Lars Eller (vľavo) a Nicolas Aube-Kubel v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Washington Capitals - Philadelphia Flyers. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. mar 2020 o 07:04

Capitals podľahli Philadelphii.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik si v zámorskej NHL pripísal jednu asistenciu pri prehre Washingtonu s Philadelphiou 2:5. Pre hostí to bol siedmy triumf v sérii.

Pánik v 15. minúte prihral zadovkou Larsovi Ellerovi na otvárací gól duelu. Bola to jeho desiata asistencia v sezóne. Celkovo odohral 11:44 min, mal dve strely na bránku, plusový bod a štyri bodyčeky.

Ivan Provorov a Kevin Hayes zaznamenali v drese víťazov po dva body (1+1). Philadelphia ale prišla o zraneného krídelníka Jamesa van Riemsdyka, ktorý si pri blokovaní strely zlomil ruku.

Calgary zdolalo zraneniami sužovaný Columbus 3:2 po predĺžení, keď sa 11 sekúnd pred koncom nadstavenia presadil T.J. Brodie. Domáci prehrávali už o dva góly, ale manko zmazali v záverečnej desaťminútovke tretej tretiny.

Anaheim ukončil sedemzápasovú víťaznú šnúru Colorada, Rickard Rakell rozhodol 1,2 sekundy pred koncom predĺženia o jeho triumfe 4:3.

NHL 2019/2020 - základná časť - 5. marec:

Washington - Philadelphia 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 15. Eller (Pánik, Hagelin), 39. Hathaway (T. Wilson, Dowd) – 28. Konecny (Provorov, Giroux), 35. K. Hayes (D. Grant, Aube-Kubel), 38. Pitlick (M. Raffl, D. Grant), 47. Provorov (Voráček), 55. Laughton (K. Hayes)

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 11:44 min, asistoval pri jednom góle, dvakrát vystrelil na bránu súpera, uštedril štyri bodyčeky, jedno vhadzovanie vyhral, tri prehral a pripísal si jeden plusový bod./

Calgary - Columbus 3:2 p.p. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Góly: 52. E. Lindholm (Mangiapane, Backlund), 59. M. Tkachuk (Giordano, R. Andersson), 65. Brodie (Monahan, J. Gaudreau) – 9. D. Shore (Peeke, Harrington), 12. Nyquist (N. Foligno, Dubois)

Colorado - Anaheim 3:4 (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 4. Namestnikov (MacKinnon, Landeskog), 15. Landeskog (Girard, Jost), 48. MacKinnon (Landeskog, Jost) – 6. Agozzino (Rowney, Irwin), 14. Guhle (Silfverberg, Rakell), 33. Steel (Getzlaf), 65. Rakell

Vancouver - Arizona 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Góly: 44. Toffoli (J. T. Miller, Q. Hughes), 47. Pearson (Virtanen) – 8. Söderberg, 51. Schmaltz (Söderberg), 53. Crouse (Ekman-Larsson, Hinostroza), 60. Ekman-Larsson (Hjalmarsson, Stepan)

Domov»Hokej»NHL»Pánik sa blysol efektnou asistenciou, Washington však nakoniec na domácom ľade prehral