Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. mar 2020 o 23:53

Slovenka končí na turnaji.

BRATISLAVA. Česká tenistka Marie Bouzková zvládla na turnaji WTA v mexickom Monterrey aj druhú slovenskú prekážku.

Po víťazstve nad Kristínou Kučovou si v stredajšom osemfinále poradila aj s Annou Karolínou Schmiedlovou, ktorú zdolala hladko 6:4, 6:1.

Košická rodáčka nenadviazala na cenné víťazstvo proti Venus Williamsovej a v zápase proti 21-ročnej Češke spravila až príliš veľa nevynútených chýb.

Bouzková získala päť gemov za sebou

Slovenská tenistka v prvom sete dvakrát prišla o svoje podanie, pričom ako kľúčový sa ukázal byť siedmy gem.

Po prvom servise mala Schmiedlová solídnu 71-percentnú úspešnosť získavania bodov, ale po druhom išli na jej konto len tri z deviatich loptičiek.

Bouzková od stavu 5:4 v úvodnom dejstve získala päť gemov za sebou, vďaka čomu si rýchlo vypracovala komfortný náskok aj v druhom sete.

V Mexiku si vytvorila maximum

Ten si bez väčších problémov udržala a vo štvrťfinále ju čaká víťazka čínsko-austrálskeho súboja Ja-fan Wangová - Astra Sharmová.

Anna Karolína Schmiedlová si z Monterrey odnáša prémiu 3 264 eur a tiež získala 48 bodov do rebríčka WTA. V jeho live vydaní momentálne figuruje na 179. mieste, keď tesne predstihla krajanku Magdalénu Rybárikovú.

Napriek stredajšej prehre si 25-ročná Slovenka vytvorila v Monterrey kariérne maximum, pri predošlých účastiach v rokoch 2015 a 2018 zakaždým vypadla už v prvom kole.