Davisov pohár - o postup na finálový turnaj

<>
  • Filip Polášek, Igor Zelenay - Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář 6:4, 6:4
  • Andrej Martin - Jiří Veselý
  • Jozef Kovalík - Lukáš Rosol

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti znížili stav kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Českom na 1:2.

O prvý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžili Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolár 6:4, 6:4.

Slováci si tak udržali šance na postup do Madridu.

Český kapitán Jaroslav Navrátil v debli poslal na kurt pôvodne nominovaný pár a nenasadil úspešných piatkových singlistov Veselého s Lukášom Rosolom.

Polášek so Zelenayom od začiatku potvrdzovali úlohu papierových favoritov, počas celého zápasu nepustili Čechov ani k jedinému brejkbalu.

Štvorhra Slovensko - Česko: TOP momentky: fotogaléria

7.3.2020

"Filip všetko zabíjal, na mne bol veľký tlak, čo ma zväzovalo. Ale Filip ma podržal a našťastie sme zvíťazili. Náš cieľ bol dobre podávať a ísť hneď na sieť. To sa nám darilo. Čakal som, že Česi postavia niektorého zo singlistov, ale asi ich chceli šetriť," povedal Zelenay.

"Zápas bol z našej strany veľmi dobrý, nemali sme problémy na servise. Brejkov sme mohli urobiť viac, ale podali sme veľmi dobrý výkon. Na Čechov sme neustále vyvíjali tlak. Bolo dôležité, že nás 'neprepaľovali', keď sme boli obaja na sieti. Dôležité bolo, že sme ich na začiatku oboch setov brejkli," uviedol Polášek.

Víťaz bratislavského súboja postúpi na finálový turnaj v Madride, kde bude osemnásť tímov 23. - 29. novembra bojovať o cennú trofej.

Účasť v španielskej metropole už majú istú vlaňajší daviscupoví semifinalisti Španielsko, Kanada, Rusko, Veľká Británia a dvaja držitelia voľných kariet Francúzsko so Srbskom.

Online prenos: Filip Polášek, Igor Zelenay - Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář (tenis, Slovensko - Česko, štvorhra, Davis Cup, NAŽIVO, LIVE, dnes, sobota)

Davis Cup  2020
07.03.2020 o 17:39
Polášek, Zelenay
2:0
(6:4, 6:4)
Forejtek, Kolář
Zatiaľ vám ďakujem za pozornosť, opäť sa vám prihlásime pred začiatkom ďalšej dvojhry.
importantSlovensko získava prvý bod a znižuje teda stav s Českom na 1:2! Podľa programu by sa malo ďalej odohrať stretnutie medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým, predpokladný začiatok 19:30!
Koniec zápasu
6:4
importantGEM, SET, ZÁPAS SLOVENSKO! Papierové predpoklady sa napokon naplnili, keď naša dvojica Filip Polášek a Igor Zelenay zvládli ako favoriti štvrhru a oba sety získali zhodne 6:4! Naša dvojica hrala určite lepšie, súpera nepustila ani k brejkbalu a ukázali, že v debli sú lepší ako ich súper.
40-0
importantTri mečbaly pre Slovensko!
30-0
Kolářov dlhý úder končí v aute.
15-0
Filip Polášek zahájil dôležitý servis úspešne.
5:4
Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.
5:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4
importantČesko napokon odvrátilo až päť mečbalov! Teraz však naša dvojica bude môcť celú štvorhru ukončiť a vybojovať pre Slovensko úvodný bod.
40-A
Gembal na udržanie sa v tomto zápase pre Česko.
40-40
Zhoda.
A-40
importantMečbal číslo päť pre Slovensko!
40-40
Filip Polášek sa správne presunul na sieť a sme tak späť na zhode.
40-A
40-40
Jonáš Forejtek úspešný cez druhý servis, pokračujeme ďalej.
A-40
importantŠtvrtý mečbal pre Slovensko!
40-40
Zelenayov úder končí v aute, tento zápas tak ešte nekončí.
A-40
importantTretí mečbal pre Slovensko po presnom riterne Poláška!
40-40
Ani ten sa nám však nepodarilo využiť.
A-40
importantŤažký volej z bekhendu teraz Zelenay zvládol a Slovensko má k dispozícii druhý mečbal!
40-40
Ten však súper odvracia po našom nevydarenom riterne.
A-40
importantNa sieti sme teraz neprekonateľní a získavame po necelej hodine mečbal!
40-40
A ostal nevyužitý, opäť sme správne zahrali na sieti a tak tu je zhoda!
30-40
Následne presnú defenzívu ukázal Zelenay a Česko má tak k dispozícii posledný gembal na udržanie sa v tomto zápase.
15-40
Filip teraz úspešne zahral na sieti a tak odvrátil prvý gembal súpera.
0-40
Poláškov ritern končí v aute, tri gembaly pre Česko na udržanie sa v tomto zápase.
0-30
Jonáš Forejtek úspešný na druhom podaní.
0-15
Loptu získava Forejtek, Kolář.
5:3
5:3
importantNa druhý pokus je už Slovensko úspešné a ideme teda do vedenia 5:3! Česko bude musieť podávať na udržanie sa v tejto štvorhre.
40-15
Čistá hra to napokon nebude, česká strana si pomohla winnerom.
40-0
Igor Zelenay s ďalším úspešným servisom a priamym bodom, je tu šanca na čistú hru.
30-0
Druhý fiftín v rade pre Slovensko.
15-0
Loptu získava Polášek, Zelenay.
4:3
Koniec prestávky, podávať bude Igor Zelenay.
4:3
4:3
importantČeská strana odvrátila náš brejkbal a znižuje po využitom gembale stav druhého setu na 3:4!
40-A
Dlhý Poláškov ritern končí v aute, gembal pre nášho súpera.
40-40
Túto hrozbu česká strana odvracia, pokračujeme tak v tejto hre ďalej.
A-40
importantBrejkbal pre Slovensko!
40-40
Filip Polášek krásnym spôsobom zahral na sieti a tak zmazal aj druhý gembal nášho súpera, ide sa na zhodu.
30-40
Ďalší pokazený servis súpera, prvý gembal je teda minulosťou.
15-40
Jonáš Forejtek ľahký úder zvládol, dva gembaly pre českú stranu.
15-30
Poláškov volej sa nevydaril, fiftín pre českú stranu.
15-15
Zdeněk Kolář sa previnil dvojchybou, po 15 na oboch stranách.
0-15
4:2
importantIgor Zelenay však teraz na sieti dominoval a na druhý pokus sme už úspešní, čím sa ujímame vedenia 4:2 v druhom sete!
40-15
Čistá hra to teraz z našej strany nebude, Kolář skvelo odvrátil naše podanie.
40-0
Polášek sa teraz včas po servise presunul na sieť a získavame tak tri gembaly.
30-0
Kolářov ritern putoval do autu, druhý fiftín v rade pre Slovensko.
15-0
Filip Polášek začína servis priamym bodom.
3:2
3:2
3:2
importantTretí gembal už Česko využíva a tak je stav v druhom sete znížený na 2:3!
40-A
Je tu vôbec prvé eso v tomto zápase a postaral sa oň Jonáš Forejtek.
40-40
Aj ten však ostáva nevyužitý, je tu druhá zhoda.
40-A
Teraz to však Filip svojim úderom prepálil, druhý gembal pre Česko.
40-40
Presný Poláškov volej do rohu kutu, táto hra sa tak presúva na zhodu.
30-40
Aut z našej strany, česká strana tak získava gembal.
30-30
Kolář tečoval loptičku na sieti do autu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Jonáš Forejtek sa previnil dvojchybou.
0-30
0-30
Zdeněk Kolář to pekne zahral od siete a tak česká strana získava druhý fiftín v rade.
0-15
3:1
importantTá na naše konto aj pribúda, na sieti zahrala naša dvojica úspešne a dostávame sa v druhom sete do vedenia 3:1!
40-0
Ďalší presný servis od Zelenaya a tak máme šancu na čistú hru.
30-0
15-0
Zelenay zahájil svoj servis v druhom sete priamym bodom.
2:1
2:1
2:1
importantČeská dvojica napokon brejkbal úspešne zažehnala a svoj servis si následne udržala, čím znížila stav v druhom sete na 1:2 z ich pohľadu!
40-A
Gembal pre Česko, Poláškov ritern putoval len do autu.
40-40
Túto hrozbu však súper priamym bodom z podania odvrátil.
40-30
importantVýborný ritern z našej strany a tak získava druhý brejkbal v tomto sete!
30-30
Po 30 na oboch stranách, česká strana si pomáha servisom. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Druhý fiftín v rade pre Slovensko, Forejtek zahral svoj úder len do autu.
15-15
Filip Polášek sa včas presunul na sieť, po 15 na oboch stranách.
0-15
0-15
Zelenayov prepálený úder smeroval ďaleko do autu.
2:0
importantSlovensko čistou hrou potvrdilo brejk a ide v druhom sete do vedenia 2:0!
40-0
Filip Polášek s priamym bodom na podaní a tak získavame tri gembaly na potvrdenie brejku.
30-0
Aj v tomto prípade sme boli úspešní cez druhý servis, vedieme teda o dva fiftíny pri podaní Filipa Poláška.
15-0
Servis našich v druhom servise otváral Polášek. Musel cez druhé podanie, ale po ňom na sieti správne zahral Zelenay.
1:0
importantZdeněk Kolář chyboval na sieti a tak sme aj tento brejkbal dokázali využiť! Zopakovala sa teda situácia z prvého setu, keď Česku berieme hneď jeho úvodné podanie!
40-30
importantAut z českej strany po druhom servise, je tu brejkbal pre našu dvojicu!
30-30
Menšie nedorozumenie na našej strane, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Polášek zahral spravný ritern a tak opäť vedieme o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, toto podanie od Forejteka bolo úspešné.
15-0
Forejtek musel na úvod druhého setu cez druhý servis, ktorý mu nevyšiel a tak prvý fiftín v druhom sete získava Slovensko.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Jonáš Forejtek.
0:0
6:4
importantIgor Zelenay výborne zahral na sieti a tak využívame hneď náš prvý setbal! Slovensko zároveň získava vôbec prvý set v tomto zápolení proti Česku, keď sme v prvom sete štvorhry zvíťazili 6:4!
40-15
importantFilip Polášek s ďalším presným servisom a Slovensko tak získava dva setbaly!
30-15
Filip Polášek si pomáha servisom a tak znova vedieme o jeden fiftín.
15-15
Teraz však na sieti zahral lepšie náš súper, po 15 na oboch stranách.
15-0
Igor Zelenay sa včas presunul na sieť a tak získavame prvý fiftín tejto hry.
5:4
5:4
5:4
importantNa druhý pokus je náš súper úspešný, takže Česko znižuje stav v prvom sete na 4:5! Naši však budú teraz môcť ukončiť prvý set vo svoj prospech.
40-A
Slovenský ritern putoval ďaleko za základnú čiaru, druhý gembal pre Česko.
40-40
Druhý krát v tomto zápase tu je zhoda, pomohla nám páska.
30-40
Pokazili sme ľahký úder a tak tu je gembal na udržanie sa v prvom sete pre českú stranu.
30-30
Kolář si pomohol servisom, po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či setbal?
30-15
30-0
Druhý fiftín v rade pre Slovensko, pre nášho súpera sa tak situácia v tomto dôležitom geme komplikuje.
15-0
No a Zdeněk Kolář nezačína úspešne tento dôležitý servis, fiftín pre našu dvojicu.
5:3
5:3
importantTen sa nám už podarilo využiť, keď Polášek opäť zahral výborne od siete a tak Slovensko vyhráva v prvom sete 5:3! To znamená, že Česko bude podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.
A-40
Filip Polášek si skúsene počkal na sieti a presným úderom do otvoreného priestoru vybojoval pre Slovensko gembal.
40-40
Igor Zelenay sa previnil dvojchybou a tak tu je prvá zhoda tohto stretnutia.
40-30
Presný servis na telo a Slovensko tak získava gembal.
30-30
Filip Polášek stihol včas reagovať na sieti, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Česká strana dobre retrunovala a tak ide do vedenia o jeden fiftín pri podaní Zelenaya.
15-15
Igor si teraz pomáha servisom, po 15 na oboch stranách.
0-15
Po servise sa Zelenay presunul na sieť, ale jeho úder zastavuje páska.
4:3
4:3
4:3
importantJonáš Forejtek ukončil tento gem priamym bodom z podania, Česko znižuje stav prvého setu na 3:4 z jeho pohľadu!
15-40
Úder do pásky, takže Česko získava dva gembaly.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách, naši teraz zahrali správny return pri servise súpera.
0-15
Zdeněk Kolář stihol správne reagovať na volej od Zelenaya a tak úvodný fiftín tejto hry patrí podávajúcej strane.
4:2
importantČeský ritern v aute a tak sa zrodila naša čistá hra! Slovensko vyhráva v prvom sete 4:2!
40-0
Po skvelom servise Poláška získava tretí fiftín v rade a tak tu je šanca na čistú hru.
30-0
15-0
Filip Polášek začína svoj druhý servis piamym bodom.
3:2
3:2
3:2
3:2
importantZdeněk Kolář si v tomto prípade servis udržal a Česko znižuje na 2:3 v prvom sete!
30-40
Poláškov úder zastavuje páska, gembal pre Česko.
30-30
Úder pod nohy naši nedokázali zachytiť, po 30 na oboch stranách.
30-15
Skvelý ritern z našej strany a tak opäť vedieme pri servise súpera o jeden fiftín.
15-15
Po 15, tento servis Kolářa bol úspešný.
15-0
Forejtek pokazil svoj volej a tak prvý fiftín tejto hry putuje na naše konto.
3:1
importantTen sa nám podarilo využiť, takže aj Igor Zelenay si udržal svoje prvé podanie v tomto zápase a tak vyhrávame v prvom sete 3:1!
40-30
Situácia sa zopakovala a tak to je gembal na našej strane.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Igor Zelenay si pomohol servisom.
15-30
15-15
Filip však teraz svoju chybu napravil presným úderom ponad pásku, po 15 na oboch stranách.
0-15
Polášekov úder putuje do autu, fiftín pre súpera na úvod tohto nášho podania.
2:1
2:1
2:1
2:1
importantChyba z našej strany a tak Česko získava prvý gem v tom zápase, Slovensko vyhráva v prvom sete 2:1!
30-40
Presne k čiare zahral teraz Polášek svoj forhend a tak prvý gembal súpera bol odvrátený.
15-40
Forhend von z kurtu, Česko získava dva gembaly.
15-30
Nevydarený ritern Slovenska, náš súper získava druhý fiftín v rade.
15-15
Úder z našej strany putoval do autu, po 15 na oboch stranách.
15-0
Forejtek spravil na úvod svojho prvého servisu v tomto zápase dvojchybu.
2:0
importantSlovensko bez komplikácii brejk potvrdilo a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!
40-15
Presný volej od Poláška, následne na sieti presne ukončil výmenu Zelenay a tak získavame dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
Druhý fiftín v rade pre Slovensko, o čo sa postaral správnym úderom Zelenay.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
Ako prvý za Slovensko v tomto zápase podával Polášek, svetová osmička v debli však začína dvojchybou.
1:0
importantSkvelý ritern od Zelenaya a tak sme úvodný brejkbal využili! Slovensko ide do vedenia 1:0 a bude podávať na potvrdenie brejku!
40-30
importantZdeněk Kolář sa previnil dvojchybou a tak získavame hneď v úvode zápasu brejkbal!
30-30
Dva fiftíny v rade aj pre Slovensko, naši zahrali správny ritern.
15-30
Prvý fiftín v tomto zápase pre našu dvojicu, Filip Polášek výborne zapracoval na sieti.
0-30
Druhý fiftín v rade pre súpera, po servise sa súper prezentoval úspešnou výmenou.
0-15
Úvodný fiftín pre Česko, Zdeněk Kolář si pomáha hneď na úvod priamym bodom.
0:0
Slovenská dvojica Filip Polášek a Igor Zelenay a takisto aj tá česká Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář sa už nachádza na kurte a venuje sa svojej krátkej rozcvičke.

Ostáva nám už teda len konštatovať, že budeme držať našim chlapcom palce, aby vybojovali pre Slovensko prvý bod a ešte sa potom ďalej rozhodovali v dvojhrách. Zároveň vám už želám príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový podvečer všetkým fanúšikom tenisu a slovenského športu! Dnes je na programe druhý a teda posledný hrací deň medzi Slovenskom a Českom v rámci Davis Cupu. Hrá sa o postup na záverečný turnaj a po prvom hracom dni má väčší dôvod na radosť náš súper, ktorý zvládol obe včerajšie dvojhry a bez straty setu sa ujal vedenia 2:0!

Program dnešného hracieho dňa zaháji štvorhra, v ktorej by mala byť naša dvojica Filip Polášek a Igor Zelenay jednoznačným favoritom. Pevne teda veríme, že sa tieto predpoklady naplnia, Slovensko získava prvý bod a bude tak ešte stále v hre o postup. Proti našej dvojicii sa postavia Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář.

Predbežný začiatok je naplánovaný na 17:30, tesne pred začiatkom štvorhry sa vám opäť prihlásime!
PO PRVOM HRACOM DNI SLOVENSKO 0:2 ČESKO

V piatkových zápsoch dominovali českí tenisti, ktorí nám nedovolili uhrať ani jeden set a tak Jozef Kovalík a Andrej Martin prehrali zhodne 0:2 na sety. Prvý menovaný nestačil na českú jednotku Jiřího Veselého no a Andrej Martin podľahol Lukášovi Rosolovi a to aj napriek tomu, že bol v tomto zápase pasovaný do úlohy favorita.

Slovensko má teda ako sa hovorí nôž na krku. Sobotný program otvorí štvorhra, v ktorej musíme vyhrať, aby sme ešte boli stále v hre o postup na záverečný turnaj. Práve vo štvorhre by Slovensko malo byť určite favoritom, keď naše farby budú reprezentovať debloví špecialisti Filip Polášek, ktorý je momentálne svetová osmička a Igor Zelenay, ktorému v rebríčku štvorhry patrí 70. miesto.

Za české farby je do štvrohry nominovaná dvojica Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář. Obja sú však v rebríčku štvrohry na oveľa nižších miestach ako naša dvojica, Forejtekovi patrí 339. miesto a Kolářovi 214. miesto.

Budeme teda Filipovi a Igorovi držať palce, aby pre Slovensko vybojovali prvý bod a vrátili nás tak späť do hry. Ak sa nám teda podarí snížiť, tak podľa žrebu sú na programe ešte dve stretnutia a to Martin – Veselý a Kovalík – Rosol.

Štvrohra má naplánovaný začiatok na 17:30 a ďalšie stretnutia sa teda budú odvíjať podľa skóre a prípadnej dohody oboch kapitánov, ak by už bolo o postupujúcom rozhodnuté.
Vážení tenisoví priaznivci, vítam Vás pri sledovaní federálneho derby v Davis Cupe medzi Slovenskom a Českom. Stretnutie rozhodne o tom, ktorá reprezentácia sa predstaví na záverečnom turnaji v Madride. Minulý rok našim chlapcom ušiel postup o malý kúsok v zápase s Kanadou, pevne veríme, že tentokrát sa na konci budeme radovať my. Na to však potrebujeme zdolať odvekého rivala a krajinu, s ktorou sme až do roku 1993 tvorili spoločný štát. Dominik Hrbatý sa musí zaobísť bez zraneného Martina Kližana, čo výrazne ovplyvnilo záverečnú nomináciu. Tento súboj nemá favorita, pretože obidve krajiny prežívajú v mužskom tenise pomerne veľkú krízu. Zrejme tento zápas bude rozhodujúci v tom a nasmeruje buď Slovensko alebo Česko k lepšej budúcnosti. Spoločne dúfajme, že to bude naša reprezentácia, ktorá bude po poslednom zápase oslavovať postup na záverečný turnaj a zároveň sa s nádejou pozerať na tenisovú budúcnosť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Tenis»Davis Cup»Polášek a Zelenay vyhrali, slovenskí tenisti stále môžu Čechov zdolať