Martin nepremenil mečbal a prehral, na finálový turnaj postúpili Česi

Slovák mal víťazstvo na dosah.

Jiří Veselý sa teší z víťazstva.Jiří Veselý sa teší z víťazstva. (Zdroj: TASR)

Davisov pohár - o postup na finálový turnaj

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3.

O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše 2,5-hodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5.

V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal.

Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.

Pokazený úvod Slováka naštartoval

Martinovi nevyšiel začiatok zápasu s Veselým, keď hneď v úvodnom geme stratil podanie a za stavu 0:2 čelil ďalším dvom brejkbalom.

Podržal si však servis, čo ho nakoplo. V šiestej hre využil, že Veselému odišlo prvé podanie a vyrovnal na 3:3.

Martin postupne začal dominovať vo výmenách, z forhendu dokázal zatlačiť súpera do defenzívy.

V desiatom geme opäť zobral Veselému podanie a prvý set získal vo svoj prospech.

Martin mal víťazstvo na dosah

Líder českého tímu stratil úderovú istotu v ďalšom priebehu zápasu už nedokázal zastaviť rozbehnutého Martina, ktorý sa rozohral k výbornému výkonu.

V druhom dejstve aj vďaka sérii forhendových i bekhendových winnerov rýchlo odskočil Veselému na 3:0 a za stavu 5:3 bol dve loptičky od víťazstva.

Veselý však nezložil zbrane, vďaka agresívnej hre získal päť gemov a vynútil si tretí set.

V rozhodujúcom dejstve mal Martin za stavu 5:4 k dispozícii mečbal.

Veselý ho však odvrátil kvalitným podaním, vyrovnal na 5:5 a v koncovke slávil úspech. V jedenástom geme zobral Martinovi servis a v ďalšej hre premenil druhý mečbal.

Hrbatý: Dal som si cieľ a ten som nesplnil

Súvisiaci článok Slovenskou jednotkou sa stal bez trénera. Vyhovuje mi to, vraví Čítajte

Martin po prehre neskrýval sklamanie: "Mal som to celé vo vlastných rukách. V druhom sete som viedol 5:2, za stavu 5:4 v treťom sete som mal mečbal, no zápas som nedotiahol do úspešného konca, čo ma veľmi mrzí."

Podľa slovenského kapitána Dominika Hrbatého boli všetky tri dvojhry ako cez kopírak.

"Koncovky setov zvládli lepšie českí tenisti. Neviem, čím to bolo. Možno tým, že boli v minulosti v elitnej svetovej štyridsiatke a majú viac skúsenosti z náročných zápasoch. Našim chalanom chýbalo viac odvahy," vravel Hrbatý.

"Andrej Martin hral od stavu 1:3 v prvom sete veľmi dobre, no nedotiahol to. Chýbala jediná loptička. V septembri urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili vo svetovej skupine. Možno to bude môj posledný zápas na kapitánskej lavičke. Dal som si za cieľ v priebehu troch rokoch postúpiť na finálový turnaj a ten sa nám splniť nepodarilo," dodal.

Online prenos: Andrej Martin - Jiří Veselý (tenis, Slovensko - Česko, Davis Cup, 4. zápas, dvojhra, LIVE, NAŽIVO, dnes, sobota)

Prenos
Ja vám už teda ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého sobotného večera. Daviscupovým stretnutím medzi Slovenskom a Českom vás sprevádzali Filip Kosnáč a Miroslav Revaj, tešíme sa na vás pri ďalší športových prenosoch.
Posledná naplánovaná dvojhra by sa už zrejme hrať nemala, keďže je už rozhodnuté a navyše je už aj pokročilejšia večerná hodina.
Je rozhodnuté! Česká republika zdoláva našu reprezentáciu 3:1 a postupuje tak na záverečný turnaj do Madridu! Klobúk dole však pred Andrejom Martinom za jeho výkon, ktorý predviedol v tomto zápase a držal náš tím nad vodou, žiaľ nevyšlo to, ale aj tak treba poďakovať celému tímu a súperovi pogratulovať k postupu.
Koniec zápasu
5:7
5:7GEM, SET, ZÁPAS Jiří Veselý, postup ČESKO! Jednotka nášho súpera bola už na druhý pokus úspešná, keď priamym bodom ukončila toto stretnutie, ktoré trvalo skoro tri hodiny a bola to dráma až do samého záveru. Jiří Veselý tak zvíťazil v tejto dvojhre 2:1 na sety po hrách 4:6, 7:5 a 7:5 z jeho pohľadu.
30-40Andrej Martin prvú hrozbu odvrátil.
15-40
15-40Jiří Veselý získava dva mečbaly! Česko delí jedna loptička od postupu do Madridu!
15-30Andrejov úder ide von z dvorca. Toto už je náročné pre našu tímovú jednotku.
15-15Teraz sa to vymenilo, po 15 na oboch stranách.
15-0Veselý musel cez druhý servis, po ktorom zahral winner náš tenista.
5:6Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
5:6Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6
5:6Na druhý pokus od siete je Jiří Veselý úspešný a tak berie toto veľmi dôležité podanie nášho tenistu! Český reprezentant vyhráva v treťom sete 6:5 a bude podávať na víťazstvo v tomto zápase, ale aj celkové víťazstvo Česka v celkom zápolení v boji o postup do Madridu!
15-40Veselý zahral úder len do pásky, prvý brejkbal je minulosťou.
0-40Tak toto je veľmi zlé pre Andreja! Jiří Veselý získava tri brejkbaly!
0-30
0-30Český tenista umiestnil loptičku presne na čiaru a pri podaní nášho tenistu tak vedie o dva fiftíny.
0-15Dokonalý kraťas od Veselého.
5:5Jiří Veselý ukončil tento gem priamym bodom z podania a tak ešte v dramatickom a dlhom zápase pokračujeme! Andrej Martin mal k dispozícii aj mečbal, ale bolo to práve pri servise súpera.
40-ATrochu zbytočná chyba nášho tenistu, Veselý získava ďalší gembal.
40-40Veselého úder po ťažkej výmene končí v aute.
40-AĎalší priamy bod pre českého tenistu, ktorý teda získava gembal na udržanie sa v zápase.
40-40Jiří Veselý si pomáha servisom a mečbal tak odvrátil.
40-30
40-30Je tu mečbal! Presný forhend od Andreja Martina, NTC je na nohách!
30-30Priamy bod z podania, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či gembal?
30-15Loptu získava Veselý.
30-0Skvelý ritern od Andreja Martina, ktorý vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.
15-0Ľahká a zbytočná chyba od Veselého na úvod veľmi dôležitého podania.
5:4Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
5:4Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4Krásna výmena z oboch strán, napokon ju Andrej Martin zakončl krásnym krížnym volejom a čistou hrou sa ujíma vedenia 5:4 v treťom sete! Jiří Veselý tak bude musieť opäť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-0Andrej Martin získava šancu na čistú hru.
30-0Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.
15-0Loptu získava Martin.
4:4Na tretí pokus je už Jiří Veselý úspešný a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 4:4!
30-40
30-40Dlhšiu výmenu zakončil Veselý len nepresným úderom, čím stratil aj druhý gembal.
15-40Čistá hra to nebude, úder von z dvorca teraz zahral aj Veselý.
0-40Aut z rakety slovenského tenistu, ten český tak získava tri gembaly.
0-30Presne na čiaru to teraz zahral český tenista.
0-15Loptu získava Veselý.
4:3Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
4:3Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3Prakticky tá istá situácia, Andrej Martin si tak tento svoj servis udržal a ide v treťom sete do vedenia 4:3!
A-40Český tenista chcel zahrať úder presne k čiare, ale loptička končí v aute.
40-40Veselý zahnal Andreja do ťažkej situácie a tak je tu ďalšia zhoda.
A-40Ďalší gembal pre slovenského tenistu.
40-40Andrejov úder končí v aute, ide sa teda späť na zhodu.
A-40Loptu získava Martin.
40-40
40-40Ostáva však nevyužitý, Andrejov úder zastavuje páska a tak sa pôjde cez zhodu.
40-30Presný volej našej tímovej jednotky, ktorá tak získava gembal.
30-30Andrej Martin zahral presný slajsovaný forhend, po 30 na oboch stranách.
15-30
15-30Veselý zahral vynikajúci úder, ale mal aj kus šťastia, keď mu pomohlo prasiatko.
15-15Tento úder slovenský tenista prepálil, po 15 na oboch stranách.
15-0
15-0Andrej Martin zahral presný lob, súper ešte reagoval, ale len úderom do autu.
3:3Český tenista ho bez problémov využíva a vyrovnáva tak stav tretieho setu na 3:3!
30-40Veselý si pomáha priamy bodom a tak získava gembal.
30-30Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Jiří Veselý si pomáha esom.
15-15Po 15 na oboch stranách.
15-0Rozhodca potvrdil správnosť loptičky, Andrej tak získva fiftín na úvod podania súpera.
3:2Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
3:2Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:2Andrej Martin si pomohol servisom a tak ide v treťom sete do vedenia 3:2!
40-30Ten prvý sa mu využiť nepodarilo.
40-15Priamy bod a tak slovenský tenista získava dva gembaly.
30-15Andrej zahral presný slajs a získava tak druhý fiftín v rade.
15-15Tento úder Veselý prepálil, po 15 na oboch stranách.
0-15Jiří Veselý zahral presný skrátený úder.
2:2Aj sa tak stáva, Jiří Veselý vyrovnáva v treťom sete na 2:2!
0-40Český tenista získava šancu na čistú hru.
0-30
0-30Jiří Veselý získava aj druhý fiftín v rade, ale až po druhom servise, ktorý bol veľmi tesný.
0-15Dlhšiu výmenu chcel Andrej ukončiť dropšotom, ale loptička končí len na páske.
2:1Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
2:1Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1Tento gem napokon slovenský tenista vyhral, ale mal čo robiť, aby si servis udržal!
40-40Veselý to z nádejnej pozície pokazil a tak sme späť na zhode! Dráma pokračuje ďalej, dnes sa tak skoro asi spať nepôjde.
40-AČeský tenista má ďalšiu šancu vziať nášmu tenistovi podanie!
40-40Ten je odvrátený.
40-AVeselý sa presunul na sieť a tak získava ďalší brejkbal!
40-40Opäť je tu však zhoda.
A-40Andrej Martin od siete presne skrátil hru a získava tak druhý gembal.
40-40Jiří Veselý zahral úspešný winner z bekhendu, pokračujeme teda v tomto geme ďalej.
40-40
40-40
40-40Veselého bekhend bol prepálený, pôjde sa cez zhodu a druhý brejkbal je odvrátený!
30-40Prvú hrozbu slovenský tenista odvracia za pomoci svojho servisu.
15-40Český tenista zahral presný ritern a získava tak dva brejkbaly!
15-30Veselý posiela loptičku zo svojej rakety len do autu.
0-30Skvelý kraťas od Veselého, ktorý teda vedie o dva fiftíny pri servise Andreja Martina.
0-15Zahlásený aut z rakety Slováka, dlhšie sa však riešila, či sa bude výmena opakovať, alebo nie. Napokon je to fiftín pre Veselého.
1:1Čech uspel aj cez druhé podanie a tak vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.
30-40Jiří Veselý získava gembal.
30-30Eso českého tenistu, po 30 na oboch stranách.
30-15Aut z rakety podávajúceho hráča, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín pri servise súpera.
15-0
15-0Slovenský tenista sa teraz prezentoval presným obhodením súpera.
1:0Andrej Martin pridáva na svoje konto štvrté eso a ujíma sa v treťom sete vedenia 1:0!
40-15Slovenská tímová jednotka bola úspešná cez druhé podanie a získava tak dva gembaly.
30-15Český tenista zahral dlhý úder do autu, druhý fiftín v rade pre Andreja.
15-15Po 15 na oboch stranách, Veselého bekhend končí na páske.
0-15Andrej Martin nezahájil úvod prvého podanie v treťom sete úspešne.
0:0Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.
0:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:7
5:7Páska pomohla českému tenistovi, ktorý napokon vyhral v druhom sete 7:5 a o osude tohto zápasu rozhodne tretí set! Už to vyzeralo, že Andrej Martin za stavu 5:2 to dotiahne do úspešného konca, ale Jiří Veselý zabral a celé to ešte otočil. Stav tohto zápasu je vyrovnaný 1:1 a Slovensko potrebuje, aby Andrej Martin tento zápas vyhral, všetci mu držíme palce!
15-40Jiří Veselý získava dva setbaly!
15-30Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
15-0Veselý pokazil servis, fiftín pre Andreja Martina.
5:6Teraz dominuje na kurte český tenista, ktorý berie tento servis nášho tenistu a tak ide do vedenia 6:5 v druhom sete! Jiří Veselý tak bude podávať na víťzstvo v druhom sete, dráma medzi Slovenskom a Českom pokračuje ďalej!
15-40
15-40Jiří Veselý získava dva brejkbaly!
15-30Loptu získava Martin.
0-30Druhý fiftín v rade pre českého tenistu pri podaní toho nášho.
0-15Veselý prešiel na sieť pri servise Andreja a získava tak na svoje konto fiftín.
5:5Český tensita je úspešný, vyrovnáva na 5:5 v druhom sete a ten tak ešte bude mať pokračovanie!
30-40Veselý získava gembal na potvrdenie brejku a tak aj udržanie sa v tomto zápase.
30-30Úspešný servis českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, čo príde teraz...
30-15Veselého úder zastavuje páska, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín.
15-0
15-0Andrej Martin úspešný na sieti, Veselý tak nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne.
5:4
5:4Škoda tohto úderu, ale nič sa nedá robiť! Jiří Veselý zvládol náročnú situáciu, zobral nášmu tenistovi servis na víťazstvo v zápase a znižuje stav druhého setu na 4:5 z jeho pohľadu, český tenista tak stále žije v tomto zápase!
30-40
30-40Jiří Veselý zahral presný forhend po prechode na sieť a tak získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!
30-30Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či brejkbal?
15-30Nevynútená chyba z rakety Andreja Martina, Veselý tak získava druhý fiftín v rade.
15-15Loptu získava Veselý.
15-0Slovenský tenista začína esom.
5:3Jiří Veselý čistou hrou znižuje na 3:5 z jeho pohľadu v druhom sete. Andrej Martin však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, držíme palce!
0-40Český tenista získava tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.
0-30Loptu získava Veselý.
0-15Jiří Veselý zahájil veľmi dôležitý servis esom.
5:2Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
5:2Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2Naša tímová jednotka je hneď na prvý pokus úspešná a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 5:2! Jiří Veselý bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-15Andrej Martin po presnom bekhende získava dva gembaly.
30-15Slovenský tenista zahral presný servis-volej.
15-0Šťastný odskok teraz pomohol nášmu tenistovi.
4:2Jiří Veselý si pomohol servisom a tak znižuje stav druhého setu na 2:4 z jeho pohľadu!
30-40Andrej Martin si trpezlivo počkal a úderom do protipohybu odvrátil prvý gembal súpera.
15-40Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista do autu, český tenista získava dva gembaly.
15-30Jiří Veselý získava druhý fiftín v rade pri svojom podaní.
15-15
15-15Lob slovenskému tenistovi nevyšiel, po 15 na oboch stranách.
4:1Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
4:1Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:1Výborne, výborne! Andrej Martin odvrátil dva brejkbaly, následne zakončil túto výmenu na sieti a ide v druhom sete do vedenia 4:1!
A-40Druhý gembal pre Andreja Martina.
40-40Toto bol presný volej od Veselého, takže ideme späť na zhodu.
A-40Krásny úder slovenského tenistu po skvelom nábehu na sieť a po dvoch odvrátených brejkbaloch získava Andrej gembal.
40-40Esom si pomáha slovenský tenista a odvrátil tak aj druhý brejkbal!
30-40Prvú hrozbu Andrej odvrátil, ale správnosť loptičky musel potvrdiť rozhodca.
15-40
15-40Slovenský tenista nedokázal správne obhodiť súpera a čelí tak dvom brejkbalom súpera!
15-30Andrej Martin si pomáha servisom a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
0-30Veselý získava druhý fiftín v rade pri podaní nášho tenistu.
3:1Na druhý pokus je už Jiří Veselý úspešný a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:3!
40-AVeselý zahral presný úder k čiare a získava tak druhý gembal.
40-40Ale využiť sa mu ho nepodarilo, je tu ďalší presný ritern nášho tenistu a tak sa ide cez zhodu.
30-40Gembal pre podávajúceho tenistu.
30-30
30-30Po 30 na oboch stranách, Andrej Martin nemal nárok na tento úder súpera. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15Andrej Martin zahral presný ritern a získava tak druhý fiftín v rade pri servise súpera.
15-15
3:0Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
3:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:0Andrej Martin zakončil tento gem presným volejom a tak čistou hrou potvrdil brejk! Slovenský tenista teda vyhráva v druhom sete 3:0 a stále sa jeho výkon stupňuje.
40-0Priamy bod z podania.
30-0Druhý fiftín v rade pre Andreja po ďalšom presnom bekhende.
15-0Začína presným bekhendovým volejom a fiftín je na jeho konte.
2:0Ale na druhý pokus je už Andrej Martin úspešný a berie tak podanie súpera! Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30Jiří Veselý prvú hrozbu odvracia, pomohol mu aut z rakety nášho tenistu.
40-15
40-15Sebavedomie slovenského tenistu rastie a rastie. Andrej Martin ďalším skvelým úderom získava dva brejkbaly!
30-15Andrejovi Martinovi pomohla páska a opäť tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15Sporná situácia, ale zrejme to tesný aut bol. Andrej Martin rešpektuje rozhodcu a neprotestuje.
15-0Andrej Martin pokračuje vo svojom sústredenom výkone a získava fiftín pri úvode súperovho servisu.
1:0
1:0Toto bola najkrajšia výmena zápasu a jej víťazom je Andrej Martin, keď vyškrabal už stratenú loptu a následne winnerom ide v druhom sete do vedenia 1:0!
40-30Loptu získava Veselý.
40-15Potom to však napravil skvelým úderom po čiare, slovenský tenista získava dva gembaly.
30-15Teraz to však Andrej pokazil a ľahký úder poslal len do pásky.
30-0Druhý fiftín v rade pre slovenskú tímovú jednotku.
15-0Andrej Martin vstupuje do druhého setu ziskom fiftínu a to opäť po presnom prechode na sieť.
6:4
6:4Áno! Jiří Veselý svoj úder poslal von z dvorca a tak Andrej Martin využíva hneď prvý setbal v tomto zápase a to pri servise súpera! Slovenský tensita prehrával 0:2 a 15:40 pri svojom servise, ale zrazu sa to otočilo, Andrej postupune gradoval svoj výkon a napokon sa stáva víťazom prvého setu! Pred nami je teda druhý set a my veríme, že ho Andrej zvládne!
40-15
40-15Andrej Martin sa presunul na sieť a krásnym spôsobom si vybojoval dva setbaly pri podaní súpera!
30-0Aj tento fiftín putuje na konto nášho tenistu, Veselý je teda pod tlakom pri svojom servie na udržanie sa v prvom sete.
15-0Dlhšiu výmenu zakončil Čech do autu, dôležitý servis tak Veselý nezahájil úspešne.
5:4Výborne! Andrej Martin sa čistou hrou ujíma vedenia 5:4 v prvom sete a to znamená, že Jiří Veselý musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry!
40-0Slovenský tenista zvládol náročnú výmenu, vytiahol si súpera na sieť a prekným obhodením získava tri gembaly.
30-0Andrej Martin si následne pomáha servisom.
15-0
15-0Krásne zahratý úder od slovenského tenistu, jeho rezaný forhend prináša fiftín na Andrejove konto.
4:4Jiří Veselý si pomohol esom a tak si svoj servis predsa len udržal! Stav v prvom sete je vyrovnaný 4:4, na podanie ide slovenský tenista!
30-40
30-40Andrej Martin graduje svoj výkon, bekhendom znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
15-40Čistá hra českej tímovej jednotky to nebude, Veselého úder bekhend ide von z dvorca.
0-40Jiří Veselý po chybe nášho tenistu získava tri gembaly.
0-30Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
0-15Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista len forhendom do pásky.
4:3
4:3Andrej Martin si pomáha priamym bodom a napokon brejk potvrdil! Slovenský tenista sa ujíma vedenia 4:3 v prvom sete!
40-30Na prvý pokus slovenský tenista úspešný nebol.
40-15Eso slovenského tenistu, Andrej Martin získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-0Následne si Andrej pomáha servisom a vyhráva o dva fiftíny.
15-0
15-0Slovenský tenista aj so šťastím začína cestu za potvrdením brejku úspešne.
3:3Na ritern súpera reagoval Jiří Veselý úderom do autu a tak Andrej Martin získava toto podanie českého tenistu! Rozdiel brejku je teda zmazaný, Andrej bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30Andrej Martin výborne zvládol náročnú a dlhú výmenu, takže má prvý brejkbal v tomto zápase!
30-30Český tenista teraz neuspel so svojim volejom, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Loptu získava Veselý.
15-15Jiří Veselý sa previnil dvojchybou, po 15 na oboch stranách.
0-15Peknú výmenu z oboch strán ukončil víťazne Veselý a to winnerom.
2:3Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
2:3Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:3Na druhý pokus bol už slovenský tenista úspešný, pomohol si priamym bodom pri druhom servise a znižuje teda stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!
40-15Čistá hra to napokon nebude, Jiří Veselý zahral presný ritern.
40-0Presný servis od Andreja Martina, ktorý tak získava tri gembaly.
15-0Andrej Martin zahral presný bekhend po čiare.
1:3
1:3Jiří Veselý po druhom servise zahral presný kraťas a tak sa ujíma v prvom sete vedenia 3:1!
15-40Český tenista zahral eso a získava teda dva gembaly.
15-15Po 15 na oboch stranách, teraz slovenský tenista zvládol ťažký ritern.
0-15Jiří Veselý začína tento svoj servis správnym obhodením súpera.
1:2Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
1:2Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:2
1:2Výborne! Toto bol dôležitý moment pre Andreja Martina, ktorý odvrátil dva brejkbaly súpera a získava svoj prvý gem v tomto zápase! Za stavu 2:1 z pohľadu českého tenistu pôjde podávať práve Jiří Veselý.
A-40Tretím fiftínom v rade získava Andrej gembal.
40-40Pod tlakom bol teraz slovenský tenista úspešný, volejom odvrátil aj druhý brejkbal a pôjde sa cez zhodu.
30-40Andrej Martin sa správne presunul na sieť a prvú hrozbu sa mu podarilo odvrátiť.
15-40Jiří Veselý pokračuje vo svojej dominancii a získava dva brejkbaly!
0-30
0-30Nuž, český tenista teraz predvádza jednu parádu za druhou. Veselý zahral správny dropšot a vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.
0-15Veselý zahral presný úder po čiare a tak na úvod podania nášho tenistu získava fiftín.
0:2Český tenista ukončil tento gem esom, úspešne potvrdil brejk a ujíma sa tak v prvom sete vedenia 2:0!
0-40Jiří Veselý zvládol druhý servis a získava tak tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30Ritern nášho tenistu úspešný nebol, druhý fiftín v rade pre Čecha.
0-15Cestu za potvrdením brejku zahájil Veselý úspešne.
0:1Český tenista sa prezentoval skvelým bekhendovým riternom a tak berie prvé podanie nášho tenistu v tomto zápase!
40-A
40-AVeselý zahral správny ritern a tak získava aj druhý brejkbal!
40-40Andrej Martin si však pomáha servisom a brejkbal teda odvrátil! Hneď v úvode zápasu sa tak pôjde cez zhodu.
30-40Tesný aut z rakety nášho tenistu, Jiří Veselý hneď v úvode zápasu s brejkbalom!
30-30Andrej Martin zvolil postupný útok a napokon od siete vyrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Po tejto výmene však putuje druhý fiftín na konto českého tenistu, ktorý je tak v úvode zápasu v menšej výhode.
15-15Po 15 na oboch stranách, slovenský tenista zvládol servis-volej.
0-15Hneď na úvod zápasu dlhšia výmena, z defenzívy napokon Andrej Martin chyboval a tak to je fiftín pre Jiřího Veselého.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Na servise začne Andrej Martin zo Slovenska.
Andrej Martin a Jiří Veselý sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Súboj tímových jednotiek sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný, teraz už tenisový večer! Pred malou chvíľou sa Filip Polášek s Igorom Zelenayom postarali o náš prvý bod a tým znížili stav tohto zápolenia s Českom na 1:2!

V rámci dnešnej prvej dvojhry proti sebe nastúpia Andrej Martin a Jiří Veselý a pred našou tímovou jednotkou stojí jednoznačná úloha. Budeme teda Andrejovi držať palce, aby svoje stretnutie zvládol, vyrovnal celkový stav a o postupujúcom do Madridu sa tak rozhodlo v závrečnej dvojhre.
Slovensko získava prvý bod a znižuje teda stav s Českom na 1:2! Tak ako sa očakávalo, štvrorhru sme jednoznačne zvládli a Filip Polášek spoločne s Igorom Zelenayom sa postarali o náš úvodný bod a sme teda späť v hre o postup.

Podľa programu by sa malo ďalej odohrať stretnutie medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým, predpokladný začiatok 19:30!
PO PRVOM HRACOM DNI SLOVENSKO 0:2 ČESKO

V piatkových zápsoch dominovali českí tenisti, ktorí nám nedovolili uhrať ani jeden set a tak Jozef Kovalík a Andrej Martin prehrali zhodne 0:2 na sety. Prvý menovaný nestačil na českú jednotku Jiřího Veselého no a Andrej Martin podľahol Lukášovi Rosolovi a to aj napriek tomu, že bol v tomto zápase pasovaný do úlohy favorita.

Slovensko má teda ako sa hovorí nôž na krku. Sobotný program otvorí štvorhra, v ktorej musíme vyhrať, aby sme ešte boli stále v hre o postup na záverečný turnaj. Práve vo štvorhre by Slovensko malo byť určite favoritom, keď naše farby budú reprezentovať debloví špecialisti Filip Polášek, ktorý je momentálne svetová osmička a Igor Zelenay, ktorému v rebríčku štvorhry patrí 70. miesto.

Za české farby je do štvrohry nominovaná dvojica Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář. Obja sú však v rebríčku štvrohry na oveľa nižších miestach ako naša dvojica, Forejtekovi patrí 339. miesto a Kolářovi 214. miesto.

Budeme teda Filipovi a Igorovi držať palce, aby pre Slovensko vybojovali prvý bod a vrátili nás tak späť do hry. Ak sa nám teda podarí snížiť, tak podľa žrebu sú na programe ešte dve stretnutia a to Martin – Veselý a Kovalík – Rosol.

Štvrohra má naplánovaný začiatok na 17:30 a ďalšie stretnutia sa teda budú odvíjať podľa skóre a prípadnej dohody oboch kapitánov, ak by už bolo o postupujúcom rozhodnuté.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.