BRATISLAVA . Slovenskí daviscupoví reprezentanti budú chýbať na finálovom turnaji tímovej súťaže mužských reprezentačných tímov v Madride (23. - 29. 11. 2020), keďže neuspeli v minulotýždňovej kvalifikácii a v Bratislave podľahli Čechom 1:3.
Namiesto toho budú už v septembri v rámci I. svetovej skupiny bojovať o šancu byť na budúci rok opäť účastníkmi kvalifikácie.
Medzinárodná tenisová federácia (ITF) na základe aktuálneho vydania rebríčka DP rozdelila 24 účastníkov (tucet zdolaných z duelov kvalifikácie s dvanástimi úspešnými z play-off I. svetovej skupiny) do dvoch košov.
Slováci figurujúci v renkingu na 31. mieste sa ocitli medzi tuctom nenasadených, takže určite sa nestretnú s ďalšími tímami v tomto výkonnostne "slabšom" koši. Sú nimi Uruguaj, Fínsko, Pakistan, Ukrajina, Libanon, Nový Zéland, Peru, Bolívia, Rumunsko, Bielorusko a Nórsko.
Zverencom kapitána Dominika Hrbatého uniklo nasadenie o jedinú priečku, keďže posledné nasadené je izraelské družstvo, ktorému patrí 30. post.
Súper slovenských tenistov vzíde z dvanástky nasadených: Belgicko, Argentína, Japonsko, Holandsko, Čile, India, Uzbekistan, Brazília, Kórejská republika, Portugalsko, Bosna a Hercegovina, Izrael. Tímu SR ´hrozia´ štyri tímy z prvej dvadsiatky, dokonca aj štvrté Belgicko, ktoré nečakane zakoplo v Debrecíne s Maďarskom (2:3). Zápasy sú plánované na piatok 18. a sobotu 19. septembra 2020.
Žreb je na programe v piatok 13. marca popoludní v londýnskom sídle ITF. Zloženie skupín na finálovom turnaji vyžrebujú na rovnakom mieste o deň skôr 12. 3.
Rozdelenie tímov pred piatkovým žrebom I. svetovej skupiny Davisovho pohára tenistov 2020 (18. - 19. 9.)
Nasadení
1. | Belgicko | 4. v aktuálnom renkingu DP |
2. | Argentína | 16. |
3. | Japonsko | 19. |
4. | Holandsko | 20. |
5. | Čile | 21. |
6. | India | 22. |
7. | Uzbekistan | 25. |
8. | Brazília | 26. |
9. | Kórejská rep. | 27. |
10. | Portugalsko | 28. |
11. | Bosna a Hercegovina | 29. |
12. | Izrael | 30. |
Nenasadení
- Slovensko (31.)
- Uruguaj (32.)
- Fínsko (33.)
- Pakistan (34.)
- Ukrajina (35.)
- Libanon (36.)
- Nový Zéland (37.)
- Peru (38.)
- Bolívia (40.)
- Rumunsko (41.)
- Bielorusko (42.)
- Nórsko (45.)