebol, ako je ich tréner. Podľa mňa mali veľmi dobré fázy, no my sme boli lepší v koncovke. Dali sme do toho srdce, čo som veľmi rád aj kvôli fanúšikom. Chalani si to užili."

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Michalovce: "Veľmi veľa k výkonu nášho mužstva nemám čo povedať. Dnes sme v Zámkoch ukázali veľmi málo. Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo domácich, lebo viac chceli. V tejto fáze súťaže to malo byť práve naopak. Hráme o play off, Zámkom už prakticky o nič nejde. Motivácia doviesť zápas do víťazného konca musí byť väčšia. Nechápem, ako môže mužstvo odohrať takýto zápas. Som z toho veľmi smutný. V tretej tretine sme hrali nedisciplinovane, súper dal gól v presilovke. Šťastie praje pripravenému, my sme si to nezaslúžili a už vôbec nie za tretiu tretinu. Týmto výkonom si play off nezaslúžime."

Miškovec (Maď.) - Detva 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 9. Beauviller (Vandane, Beach), 43. Vandane (Vas) - 18. Gašpar (Klíma), 44. Gašpar (Surový, Mons), 58. Gašpar (Surový, Mons). Rozhodovali: Orolin, Juhász (Maď.) - Šoltés, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Klíma (Detva) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1025 divákov

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna - D. Kiss, Ross, Vandane, Láda, Göz, Szirányi - Beach, Vas, Valchař - Magosi, Galanisz, Rodman - P. Kiss, Harrison, Beauviller - Miskolczi, Páterka, Vojtkó

HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin - Golian, F. Fekiač, Andersons, Turan, Jendroľ, Lalík - Král, Podešva, Ščurko - Surový, Klíma, Gašpar - Ľupták, V. Fekiač, Mons - Čenka

Budapešť (Maď.) -Nitra 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 33. Klempa (K. Nagy), 35. Schlekmann (Bodó, Garát), 45. Sofron (Klempa, Strech), 59. Klempa (Strech) - 24. Scheidl (Yellow Horn, Blackwater), 35. Kollár (M. Versteeg), 56. Buček (K. Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Kókai - Crman, Soltész, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 325 divákov.

MAC Újbuda: Bálizs - Carlisle, Macaulay, Garát, Busenius, Pozsgai, Orbán, Schlekmann, Fejes - Orban, Strech, Sofron - Szücs, Terbócs, Klempa - Szigeti, Pitt, Bodó - Kreisz, K. Nagy, Loczi

HK Nitra: A. Nagy - McNally, M. Versteeg, Mezei, Morrison, Pupák, Kubka, Rácz, Hrušík - K. Versteeg, Kollár, Buček - Blackwater, Yellow Horn, Scheidl - Fominych, J. Minárik, Csányi - Čaládi, Šiška, Lušňák