Hertha otvorila skóre po Pekaríkovej strele a opäť vyhrala

Peter Pekarík (v strede) v súboji s Eduardom Lowenom v zápase Bundesligy Hertha Berlín - FC Augsburg. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. máj 2020 o 17:35

Slovenský obranca sa podieľal na prvom góle.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín majú po reštarte nemeckej bundesligy výbornú formu. V sobotňajšom domácom dueli 29. kola zdolali Augsburg 2:0 a po obnovení súťaže zaznamenali už tretí triumf v štyroch zápasoch.

V zostave Herthy odohral celý zápas slovenský obranca Peter Pekarík, ktorý sa podieľal na prvom góle domácich.

Herthe sa darí aj v defenzíve

V 23. minúte Pekarík vystrelil spoza šestástky, no trafil iba spoluhráča Lukebakia.

Na odrazenú loptu však zareagoval Javairo Dilrosun a poslal Berlínčanov do vedenia.

Po prestávke mohol vyrovnať Marco Richter, keď Pekarík hlavičkou poslal loptu iba pred hráča hostí, no ten ju napálil len do brvna. V závere napokon spečatil triumf domácich Krysztof Piatek.

Hertha po reštarte vyťažila v štyroch zápasoch 10 z 12 možných bodov, okrem troch víťazstiev vybojovala aj cenný bod na ihrisku Lipska.

Slovenský obranca nastúpil vo všetkých štyroch dueloch, po príchode trénera Bruna Labbadiu dostáva dôveru v základnej jedenástke a v máji odohral kompletných 360 minút.

Herthe sa okrem strieľania gólov darí aj v defenzíve, keďže v troch zo štyroch zápasov ani raz neinkasovala.

Bayernu stačí už iba deväť bodov

Suverénne víťazstvo dosiahol vedúci Bayern Mníchov, ktorý rozstrieľal doma Fortunu Düsseldorf 5:0.

Dvoma gólmi sa na vysokej výhre podieľal Robert Lewandowski, poľský útočník si tak upevnil postavenie na čele tabuľky strelcov, vediu ju s 29 presnými zásahmi.

Bavori mieria za ôsmym ligovým titulom v rade, na čele tabuľky majú už desaťbodový náskok pred druhým Dortmundom, ten však ešte čaká v nedeľu duel na ihrisku Paderbornu.

Bayernu stačí k istote titulu získať vo zvyšných piatich zápasoch deväť bodov.

Prvé víťazstvo po prestávke zaznamenal Frankfurt, keď vyhral vo Wolfsburgu 2:1.

Naopak, obrovské trápenie zažívajú futbalisti Schalke, ktorí vo štvrtom zápase po sebe utrpeli štvrtú prehru. Tentokrát nestačili doma na Brémy, Werderu podľahli 0:1.

Bundesliga - 29. kolo

• Hertha Berlín - FC Augsburg 2:0 (1:0)

Góly: 23. Dilrosun, 90.+3 Piatek

/Peter Pekarík (Hertha) odohral celý zápas/

• Bayern Mníchov - Fortuna Düsseldorf 5:0 (3:0)

Góly: 43. a 50. Lewandowski, 15. Jörgensen (vl.), 29. Pavard, 52. Davies

• VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1)

Góly: 58. Mbabu - 27. A. Silva (z 11 m), 85. Kamada

• FSV Mainz - TSG 1899 Hoffenheim 0:1 (0:1)

Gól: 43. Bebou

• Schalke 04 Gelsenkirchen - Werder Brémy 0:1 (0:1)

Gól: 32. Bittencourt

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Hertha otvorila skóre po Pekaríkovej strele a opäť vyhrala