Bol na troch trestných okruhoch. Johannes Thingnes Bö ovládol hromadný štart

Johannes Thingnes Bö vyhral preteky s hromadným štartom v Novom Meste na Morave. (Autor: Petr David Josek - TASR/AP)
SITA|8. mar 2020 o 14:53

Fourcade za svojim konkurentom zaostal.

Svetový pohár v biatlone 2019/20 - Nové Mesto na Morave (Česko)

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km:

1.Johannes Thingnes BöNórsko39:32,7 min (3 tr. okr.)
2.Émilien JacquelinFrancúzsko+15,1 s (0)
3.Arnd PeifferNemecko+25,0 s (1)
4.Dmitro PidručnijUkrajina+27,9 s (2)
5.Erlend BjöntegaardNórsko+27,9 s (2)
6.Johannes DaleNórsko+34,1 s (2)

BRATISLAVA. Nór Johannes Thingnes Bö po piatkovom šprinte ovládol aj nedeľňajšie preteky s hromadným štartom na záver 8. kola Svetového pohára biatlonistov v českom Novom Meste na Morave.

Pred prázdnymi tribúnami Vysočina arény, na ktoré nemohli prísť fanúšikovia pre hrozbu koronavírusu, J.T. Bö zvíťazil s náskokom 15,1 s pred Francúzom Émilienom Jacquelinom a 25 sekúnd pred Nemcom Arndom Peifferom.

Slovensko nemalo zastúpenie v pretekoch určených pre 30 najlepších pretekárov vo Svetovom pohári.

Dvadsaťšesťročný fenomenálny Nór J.T. Bö si pripísal deviate individuálne víťazstvo v tejto sezóne a štyridsiate siedme v kariére vo Svetovom pohári napriek tomu, že musel absolvovať až tri trestné okruhy po rovnakom počte chýb na strelnici.

Francúz Martin Fourcade finišoval rovnako s tromi nepresnými výstrelmi až štrnásty, ale udržal si líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. Na čelo hodnotenia pretekov s hromadným štartom sa dostal J.T. Bö.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári (po 19 z 24 súťaží)