Tomáš Tatar v drese Montreal Canadiens.
Tomáš Tatar v drese Montreal Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. mar 2020 o 07:24

Marinčin bodoval v treťom zápase v sérii.

NEW YORK. Hráči Montrealu Canadiens triumfovali hladko 6:2 na ľade New Yorku Islanders v rámci utorňajšieho programu zámorskej hokejovej NHL, ale prišli o Tomáša Tatara.

Slovenský útočník odohral proti Islanders iba 2:45 minúty a po skončení prvej tretiny sa do hry nevrátil.

Najproduktívnejší hráč kanadského klubu v aktuálnej sezóne utrpel zranenie v hornej časti tela.

"Stiahli sme ho z preventívnych dôvodov, v stredu sa na jeho zdravotný stav pozrieme bližšie. Nevyzerá to však na dlhodobé problémy," uviedol podľa oficiálneho webu profiligy tréner Canadiens Claude Julien.

Súboj Slovákov

V súboji dvoch najlepších tímov Východnej konferencie NHL sa proti sebe postavili dvaja Slováci.

Boston Bruins potvrdil na klzisku Tampy Bay Lightning pozíciu lídra celej súťaže a triumfoval tesne 2:1.

Zdeno Chára odohral v drese Bruins 23:04 minúty a prezentoval sa štyrmi zablokovanými strelami.

Kapitán Bostonu odohral svoj 1550. zápas v základnej časti a v historických tabuľkách sa posunul na 15. miesto, keď vyrovnal zápis Alexa Delvecchia.

Erik Černák absolvoval na ľade 17:40 minúty a do štatistík si pripísal tri bodyčeky.

Jaroslav Halák zostal iba na striedačke, jeho fínsky tímový kolega Tuukka Rask si pripísal 20 úspešných zákrokov.

Marinčin neprestáva bodovať

V hre boli aj ďalší traja slovenskí obrancovia, ale ani jeden z nich sa netešil z víťazstva. Bodoval iba Dallas Stars v zostave s Andrejom Sekerom, ktorý doma podľahol Edmontonu Oilers 1:2 po predĺžení.

V zostave hostí si pripísal 108. bod v prebiehajúcom ročníku Nemec Leon Draisaitl.

Ottawa Senators na súpiske aj s Christiánom Jarošom prehrala s Pittsburghom Penguins 3:7 a Toronto Maple Leafs s Martinom Marinčinom nestačilo na San Jose Sharks.

Košický rodák si však pri prehre 2:5 pripísal jednu asistenciu a bodoval už v treťom súťažnom vystúpení za sebou.

Puk sa po jeho strele od modrej čiary odrazil k voľnému Austonovi Matthewsovi a ten pridal 46. gól v tejto sezóne.

Od najlepšieho strelca ligy Davida Pastrňáka ho delí jediný presný zásah.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Pittsburgh - Ottawa 7:3 (3:1, 1:0, 3:2)

Góly: 1. Marino (Malkin, Zucker), 2. Sheary (Dumoulin, Letang), 20. Rust (Malkin, Crosby), 38. Crosby (Zucker), 41. Zucker (Sheary, Crosby), 54. Rust (Marleau, Malkin), 58. Rust (Malkin) - 17. Hawryluk (Reilly, White), 42. Tkachuk (Zajcev, White), 52. C. Brown (Chabot)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 12:11 min, raz vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj jedným bodyčekom a zablokoval jednu strelu/

Tampa Bay - Boston 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 38. Stephens (Johnson, Goodrow) - 20. Marchand (Krug, Pastrňák), 31. DeBrusk (Coyle)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:40 min, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj tromi bodyčekmi a zablokoval jednu strelu/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23:04 min, raz vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj jedným bodyčekom a zablokoval až štyri strely/

Dallas - Edmonton 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 47. Klingberg (Benn, Radulov) - 28. Nugent-Hopkins (Nurse, Draisaitl), 62. Chiasson (Nugent-Hopkins, McDavid)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:06 min, dvakrát vystrelil na bránku súpera a zablokoval jednu strelu/

NY Islanders - Montreal 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)

Góly: 47. Nelson (Bailey), 57. Pulock (Nelson, Eberle) - 14. Gallagher (Chiarot, Danault), 16. Petry (Gallagher, Danault), 19. Hudon, 33. Byron (Armia), 56. Weal (Lehkonen), 58. Armia

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 2:45 min/

San Jose - Toronto 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 7. Kane (Burns, Couture), 24. Suomela (Noesen, M. Karlsson), 46. Noesen (Suomela), 47. Kane (Vlasic), 60. Šimek - 23. Matthews (MARINČIN), 38. Marner (Matthews, Rosén)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:48 min, raz asistoval, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj dvomi bodyčekmi a zablokoval dve strely/

NY Rangers - St. Louis 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 13. Zibanejad (Strome, Bučnevič) - 23. Parayko, 50. Schenn (Schwartz, Parayko), 60. Schwartz (O'Reilly, Schenn)

Minnesota - Nashville 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. Kunin (Eriksson Ek), 13. Fiala (Suter), 42. Parise (Staal, Fiala) - 46. Smith (Forsberg, Josi)

Winnipeg - Buffalo 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 14. Connor (Wheeler), 17. Poolman (Connor, Copp), 24. Connor (Scheifele, Wheeler) - 31. Ristolainen (Okposo, Larsson)

Chicago - Anaheim 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Góly: 3. Caggiula (Boqvist, Dach), 24. Strome (Keith, Boqvist), 36. Strome (Kane, Carlsson), 39. Nylander, 39. Kane (Nylander, Strome), 56. Kämpf (Highmore) - 25. Heinen (Djoos, Milano), 49. Rowney (Larsson, Deslauriers)

Las Vegas - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 21. Pacioretty (Karlsson), 41. Karlsson (Roy, Pacioretty), 49. Reaves (Carrier, Nosek)

Domov»Hokej»NHL»Tatar sa zranil, nehral ani tri minúty. Chára sa posunul v historických tabuľkách