V Serie A sa hrá bez divákov.
V Serie A sa hrá bez divákov. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. mar 2020 o 16:25

Parma bez Kucku prehrala so Spalom.

MILÁNO. Futbalisti Parmy prehrali v nedeľňajšom dueli 26. kola talianskej Serie A doma so Spalom 0:1. V domácom drese chýbal slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý nebol k dispozícii ani na lavičke.

Zápas sa začal so 75-minútovým oneskorením, pretože kompetentní zvažovali pre šíriaci sa koronavírus zrušenie celého nedeľňajšieho programu ligy.

Vyzval k tomu aj minister športu Vincenzo Spadafora, ktorý sa stotožnil s návrhom šéfa hráčskej asociácie Damiana Tommasiho a nechceli vystavovať futbalistov riziku nákazy.

Vedenie súťaže sa ale napokon rozhodlo zachovať pôvodný program zápasov. V súvislosti s vírusom sa už v Taliansku hrá celé kolo bez divákov.

Milánske AC nestačilo doma na zachraňujúci sa FC Janov, Zlatan Ibrahimovič gólom v 77. minúte už iba skorigoval prehru zásahom na 1:2.

Sampdoria Janov zdolala Hellas Verona 2:1, keď sa o oba presné zásahy domácich postaral Fabio Quagliarella.