Škrtelov Basaksehir rozhodol v závere, United rozstrieľal Linz

Martin Škrtel a Michael Santos (vpravo) v súboji v zápase Európskej ligy.
Martin Škrtel a Michael Santos (vpravo) v súboji v zápase Európskej ligy. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. mar 2020 o 21:00

Slovenský obranca odohral celý zápas.

BRATISLAVA. Futbalisti anglického klubu Manchester United triumfovali vo štvrtkovom úvodnom osemfinálovom dueli Európskej ligy 2019/2020 na trávniku rakúskeho protivníka LASK Linz 5:0.

Pred prázdnym hľadiskom otvoril skóre stretnutia v 28. minúte delovkou pod brvno nigérijský útočník Odion Ighalo. Zimná posila United z čínskeho klubu Šanghaj Šen-chua v ôsmom zápase zaznamenala štvrtý gól.

Ighalo za United skóroval zakaždým, keď nastúpil v základnej zostave. Výhru hostí podčiarkli po zmene strán waleský reprezentant Daniel James, Španiel Juan Mata, 18-ročný anglický tínedžer Mason Greenwood a Brazílčan Andreas Pereira.

Turecký Istanbul Basaksehir má pred odvetou na ihrisku FC Kodaň najtesnejší náskok 1:0.

Triumf nad dánskym súperom, pri ktorom bol aj slovenský stopér Martin Škrtel, zariadil v 88. minúte gólom z pokutového kopu Bosniak Edin Višča. Bol to napokon jediný triumf domáceho mužstva v šiestich štvrtkových zápasoch.

Semifinalista uplynulého ročníka Európskej ligy Eintracht Frankfurt nepotvrdil v domácom prostredí úlohu favorita a švajčiarskemu FC Bazilej podľahol 0:3.

Zverenci trénera Marcela Kollera vyhrali napriek tomu, že predtým odohrali ostatný súťažný duel ešte 27. februára.

Česť nemeckých tímov tak zachránil Bayer Leverkusen, ktorého víťazstvo 3:1 na ihrisku škótskeho Glasgowa Rangers spečatil v 88. minúte bývalý hráč AS Trenčín Leon Bailey.