V jednej izbe strávia spolu 336 hodín. A dávajú si pozor, aby im nebrali jedlo

Non Stanfordová.
Non Stanfordová. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. apr 2020 o 15:37

Je to skúška ich vzťahu.

BRATISLAVA. Britsko-austrálsky triatlonový pár Non Stanfordová a Aaron Royle zažíva nevšedné obdobie a vážnu skúšku svojho vzťahu.

Za sebou má len pár mesiacov od zasnúbenia, ale momentálne sa obaja aktívni športovci od seba prakticky nemôžu pohnúť.

Sú spolu v karanténe v malej hotelovej izbe, v ktorej navyše pokračujú aj v športovej príprave.

Môžu sa rozviesť skôr, ako sa zoberú

Po pristátí v Sydney sa ich ujali ľudia v ochranných oblekoch a v doprovode vojakov ich previezli do hotela určeného vládou na pobyt v karanténe.

"Bola to scéna ako z filmu. Nevedela som, či sa mám smiať alebo plakať. Bol to jeden z najbizarnejší zážitkov v mojom živote," uviedla Stanfordová pre BBC, pričom popísala ich život v hotelovej izolácii.

Pohľad na slávny sydneyský prístav môže byť veľkolepý, ale stráviť nepretržitých 336 hodín s jednou osobou v tej istej miestnosti je skúškou najmä pre psychiku.

"Vtipkovali sme, že sa môžeme rozviesť skôr, ako sa zoberieme. Myslím si, že byť 336 hodín spolu s niekým v malom priestore je naozaj dlhý čas. Zatiaľ je to však v poriadku," povedala pre BBC Sport Stanfordová.

So svojím partnerom si musí počas 14-dňovej karantény zvyknúť na zákaz vychádzania, na malé porcie jedla či na vzduch zmiešaný s vôňou upotených tiel v izbe, ktorá sa zmenila na provizórnu garáž pre bicykle.

Polovicu kufra naplnila jedlom

Austrália 28. marca zaviedla pravidlá, podľa ktorých každý, kto príde do krajiny, musí stráviť dva týždne v karanténe.

Stanfordová vedela, čo ich čaká, preto naplnila polovicu kufra jedlom, čím sa pripravila na izoláciu v Roylovej vlasti.

Navyše si obaja museli zriadiť provizórny výcvikový tábor. Používajú virtuálny cyklistický softvér, ktorý ponúka simuláciu tréningu.

"Priniesli sme si dva bicykle, ktoré sme si prispôsobili, aby sme mohli jazdiť v interiéri. A vďaka technológiám sa môžeme pripojiť k pretekom a skupinovým jazdám na počítači. To nám výrazne pomohlo," poznamenala štvrtá z OH 2016 v Riu de Janeiro, ktorá sa s partnerom (na OH pred štyrmi rokmi bol deviaty) pripravila aj na ďalší tréningový proces.

Ich cieľom je úspech v na OH 2020 v Tokiu v lete 2021: "Priniesli sme so sebou veľa vybavenia pre posilňovňu. A pri každom jedle dostaneme fľašu s vodou, ktoré si odkladáme a plníme ich. Následne ich využívame ako záťaž na chrbte pri trénovaní."

Studené jedlo a malé porcie

Majsterka sveta v roku 2013 pripúšťa, že obaja sa niekedy cítili podráždení v dôsledku malých a nie príliš chutných porcií.

"Situácia s jedlom bola dosť hrozná, najmä prvých 48 hodín. Nemáte na výber, položia vám ho pred dvere a musíte to kontrolovať každých desať minút. Niektorí kradli jedlo iným ľuďom," uviedla športovkyňa.

"Jedlo bolo studené, porcie veľmi malé. Teraz sa to zmenilo. Môžeme mať raz denne aj donášku jedla, a tak sme si objednali z thajskej reštaurácie. Mať teplú stravu bolo úžasné," pokračovala Stanfordová a prezradila aj svoju túžbu.

"Nemôžem sa dočkať, keď sa dostanem do mora a plávať. To bude úžasné. V takejto situácii si človek cení aj maličkosti, ktoré bežne berie ako samozrejmosť."

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»V jednej izbe strávia spolu 336 hodín. A dávajú si pozor, aby im nebrali jedlo