Slovák Schranz strelil v Česku už ôsmy gól sezóny, Sparta vysoko vyhrala

Ivan Schranz (vpravo) ešte v drese Trnavy.
Ivan Schranz (vpravo) ešte v drese Trnavy. (Autor: TASR)
TASR|31. máj 2020 o 20:09

Sparta strelila štyri góly v druhom polčase.

PRAHA. Slovenský futbalista Ivan Schranz zaznamenal v nedeľu svoj ôsmy gól v prebiehajúcej sezóne českej ligy, ani ten ale nezabránil prehre Dynama České Budějovice na ihrisku Bohemiansu Praha 2:3 v dueli 26. kola.

Schranz skóroval v 76. minúte za stavu 0:3, keď už jeho tím hral navyše oslabený o vylúčeného Tomáša Sivoka. Hostia ešte v nadstavení znížili na rozdiel jediného gólu, ale na vyrovnanie im už čas nezostal. Schranz odohral celý duel, jeho krajan Karol Mészáros hral do 46. minúty.

Sparta Praha rozhodla o triumfe 4:1 v Karvinej až v druhom polčase, keď za nepriaznivého stavu zaznamenala všetky svoje góly po zmene strán.

Slovenskí obrancovia Dávid Hancko a Lukáš Štetina odohrali v drese hostí celý zápas, Sparta poskočila na šiestu priečku tabuľky.

Triumf Sparty spečatil v nadstavení iba 16-ročný Adam Karabec, ktorý bol na ihrisku necelé dve minúty a nastúpil iba na svoj druhý zápas v najvyššej súťaži. Karviná je v tabuľke na 13. mieste, v lige predtým päťkrát neprehrala a po 504 minútach prvýkrát inkasovala.

Slovenský kouč Juraj Jarábek pre idnes.cz kriticky hodnotil výkon domácich po prestávke: "Druhý polčas si nedokážem vysvetliť. Bolo to z našej strany zlé, predovšetkým defenzívna činnosť. Sparta dala fantastické góly. Ale my sme im to umožnili tým, že sme k nim zle dostupovali, boli sme od nich ďaleko."

Hráči FK Teplice remizovali doma s SFC Opava 2:2. V tabuľke predposledná Opava vyrovnala v 88. minúte, autorom gólu bol Václav Juřena.

V 62. minúte nepremenili hostia pokutový kop, v ich dres hral Slovák Karol Mondek do 64. minúty.

Česká futbalová liga 2019/2020 - 26. kolo - výsledky - nedeľa

• FK Teplice - SFC Opava 2:2 (1:1)

Góly: 10. Jakub Řezníček (z 11m), 55. Trubač - 37. Dordič, 88. Juřena, ČK: 90.+2 Kodeš (Teplice)

/za hostí K. Mondek do 64. min/

• Bohemians Praha - Dynamo České Budějovice 3:2 (2:0)

Góly: 29. Schumacher, 37. Vodháněl, 54. Pulkrab - 76. SCHRANZ, 90.+3 Táborský, ČK: 47. Sivok (Č. Budějovice)

/za hostí I. Schranz celý zápas + gól, K. Mészáros do 46. min/

• MFK Karviná - Sparta Praha 1:4 (1:0)

Góly: 32. Lingr - 49. Karlsson, 56. Hložek, 64. Dočkal, 90.+3 Karabec

/M. Janečka do 65. min, D. Guba od 79. min - D. Hancko a L. Štetina (ŽK) celý zápas/

Domov»Futbal»Česko»Slovák Schranz strelil v Česku už ôsmy gól sezóny, Sparta vysoko vyhrala