Pražské derby prinieslo prvú prehru Bohemians od reštartu sezóny

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. jún 2020 o 22:37

V Českej futbalovej lige sa odohrali tri zápasy 28. kola.

PRAHA. Futbalisti Zlína zdolali v sobotňajšom stretnutí 28. kola českej najvyššej súťaže Příbram 1:0.

V súboji tímov bojujúcich o záchranu odohral na domácej strane celý duel slovenský obranca Róbert Matejov. Stredopoliar Marek Hlinka hral do 77. minúty. V 68. minúte dostal žltú kartu.

Tretí tím tabuľky Slovan Liberec zachránil aspoň bod v súboji s priemernou Mladou Boleslavou, keď v piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Imad Rondič.

Za domácich nastúpil na kraji obrany Martin Koscelník a odohral 83 minút.

Bohemians Praha prvýkrát po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu nezvíťazil.

V derby so Spartou Praha prehral 0:1, keď inkasoval päť minút pred koncom od striedajúceho Ghančana Benjamina Tetteha. Stopérsku dvojicu vytvorili Slováci Dávid Hancko a Lukáš Štetina, druhý menovaný videl v 36. minúte žltú kartu.

Česká futbalová liga 2019/2020- 28. kolo:

Bohemians Praha - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Gól: 85. Tetteh

/P. Le Giang sedel na lavičke náhradníkov - L. Štetina odohral celý duel a v 36. min uvidel ŽK, D. Hancko hral celé stretnutie/

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Góly: 41. Kuchta, 90.+5. Rondič - 2. Jiří Klíma, 62. Budínský (11 m), ČK: 75. Kacharaba (po druhej ŽK) - 37. Jakub Klíma

/M. Koscelník hral do 83. min, J. Hromada (obaja Liberec) sedel na lavičke/

FC Zlín - 1.FK Příbram 1:0 (1:0)

Gól: 39. Poznar (11 m)

/R. Matejov 90. min, M. Hlinka hral do 77. min a v 68. min uvidel ŽK, M. Rakovan (všetci Zlín) sedel na lavičke/

Domov»Futbal»Česko»Pražské derby prinieslo prvú prehru Bohemians od reštartu sezóny