Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Ružomberok.
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Ružomberok. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|13. jún 2020 o 18:00

Slovan môže v nedeľu sláviť titul.

BRATISLAVA. Najvyššia slovenská futbalová súťaž Fortuna liga odštartovala po vyše trojmesačnej pauze spôsobenej koronakrízou zápasmi 1. kola skrátenej nadstavby.

Vedúci Slovan Bratislava vyhral nad Ružomberkom 1:0 a ak Žilina v nedeľu prehrá s Trnavou, bratislavský tím bude v predstihu sláviť ligový titul.

V drese Slovana si odkrútil debut v najvyššej slovenskej súťaži 30-ročný krídelník Vladimír Weiss ml., ktorý v 67. minúte vystriedal Erika Daniela.

O triumfe zverencov trénera Jána Kozáka ml. rozhodol v 89. minúte striedajúci slovinský útočník Žan Medved, keď dorazil do bránky strelu spomenutého Weissa.

Fortuna liga reštart: najzaujímavejšie momentky: fotogaléria

13.6.2020

Debut v slovenskej lige absolvoval aj nemecký tréner Bernd Storck, ktorému premiéra na lavičke Dunajskej Stredy vyšla parádne. Jeho nový tím zdolal Michalovce 5:0.

V sobotu sa ale najprv dostali k slovu tímy v skupine o udržanie sa.

Senica remizovala so Sereďou 1:1, Zlaté Moravce-Vráble zdolali Nitru 2:1 a Trenčín vyhral nad FK Pohronie vysoko 4:0.

Aktuálne sa hrá zápas Slovan Bratislava - Ružomberok, večer sa bude hrať aj duel Dunajská Streda - Michalovce.

Fortuna liga - skupina o titul:

Slovan Bratislava - Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 89. Medved

ŽK: Rabiu - Almási, rozhodovali: Kráľovič - Štrbo, E. Weiss, bez divákov

Slovan: Greif - Pauschek, Abena, Božikov, De Marco - Nono, Rabiu - Daniel (67. Weiss), Holman (81. Medved), Moha - Henty (67. Ožbolt)

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, Mrva - Múdry - Ďungel, Kostadinov, Takáč (73. Almaský), Mojžiš - Gerec (84. Kmeť), Regáli (68. Almási)

Hlasy po zápase:

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Prišli sme na Slovan s túžbou a radosťou, lebo po pauze sme sa tešili, že už konečne začíname. Chceli sme bodovať, chceli sme byť nepríjemní, chceli sme napádať, aby mal Slovan menej priestoru. Darilo sa nám to 89. minút. Slovan vyhral zaslúžene, ale mojich chlapcov musím pochváliť, lebo odovzdali všetko, čo je v nich. Hádam sa so Slovanom stretneme ešte vo finále Slovenského pohára."

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Tešíme sa z víťazstva. Očakávali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo. Súper hral dobre takticky a fyzicky, tam je dôležité dať prvý rýchly gól. To sa nám ale nepodarilo. Ukázal sa však charakter nášho mužstva, takýmito zápasmi sa vyhráva aj liga, dá sa povedať. Verím, že s Ružomberkom sa stretneme aj tretíkrát v sezóne vo finále pohára a už pred divákmi. Striedania sa nám vydarili, hralo sa vo veľmi veľkom teple."

Dunajská Streda - Michalovce 5:0 (1:0)

Góly: 31., 57. a 67. Divkovič, 64. Kalmár, 90.+1 Blackman

ŽK: Šimič - Savvidis, rozhodovali: Kišš - Pozor, Hrmo, 319 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - Kružliak, Šimič, Beskorovajnyj - Vida (77. Bednár) - Blackman, Schäfer, Kalmár, Davis - Divkovič (77. Fábry), Ramirez (68. Boateng)

Michalovce: Kira - Žofčák, Carrillo, Grič, Vojtko - Savvidis - Kvocera (68. Kolesár), Turik (73. Neofytidis), Danko, Diarra (62. Kountouriotis) - Sidibe

Hlasy po stretnutí:

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Gratulujem môjmu tímu, nebolo to ľahké po takej dlhej pauze. Bolo ťažké pripraviť tím, odviedli sme skvelú prácu, v ktorej musíme pokračovať. V prvých minútach to bol otvorený zápas, celkovo som veľmi spokojný. Je to povzbudenie pre naše sebavedomie, náš hlavný cieľ je momentálne semifinále pohára. Do finále je ešte ďaleko, ale položili sme dobrý základ."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "V prvom rade gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím si, že výsledok nie je spravodlivý. Mali sme šance, ale, žiaľ, naše strely neboli gólové. Domáci mali herne navrch, rozhodla ich efektivita a veľký rozdiel bol v osobných súbojoch. V tomto domáci dominovali. Keď necháte hrať súpera, ktorý má takú kvalitu, dokáže to využiť. Je to za nami, tento zápas nám nevyšiel, musíme sa pripraviť na ďalší."

Fortuna liga - skupina o udržanie sa:

Trenčín - Pohronie 4:0 (2:0)

Góly: 27. Ghali, 39. van Kessel, 51. Roguljič, 56. Bukari

Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Jánošík, ŽK: El Mahdoui - Abrahám, 207 divákov

Trenčín: Šemrinec - Šulek (73. Slávik), Križan, Kapuadi, Julien - Kadák (73. Čatakovič), El Mahdioui, Roguljič - Bukari (78. Tučný), van Kessel, Ghali

Pohronie: Jenčo - Hatok, Pavlík, Jacko, Župa - Blahút, Chríbik, Pellegrini (60. Gerebenits), Mazan - Weir (55. Badalo) - Matič (72. Abrahám)

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: "Predpokladali sme, že zápas bude mať podobný priebeh, že hostia stavajú na dobrej defenzíve a vyrážajú do brejkov, prípadne skúsia využiť nejaké štandardné situácie. Tie šance sme ustrážili, do brejkov sme ich nepustili a zápas sme mali absolútne pod kontrolou, dali sme štyri pekné góly.

Nespokojný som so záverom, bolo to rozhárané, príliš veľa zbytočných strát z našej strany. Záver síce nebol celkom v poriadku, ale 4:0 je, myslím, veľmi pekný a slušný výsledok po dlhom čase bez ligového zápasu. Som rád, že to chalani zobrali profesionálne, bolo tam správne nastavenie aj kvalita z našej strany."

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Ako som už pred zápasom povedal, hrali sme proti najkvalitnejšiemu tímu v spodnej šestke, Trenčín sem určite nepatrí. A to ukázal aj dnes. Smerom dopredu majú obrovskú silu, čo nám dnes aj ukázali.

Možno by sa zápas vyvíjal inak, keby Pellegrini v 43. minúte dal kontaktný gól z priameho kopu. V druhom polčase sme za 5-6 minút dostali dva góly a potom sa už len dohrávalo. Určite mi zostáva pogratulovať domácim k zaslúženému víťazstvu."

Senica - Sereď 1:1 (1:1)

Góly: 45.+ Moses - 14. Vuk

Rozhodovali: Pavlík - Bobko, Jekkel, 341 divákov

Senica: Vorel - Lukáčik, Didiba, Mihal - Moses, Totka, Duda (81. Černák), Meliš, Yenne (46. F. Buchel) - Sulley, Akinyoola

Sereď: Kanurič - Morong, Ba, Hučko, Mečiar - Duranski - Iván, Špehar (63. Pankaričan), Potoma, Vuk - Vucenovič (59. Jarovič)

Ján Bíreš, tréner Senice: "Prehajdákali sme celý prvý polčas, povzbudením bol náš gól do šatne, ktorý sme dali, keď sme mali na ihrisku o jedného hráča menej. Veľmi nás to povzbudilo. V kabíne sme cez polčas zvýšili hlas, čo padlo na úrodnú pôdu. V druhom polčase bol obraz našej hry úplne iný. Je pravda, že súper si vypracoval stopercentnú šancu, my sme však mohli zápas ukončiť v 90. minúte. Remíza je spravodlivá."

Peter Lérant, tréner Serede: "Myslím, že sme dnes videli zaujímavé stretnutie. Na oboch stranách bolo množstvo príležitostí. V prvom polčase sme mohli viesť o 2-3 góly. Nakoniec sme inkasovali v závere prvého polčasu po chybe. Druhý polčas sme mali v zápase dobré okamihy, na druhej strane si dobré príležitosti vypracovala po centroch aj Senica. Myslím si, že deľba bodov je spravodlivá."

Zlaté Moravce-Vráble - Nitra 2:1 (1:1)

Góly: 23. Kovaľ, 78. Cmiljanič - 12. Šefčík

Rozhodovali: Chmura - Hancko, Bednár, ŽK: Richtárech, Mészáros, Orávik - Šefčík, Chobot, 332 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Hrnčár, Tóth, Asanović, Brašeň - Švec, Duga, Sloboda, Kovaľ (32. Orávik) - Ďubek (59. Richtárech) - Mészáros (72. Cmiljanič)

Nitra: Šípoš - Muleme, Němčaninov, Farkaš, Magda - Chobot (84. Fabiš), De Jesus Nascimento, Kóša (74. Gatarič), Šefčík (83. Kuliš) - Faško - Ristovski

Karol Praženica, tréner domácich: "Prvá vec, s ktorou sme išli do zvyšku sezóny, bola záchrana, takže tento cieľ je splnený. Teší nás víťazstvo a tri body. Sme radi, že aspoň tých pár fanúšikov mohlo zápas vidieť. Škoda, že únia neschválila striedanie piatich hráčov."

Miroslav Nemec, tréner hostí: "Z môjho pohľadu hodnotím stretnutie výsledkovo zle, ale herne som bol spokojný. Predvedená hra bola pozitívna vec, na ktorej musíme ďalej pracovať. Dnes sme mali dostatok šancí na lepší výsledok. Som rád, že sa v stretnutí dobre ukázal ešte len 16-ročný Kóša."

ONLINE PRENOS: Slovan Bratislava - Ružomberok (futbal, Slovensko, Fortuna liga, NAŽIVO, LIVE, dnes, sobota)

Fortuna liga  2019/2020
13.06.2020 o 18:00
O titul
Slovan Bratislava
1:0
(0:0, 1:0)
90+5 minúta
Ružomberok
Góly: 89. Medved (Weiss). ŽK: 90+5. Rabiu (SBA) – 90+4. Almási (RUZ). Rozhodca: Kráľovič – Štrbo, Weiss.
Aj keď Slovan dominoval celý zápas, Ružomberok predviedol sympatický výkon. Odolával až do 89. minúty, kedy skóroval Žan Medved a týmto gólom zabezpečil Slovanu tri body za tesné víťazstvo 1:0.
90+5
90+5
yellowCardŽltú kartu dostáva Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
90+4
yellowCardŽltú kartu dostáva Ladislav Almási (MFK Ružomberok).
90+2
Medved a Maslo sa zrazili hlavami vo vzdušnom súboji, Medved bol ošetrovaný, no už sa postavil na nohy.
90+1
Ďungel prihral Kostadinovi, ktorý sa nepretlačil cez Božikova. Nebude z toho ani rohový kop pre Ružomberok.
89
goalSlovan dal gól!
Pauschek prihral Weissovi, ktorý vystrelil spoza pokutového územia, Macík loptu neudržal, čo využil ŽAN MEDVED a zblízka poslal loptu do siete!
89
Ružomberčania nešpekulujú, oslobodzujú sa dlhočizným odkopom ku Greifovi.
87
Weiss kľučkoval v pokutovom území a po drobnom kontakte padol, penalta to v žiadnom prípade byť nemôže.
86
Moha z ľavej strany prestrelil bránu Ružomberka.
85
De Marcov vysokánsky center skončil mimo ihriska. Macík pošle loptu do hry.
84
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Matúš Kmeť.
83
importantOžbolt sa preštrikoval a z uhla chcel prekvapiť Macíka, ten výborne zasiahol.
81
importantNonov dobrý center na De Marca, ktorý zblízka prehlavičkoval Macíkovu bránu.
81
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Žan Medved.
80
Pekná akcia Ružomberka. Mojžiš prihral Almaskému, ten zakončoval z prvej po zemi, Greif zasiahol.
79
Moha hľadal Ožbolta, ten aj hlavou tiesnený zakončil, lopta skončila v náručí Macíka.
78
Weiss centroval, jeho lopta neprešla cez Masla. Na opačnej strane Almaský neprihral v šestnástke Almásimu.
77
Ožbolt si nabehol do stredu pokutového územia a zakončil hlavou vedľa ľavej žrde.
76
Rabiu našiel oblúčikom Ožbolta, no na toho sa zavesil Maslo.
75
Abena prihrával veľmi nepresne, dopredu môžu ísť hostia.
73
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Miroslav Almaský.
72
Štandardka Ružomberka z ľavej strany, center zaletel priamo ku Greifovi, ktorý nemal problém zasiahnuť.
71
Mohov veľmi nepresný center, rozohrávať bude Macík.
71
Almási bol opäť adresátom prihrávky, ale postrážil si ho Abena.
69
Kostadinov posunul loptu čerstvému Almásimu, no ten bol v momente prihrávky v postavení mimo hry.
68
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Martin Regáli, prichádza Ladislav Almási.
68
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Vladimír Weiss.
68
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ezekiel Henty, prichádza Alen Ožbolt.
67
Henty zakončoval sám, napálil len do najbližšie stojaceho hráča, ktorým bol Maslo.
66
Opäť je to veľmi komplikované zo strany domácich, navyše Pauschek nepresne prihral a Slovan sa musí vrátiť na vlastnú polovicu.
64
Moha prepustil loptu De Marcovi, ktorý poslal propagačný pokus na bránu Ružomberka.
63
Belasí si v pokutovom území niekoľkokrát prihrali, hrajú veľmi komplikovane.
61
Moha bol poriadne zahnaný, ale loptu ešte stihol, vnikol do pokutového územia a ponúkol ju Holmanovi, ktorého však do zakončenia nepustil Čurma.
60
Slovan mal k dispozícii štandardku z ľavej strany z nebezpečnej pozície, lenže Nono ju vyriešil veľmi zle. Lopta skončila mimo ihriska.
58
Rabiov center do šestnástky sklepol obranca hostí Macíkovi, ktorý rozohráva.
57
Takáčov roh skončil v náručí Greifa.
56
importantHostia získali loptu v strede poľa, zaútočili s viacerými hráčmi, posúvali si loptu, zakončoval Ďungel, ktorý dostal veľmi veľa priestoru, no a opäť musel Greif zasahovať a podržal svoj tím už druhýkrát v krátkom slede!
54
importantNebezpečná štandardka Ružomberka mohla pokojne skončiť gólom! Mojziš zakončoval do protipohybu Greifa, ten však vytiahol perfektný zákrok a loptu vytesnil mimo troch žrdí!
53
Mojžiš prihral Gerecovi, no ten sa nepretlačil cez Božikova.
51
Rabiu preniesol ťažisko hry na ľavú stranu, no De Marco loptu stratil. Slovan stále akoby nešiel naplno.
50
Moha nezakončoval, centroval na druhú stranu Nonovi, ktorý si loptu spracoval, ale potom mu ušla do autu.
49
Belasí dlho obliehajú pokutové územie, ale do koncovky sa nedostávajú.
47
importantDe Marco našiel centrom Hentyho, ale zakončoval pri ňom stojaci Holman, ktorý však loptu napálil priamo do miest, kde stál Macík!
46
Začal sa druhý polčas.
Slovan mal územnú prevahu a vypracoval si aj nejaké šance, ale je to z jeho strany také nemastné neslané. Ružomberčania sa snažili presadiť najmä z rýchlych protiútokov, no Greifa sa im ohroziť nepodarilo.

Druhý polčas sa začne približne o 19:02.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
importantDaniel to urobil výborne a prihral do voľného priestoru Pauschekovi, ktorý to zobral na seba a vystrelil k ľavej žrdi, Macík musel zashovať.
42
De Marcov center upratal brániaci hráč Ružomberka Mrva pre istotu na rohový kop, následne Čurma poslal loptu do bezpečia.
41
importantMoha výborne prešiel najprv cez jedného hráča, potom aj cez druhého a sám aj zakončil, Macík si pripísal úspešný zákrok!
40
De Marco v strede poľa nepríjemne fauloval Kostadinova, ale už je na nohách.
38
Rabiu to myslel dobre na Holmana, ale lopta bola príliš prudká. Macík rýchlo vykopol a našiel vpredu Regáliho, s ktorým sa natrápil Abena.
36
Gerec utiekol Božikovovi, prihral do vnútra pokutového územia Ďungelovi, ten si loptu však nespracoval, respektíve odskočila mu.
35
Henty sa nedostal cez Čurmu, belasí to skúšajú opäť. De Marcov center však skončil priamo v náručí Macíka.
33
Dlhá lopta dopredu na Pauscheka, ten však prehral osobný súboj, takže nemal možnosť odcentrovať.
32
Slovan je nasťahovaný na polovici súpera, ale nemá dobrý pohyb, pomaly sa presúva a chýba moment prekvapenia či rýchlejšie nábehy.
30
Regáli si robil priestor v pokutovom území, napokon bol jeho pokus zblokovaný.
28
Rabiu sa efektne zbavil hráča, prihral Mohovi, ktorý posunul na stranu Danielovi, jeho prudká lopta na prednú žrď skončila v bočnej sieti.
27
Božikov musel hasiť stratu lopty v strede poľa, zatiaľ sa to zaobíde bez žltej karty.
26
Hostia to skúšali po ľavej strane, ale Takáča odzbrojil Rabiu.
25
Danielov center pristál v rukaviciach Matúša Macíka.
24
Takáč zakončoval svojou slabšou ľavou nohou, nevyšlo mu to podľa predstáv, Greif sa zmocnil lopty.
23
Takáčov center z rohového kopu posunul Mojžiš za seba, no tam nebol nik v oranžovom.
22
Ružomberčania išli do rýchleho brejku, Takáč hľadal Regáliho, no pred ním výborne zakročil Abena.
21
Moha si spracoval prihrávku vo vnútri šestnástky chrbtom k bráne, z otočky vystrelil po zemi, no jeho strele chýbala potrebná razancia.
20
Ružomberčania zakombinovali v strede poľa, ale Takáčovi nevyšla kolmá prihrávka.
19
Zaujímavá prihrávka od Kostadinova na Regáliho, ale bola príliš prudká, Greif dobre čítal hru a bol pri lopte ako prvý.
18
Mohov center Macík bez problémov stiahol zo vzduchu.
16
Belasí neustále útočia, no teraz si museli dať pozor vzadu. Lopta našla na hrote Regáliho, poradil si s ním Abena.
15
Henty sa poriadne rozbehol, ale zobral si na seba príliš veľké sústo, Mrva ho odzbrojil.
14
Nono s prehľadom našiel Mohu, ten ešte prihral Hentymu, ktorý strieľal z približne pätnástich metrov, no minul pravú žrď.
13
importantRabiu poslal volejom loptu späť do pokutového územia, kde hlavičkoval Henty, len tesne minul pravý horný roh brány!
12
Holmanova strela bola tečovaná na rohový kop,
11
Nono prihral Greifovi, ktorý sa po prvýkrát zapojil do hry a rozohral na pravú stranu k Pauschekovi.
10
De Marco hľadal centrom Hentyho, no lopta sa k nemu nedostala, Ružomberčania sa zatiaľ zvládajú brániť.
9
Moha sa dostal k lopte v šestnástke, aj zakončoval, no Maslo jeho pokus v sklze zblokoval na roh.
8
Ružomberok sa prakticky nevie dostať k lopte, stále sa hrá na jeho polovici.
7
Maslo výborne v obrane, odvrátil ďalší center domácich.
6
Slovan oblieha šestnástku súpera, lopta sa dostala k Pauschekovi, ten sa však nedohodol s Danielom, lopta skončila mimo ihriska a Macík môže rozohrávať.
4
Kolmica na Hentyho, ten dlho manévroval s loptou v šestnástke, odcentroval cez Mrvu a Macík musel zasahovať!
3
Holman poslal loptu do pokutového územia, hráč Ružomberka ju bez problémov odvrátil.
1
Úvod zápasu sa nesie v pokojnom duchu, hráči sa oťukávajú, je to pochopiteľné.
1

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Božikov (C), De Marco – Rabiu, Nono – Daniel, Holman, Moha – Henty.
Náhradníci: Šulla – Mustafič, Ožbolt, Medveděv, Medved, Bajrić, Weiss.

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Ďungel, Kostadinov, Múdry, Takáč, Mojžiš – Regáli, Gerec.
Náhradníci: Krajčirík – Kmeť, Madleňák, Holub, Filinský, Almási, Mir. Almaský.

Rozhodca: Kráľovič – Štrbo, Weiss.
Fortuna liga sa rozbieha po 98 dňoch nútenej pauzy. Dnes je ten deň, kedy sa odohrá prvé kolo skrátenej nadstavby. V rámci skupiny o titul si o 18:00 zmerajú sily ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok.

SLOVAN má na čele tabuľky desaťbodový náskok pred druhou Žilinou, na konte má 55 bodov. V minulom kole, ktoré sa hralo ešte 7. marca, si belasí zmerali sily práve s Ružomberkom, ktorý doma porazili 1:0.

RUŽOMBEROK sa nachádza na 6. mieste s počtom bodov 28. Na Michalovce a Trnavu stráca dva body.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Futbalnet»Slovan vyhral aj vďaka Weissovi, Dunajská a Trenčín deklasovali súperov. Prišli i diváci