Pánik nepremenil samostatný nájazd, Washington prehral v Buffale

Richard Pánik pri pokuse o premenenie samostatného nájazdu.
Richard Pánik pri pokuse o premenenie samostatného nájazdu. (Autor: TASR)
SITA|10. mar 2020 o 06:03

Winnipeg zdolal Arizonu.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu s Richardom Pánikom v zostave prehrali na ľade Buffala 2:3 po samostatných nájazdoch v pondelkovom zápase NHL.

Hostia síce v tretej tretine zmazali dvojgólový náskok domácich, ale v nájazdoch rozhodol o víťazstve Buffala nemecký reprezentant s českými koreňmi Dominik Kahun. Pánik prerušil sériu štyroch zápasov, v ktorých bodoval.

Slovenský krídelník odohral vo štvrtom útoku Capitals 11:35 min bez výraznejšieho štatistického prispenia.

V druhej tretine si odsedel dve minúty na trestnej lavici za podrazenie Jeffa Skinnera a v siedmej sérii nájazdovej lotérie nepremenil svoj pokus. Namieril iba do betónu Linusa Ullmarka a Buffalo sa tešilo z bodu navyše.

Jedným z ťahúňov Washingtonu bol jeho kapitán Alexander Ovečkin. Najprv v 44. min po skvelej individuálnej akcii znížil na 1:2 a v 54. min mal podiel na vyrovnávajúcom góle Dmitrija Orlova.

Ovečkin si pripísal 48. gól v sezóne a dostihol Davida Pastrňáka z Bostonu na čele poradia najlepších strelcov NHL. Už len dva presné zásahy delia fenomenálneho ruského strelca od pokorenia 50-gólovej hranice, podarilo by sa mu to po deviaty raz v kariére.

Jeho osobný rekord je 65 gólov zo sezóny 2007/2008, vlani nastrieľal 51 gólov. Celkovo zaznamenal 706. gól v kariére v NHL a na vyrovnanie Mika Gartnera na siedmej priečke historických tabuliek mu chýbajú dva zásahy.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - utorok

Buffalo - Washington 3:2 sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 2:1)

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 11:35 min, zaznamenal dve trestné minúty a jednu stratu puku, nepremenil samostatný nájazd/

St. Louis - Florida 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Winnipeg - Arizona 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Edmonton - Vegas 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Los Angeles - Colorado 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)