Jaroslav Halák.
Jaroslav Halák. (Autor: AP/Wilfredo Lee)
Sportnet|6. mar 2020 o 06:46

Tatar si nezahral.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Richard Pánik si pripísal dve asistencie v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Washington prehral na ľade New Yorku Rangers 5:6 po predĺžení.

Pánik nazbieral v prebiehajúcej sezóne 20 bodov za osem gólov a 12 asistencií. Hrdinom duelu bol domáci útočník Mika Zibanejad, ktorý strelil päť gólov.

Zibanejad dal aj víťazný zásah v predĺžení, keď po skvelom pase Artemija Panarina premenil samostatný nájazd a rozjasal Madison Square Garden.

"Puky ma dnes sledovali. Pozrite si tie góly, boli to neskutočné situácie. Bol som vždy v pravý čas na pravom mieste. Tento večer si budem pamätať dlho," povedal pre nhl.com švédsky útočník, ktorý dosiahol druhý hetrik v sezóne, štvrtý v kariére, ale prvýkrát skóroval päťkrát.

Naposledy sa podobný kúsok podaril v NHL fínskemu útočníkovi Patrikovi Lainemu z Winnipegu Jets 24. novembra 2018. V drese Rangers strelili päť gólov predtým len Mark Pavelich (23. februára 1983) a Don Murdoch (12. októbra 1976).

Kapitán Capitals Ovečkin zas strelil svoj 46. a 47. gól v sezóne a dotiahol sa na lídra Davida Pastrňáka z Bostonu. Celkovo má na konte 705 zásahov a v historických tabuľkách stráca na siedmeho Mikea Gartnera tri góly.

Pánik bodoval v treťom zápase za sebou a vo štvrtom z posledných piatich, zároveň zaznamenal druhý dvojbodový zápis v sezóne. Pri jeho prvej asistencii si strelecký účet v Capitals otvoril Iľja Kovalčuk, potom bol na konci peknej akcie slovenského krídelníka Garnet Hathaway.

Pánik nazbieral 20 bodov (8+12) v 57 zápasoch. V tomto stretnutí bol mimoriadne efektívny, dve asistencie a dva plusové body stihol za necelých deväť minút na ľade.

Erik Černák zaznamenal jednu gólovú prihrávku pri výhre Tampy Bay nad Montrealom 4:0 a dosiahol 12. bod v sezóne (5+7). Jeho krajan v drese Canadiens Tomáš Tatar nehral pre zranenie v hornej časti tela.

Tatar odletel s tímom na Floridu, ale potom sa vrátil do Montrealu na ďalšie vyšetrenia. Až po nich bude jasné, kedy sa vráti do akcie. Černák bol na ľade 18 minút a 17 sekúnd, okrem asistencie mal dva plusové body a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

Brankár Jaroslav Halák vychytal víťazstvo Bostonu Bruins na ľade Floridy Panthers 2:1 po predĺžení. Tridsaťštyriročný brankár zlikvidoval 32 striel súpera a mal 97,0% úspešnosť. Zaskvel sa v 2. minúte predĺženia, keď na neho išiel sám Aleksander Barkov, ale Halák ho vychytal.

"Vedel som, kto to je, v brejkoch je jeden z najlepších v lige. Jednoducho som sa snažil zostať s ním, nespraviť prvý pohyb. Náš hráč ho dobre bekčekoval a nedal mu tak veľa času na blafák," povedal Halák pre nhl.com.

V predĺžení rozhodol o víťazstve hostí obranca Torey Krug. Pre Bruins to bol štvrtý triumf v sérii a v tabuľke Východnej konferencie majú na prvom mieste deväťbodový náskok na druhú Tampu, tá má ale zápas k dobru. Florida prehrala doma ôsmykrát za sebou.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára nastúpil na svoj 1551. zápas základnej časti NHL a osamostatnil sa na 15. mieste historických tabuliek, keď predbehol Alexa Delvecchia. Slovenský obranca strávil na ľade 23:13 minúty a pripísal si jednu strelu.

Pri víťazstve Ottawy nad New Yorkom Islanders (4:3) bol obranca Christián Jaroš. Na ľade strávil len 7 minút a 21 sekúnd a do štatistík sa nezapísal.

V Los Angeles sa diváci nedočkali gólu ani za 65 minút, Kings zdolali Toronto až po nájazdoch 1:0. Slovenský obranca Maple Leafs Martin Marinčin strávil na ľade 15 minút a 12 sekúnd, dvakrát vystrelil a mal jeden menší trest.

Neuspel ani Dallas s Andrejom Sekerom, ktorý prehral v Nashville 0:2. Čisté konto zaznamenal Juuse Saros, ktorý zlikvidoval 33 striel hostí, z toho dve z hokejky Sekeru. Slovenský obranca odohral 16:33 minúty. Predators prerušili sériu troch prehier, prvýkrát po 17 zápasoch sa strelecky presadil Filip Forsberg.

Výbornú formu má Philadelphia, ktorá zdolala Carolinu 4:1 a tešila sa z ôsmeho víťazstva za sebou. Vďaka tomu sa bodovo dotiahli na lídra Metropolitnej divízie Washington. Nedarí sa Buffalu, ktoré podľahlo Pittsburghu a pripísalo si piatu prehru v sérii.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - piatok

Buffalo - Pittsburgh 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 10. McCabe, 42. Ma. Johansson (Kahun, Dahlin) – 8. Hörnqvist (Bjugstad, McCann), 13. M. Pettersson (Rust, Malkin), 34. Hörnqvist (Malkin, J. Schultz), 47. Crosby (Zucker)

Buffalo Sabres: J. Johansson (C. Hutton) –Pilut, Ristolainen, Dahlin, Montour, McCabe (A), Jokiharju –Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart – Skinner, Lazar, Simmonds – Vesey, Ma. Johansson (A), Kahun – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Marino, J. Johnson, J. Schultz – Zucker, Crosby (C), Sheary –Marleau, Malkin (A), Rust –McCann, Bjugstad, Hörnqvist – Rodrigues, Blueger, B. Tanev.

Florida - Boston 1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 27. Weegar (Connolly, Wallmark) – 31. Bergeron (Krug, Marchand), 65. Krug (Pastrňák, Krejčí)

Florida Panthers: Driedger (Montembeault) –Ekblad (A), Matheson, Stillman, Strälman, Yandle (A), Weegar –Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Haula, Vatrano –Connolly, Wallmark, Toninato – Pysyk, Acciari, Sceviour.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) –McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Lauzon, Grzelcyk –Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – O. Kaše, Krejčí, N. Ritchie –Bjork, Coyle, DeBrusk – Wagner, Nordström, Kuraly.

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23:13 min. a raz vystrelil na bránku/

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal 63:43 min., predviedol 32 zákrokov a mal úspešnosť 97 %/

Rangers - Washington 6:5 (1:1, 2:2, 2:2 - 1:0)

Góly a asistencie: 10. Zibanejad (Panarin, DeAngelo), 26. Zibanejad (Fox, Bučnevič), 35. DeAngelo (Panarin, M. Staal), 41. Zibanejad (Bučnevič, Di Giuseppe), 59. Zibanejad (Kakko, Lemieux), 61. Zibanejad (Panarin, DeAngelo) – 8. Hagelin (Jensen, Kovaľčuk), 33. Kovaľčuk (Eller, Pánik), 35. Hathaway (Kempný, Pánik), 50. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 60. Ovečkin (Carlson, Bäckström)

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Fox, R. Lindgren, Trouba, Br. Smith, DeAngelo, M. Staal (A) – Bučnevič, Zibanejad (A), Di Giuseppe – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – J. Gauthier, McKegg, Lemieux.

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) –Carlson (A), Dillon, Jensen, Orlov, Siegenthaler, Kempný – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána –Kovaľčuk, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 8:57 min, dvakrát asistoval, raz vystrelil na bránku a pripísal si dva plusové body/

Philadelphia - Carolina 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 19. Provorov (Laughton, D. Grant), 30. M. Raffl (Pitlick, Laughton), 45. Aube-Kubel (N. Thompson), 45. Couturier (Voráček, Giroux) – 43. Williams (J. Staal, B. McGinn)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Farabee – Pitlick, D. Grant, Laughton – Aube-Kubel, N. Thompson, M. Raffl.

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (A. Forsberg) –Slavin, Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Williams, J. Staal, Dzingel – Nečas, Trocheck, Svečnikov – B. McGinn, Martinook, Foegele.

Tampa - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 1. Hedman (Kučerov, Černák), 13. Killorn (Cirelli), 39. Kučerov (Maroon, B. Point), 59. Hedman (Shattenkirk, Gourde)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) –Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačov, Bogosian, Coburn – Kučerov (C), B. Point, Palát – Killorn (A), Cirelli, Coleman – T. Johnson, Stephens, Goodrow –Gourde, Paquette, Maroon.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Alzner, Danault, Lehkonen –Armia, Suzuki, Hudon – Weal, Domi, Byron (A) – Weise, Evans, Vejdemo.

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 18:59 min, raz asistoval na gól, mal dva plusové body a dve trestné minúty, pripísal si tiež dva "hity"/

Ottawa - Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 14. Co. Brown (N. Zajcev, Reilly), 30. Boedker (Tierney), 35. Duclair (Hawryluk), 57. B. Tkachuk – 4. Lee (Barzal, Brassard), 25. Barzal (Eberle), 58. Pulock (Barzal, D. Toews)

Ottawa Senators: C. Anderson (Gustavsson) – Hainsey, Chabot, N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk – B. Ryan, White, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Boedker, Sabourin, Peca.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, A. Greene, Mayfield, D. Toews, Dobson, Leddy – Barzal, Eberle, Lee – Brassard, B. Nelson, Dal Colle – Jo. Bailey, Beauvillier, Pageau – Koivula, Clutterbuck, M. Martin.

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 7:21 min./

Nashville - Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 20. F. Forsberg (Josi, Turris), 34. Duchene (Järnkrok, Arvidsson)

Nashville Predators: Saros (Rinne) –Ellis (A), Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Fabbro, Holzer –Sissons, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Arvidsson, Turris, Trenin.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, Sekera, Oleksiak – Perry, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurianov, Dickinson, Hintz – Comeau (A), Faksa, Cogliano –Radulov, Pavelski, Janmark.

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:33 min., dvakrát vystrelil na bránku/

Chicago - Edmonton 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly a asistencie: 15. P. Kane (D. Strome, A. Nylander), 21. J. Toews (D. Kubalík, Boqvist), 25. DeBrincat (Boqvist, Keith), 34. DeBrincat (Määttä, Dach) – 26. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Nurse), 49. J. Archibald (Kassian), 49. Yamamoto (Draisaitl, Nurse)

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, Carlsson, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Caggiula, Dach, DeBrincat –Carpenter, Kämpf, Highmore.

Edmonton Oilers: M. Smith (34. Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Jones, Benning, K. Russell – Ennis, McDavid (C), Neal –Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Kassian, Sheahan, J. Archibald –Chiasson, Khaira, Athanasiou.

Los Angeles - Toronto

Góly a asistencie: rozh. náj. A. Kempe

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – B. Hutton, Doughty, MacDermid, Walker, M. Anderson, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – A. Kempe, Lizotte, Frk – Moore, Vilardi, Lewis –Prochorkin, Amadio, Wagner.

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) –Dermott, Holl, Marinčin, Barrie, Sandin, Liljegren – Hyman, Matthews, Marner –W. Nylander, Tavares, Clifford – Kerfoot, Kapanen, Engvall – F. Gauthier, Spezza, Malgin.

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:10 min., dvakrát vystrelil na bránku/

San Jose - Minnesota 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly a asistencie: 15. Noesen (Gregor, Heed), 50. J. Thornton (Sörensen, Meier) – 9. Suter (Hartman, M. Koivu), 32. Galchenyuk (Parise, Suter), 35. Parise (Kunin, Fiala)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – R. Šimek, Burns (A), Vlasic, Ferraro, Davidson, Heed – E. Kane, Couture (C), Gregor –Meier, J. Thornton (A), Labanc – Sörensen, Kellman, Gambrell – M. Karlsson, Suomela, Noesen.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) –Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Hunt, Pateryn – Parise (A), Kunin, Fiala –Mayhew, J. Eriksson Ek, Greenway – M. Foligno, Galchenyuk, Zuccarello –Donato, M. Koivu (C), Hartman.