Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: TASR)
SITA|6. mar 2020 o 18:04

Slovenka nestačila na Nemku Friedsamovú.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Viktória Kužmová nepostúpila na turnaji WTA International vo francúzskom Lyone do semifinále ženskej dvojhry.

V hale na tvrdom povrchu v piatok vo štvrťfinále podľahla Nemke Anne Lene Friedsamovej 6:3, 6:7 (4), 2:6, hoci mala stretnutie dobre rozohrané.

Rodáčka z Neuwiedu nastúpi medzi štvoricou najlepších proti siedmej nasadenej Ruske Darii Kasatkinovej.

V tajbrejku začala lepšie

Kužmová odštartovala duel v pozícii ôsmej nasadenej výborne. V prvom sete rýchlo viedlo 3:0 a neskôr aj 4:1. V nasledujúcich dvoch hrách prišiel útlm, Slovenka stratila podanie a razom bolo 4:3.

Zostávajúce dva gemy však zvládla lepšie a premenila hneď úvodný setbal. V druhom dejstve mala spočiatku navrch Friedsamová, ktorá vo štvrtej hre zobrala Kužmovej servis.

Fedcupová reprezentantka Slovenska prehrávala 1:3, ale dokázala vyrovnať na 3:3 a v dvanástom geme odvrátila tri setbaly. V tajbrejku začala Kužmová lepšie, viedla 2:1 aj 4:3, ale napokon ho prehrala 4:7.

Podanie stratila trikrát v rade

Podobný priebeh mal aj tretí set. Slovenka si vypracovala náskok 2:0 a v tretej hre pri vlastnom servise viedla 40:15. Dobrú východiskovú pozíciu však nezužitkovala, trikrát v rade stratila podania a 136. hráčke sveta podľahla 2:6.

Kužmová napriek prehre neopúšťa Lyon, pretože v sobotu sa predstaví v semifinále štvorhry po boku Ukrajinky Marty Kosťukovej.

Dvadsaťjedenročná tenistka by si navyše mala vylepšiť svoj singlový renking, v aktuálnom vydaní rebríčka WTA jej patrí 85. pozícia.

Turnaj WTA v Lyone 2020 - dvojhra - štvrťfinále:

Anna-Lena Friedsamová (Nem.) - Viktória Kužmová (SR-8) 3:6, 7:6 (4), 6:2

Domov»Tenis»Kužmová nezvládla dobre rozohraný zápas, na turnaji WTA v Lyone končí vo štvrťfinále