Momentka zo zápasu Žilina - Trnava. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|14. jún 2020 o 18:00

Góly: 5. Ďuriš, 65. Bernát - 50. Bamidele

ŽK: Krč, Horvát, Nsumuh (všetci Trnava), rozhodovali: Gemzický - Ferenc, Tomčík, 285 divákov

Žilina: Petráš - Gono, Kopas, Minárik, Sluka - Myslovič, Paur (86. Kurminowski), Bernát (76. Bičachčjan) - Vallo, Iľko (71. Kaprálik), Ďuriš

Trnava: Rusov - Krč (66. Horvát), Moenza, Izuchukwu - Gamboš, Tešija, Yao, Bamidele (74. Nsumuh), Cabral (80. Sekera) - Sobczyk, Tzandaris

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina sa udržali v boji o majstrovskú trofej vo Fortuna lige. V nedeľnom domácom stretnutí 1. kola nadstavbovej skupiny o titul zvíťazili nad FC Spartak Trnava 2:1 vďaka gólom Dávida Ďuriša a Jána Bernáta.

Štyri kolá pred koncom skrátenej súťaže zaostávajú za vedúcim ŠK Slovan Bratislava o desať bodov, obhajcu titulu privítajú vo vzájomnom súboji v sobotu 20. júna o 18.00 h.

Fortuna liga: MŠK Žilina - Spartak Trnava (Najlepšie momenty): fotogaléria

14.6.2020

Žilina plná mladíkov v zostave sa nezľakla prvého vystúpenia po koronavírusovej prestávke. Do zápasu vstúpila sebavedomo, snažila sa hrať kombinačne a už v 5. minúte sa radovala z gólovej odmeny.

Skóre otvoril Ďuriš

Iľko odcentroval z ľavého krídla a na vzdialenejšej žrdi neustrážili trnavskí obrancovia Ďuriša, ktorý prekonal Rusova a otvoril skóre. O odpoveď sa na opačnom konci snažil Cabral, jeho strela z hranice šestnástky tesne minula bránku.

Po štandardnej situácii zohrali domáci signál a pred Paurom musel zachraňovať Rusov.

Žilinčania naďalej predvádzali efektné individuálne ťahy, po vyše polhodine hry bol príkladom Bernát, keď vyzvŕtal hráčov súper a našiel Paura, ten v ťažkej, no zaujímavej pozícii minul. Krátko pred prestávkou sa do šance dral Ďuriš, ale Spartak druhýkrát neinkasoval.

Druhý polčas odštartovali domáci ďalšou príležitosťou, Iľko dostal dlhú prihrávku, zoči-voči Rusovovi však nepochodil.

Trnava nedokonala obrat

Nedotiahnuté akcie sa MŠK vypomstili v 50. minúte, Tešija zo štandardnej situácie odcentroval na Bamideleho, ktorý vyrovnal na 1:1. Autor trnavského zásahu bol v týchto momentoch pri chuti, o päť minút neskôr vyskúšal delovkou pozornosť brankára Petráša.

Bamidele neustále zamestnával žilinskú obranu, cez šestnástku poslal nebezpečný prízemný center, keď sa k nemu lopta vrátila, vypálil ďalší prudký pokus, onedlho to vyskúšal technicky a netrafil len tesne.

Po viac než hodine hry pustili domáci v šestnástke do zakončenia Sobczyka, ten však vystrelil nedôrazne a Petráš pokryl loptu. Žilinčania prežili vydarenú fázu Trnavy a dokázali sa vrátiť do vedenia v 65. minúte, keď si Iľko spracoval center z pravej strany, v šestnástke vymyslel prihrávku na nabiehajúceho Bernáta, ktorý zasunul loptu do odkrytej siete.

Rusov v závere viackrát podržal Trnavu, ale vpredu sa už hostia nezmohli na vyrovnanie a Žilina oddialila majstrovské oslavy Slovana.

ONLINE PRENOS: MŠK Žilina - Spartak Trnava (futbal, Slovensko, Fortuna liga, NAŽIVO, LIVE, dnes, nedeľa)

Fortuna liga  2019/2020
14.06.2020 o 18:00
Žilina
2:1
(1:0, 1:1)
90+3 minúta
Trnava
Góly: 5. Ďuriš (Iľko), 65. Bernát (Iľko) – 50. Bamidele Isa (Tesija). ŽK: 21. Krč (TRN), 73. Horvát (TRN), 82. Nsumoh (TRN). Rozhodca: Gemzický – Ferenc, Tomčík. Diváci: 285.
Odo mňa je to pre dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedeľného večera. Dočítania priatelia.
Žilina s omladeným kádrom víťazí nad Trnavou 2:1! Slovan Bratislava si teda musí na majstrovské oslavy ešte chvíľu počkať. Domáci išli do vedenia v 5. minúte, kedy sa presadil Dávid Ďuriš. V úvode druhého polčasu hostia vyrovnali zásluhou Bamideleho, no nadšene hrajúci Žilinčania dokázali v 65. strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď Rusova prekonal Bernát.
90+3
90+3
Loptu zakrútil Sobczyk nad bránku domáceho tímu.
90+2
V samom závere ešte priamy kop v podaní hostí z Trnavy.
90+1
Tréner hostí Šarmír rázne posiela svojich zverencov do útoku.
90
V druhom polčase bude hlavný rozhodca Gemzický nadstavovať minimálne tri minúty.
89
Trnava azda v poslednom nápore v závere zápasu.
88
importantObrovská šanca hostí! V strede šestnástky Žiliny dostal prihrávku Theofanis Tzandaris, ktorého strelu však skvele zlikvidoval Samuel Petráš!
87
Po odchode Paura preberá kapitánsku pásku v tíme Žiliny stopér Ján Minárik.
86
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Dawid Kurminowski.
85
Tréner Pavol Staňo chystá ďalšie striedanie, do hry príde Poliak Dawid Kurminowski.
83
Zápas graduje, Trnava sa snaží o vyrovnanie, ale Žilina hrá v týchto chvíľach kombinačne veľmi dobre.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Johnson Nsumoh (FC Spartak Trnava).
81
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, Žilina vedie nad Trnavou 2:1.
80
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza De Barros Cabral Saymon, prichádza Milan Sekera.
79
importantDomáci robia v týchto momentoch pred Rusovom poriadny vietor, Dobrivoj si pripisuje ďalší skvelý zákrok!
78
Ďalšia rýchla akcia Šošonov, z pravej strany centroval Kristián Vallo, no tentoraz nenašiel adresáta pred Rusovom.
77
importantObrovská šanca Žiliny, z priameho kopu domáci poslali na bránku hostí parádnu loptu, Rusov ju bravúrne vyškriabal!
76
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ján Bernát, prichádza Vahan Bichakhchyan.
75
Rohový kop Žiliny z ľavej strany odvrátila obrana hostí bez väčších problémov.
74
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yusuf Bamidele Isa, prichádza Johnson Nsumoh.
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Alexander Horvát (FC Spartak Trnava).
72
Ján Minárik v súboji s Bamidelem, všetko však pred bránkou Žiliny riešil Petráš, ktorý loptu odkopol ďaleko do poľa.
71
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Adrián Kaprálik.
70
importantObrovská šanca Žiliny, Dávid Ďuriš z šestnástky hostí delovkou minul ľavú spojnicu trnavskej bránky!
69
Hrá sa v týchto momentoch prelieva zo strany na stranu a o zaujímavé momenty nie je núdza na jednej či druhej strane.
68
Dnešné stretnutie sleduje 285 divákov.
67
Alex Sobczyk narysoval výbornú prihrávku pred Bamideleho, ktorý však bol pokrytý obrancom Žiliny a tentoraz sa nedokázal presadiť.
66
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Jakub Krč, prichádza Alexander Horvát.
65
goalŽilina dala gól!
Domáci sa dokázali otriasť z tlaku hostí, na ľavú stranu dostal loptu Patrik Iľko, ktorý prízemným centrom našiel JÁNA BERNÁTA. Najlepší strelec Žiliny v aktuálnej sezóne následne loptu zblízka bez problémov upratal za chrbát smutného Dobrivoja Rusova!
63
V strede poľa v týchto chvíľach v súbojoch dominujú hráči Trnavy, to je základný a hlavný rozdiel oproti prvému polčasu, kedy stred poľa jasne patril Žiline.
62
Dobrivoj Rusov loptu výkopom posiela ďaleko od svojej bránky.
61
Dávid Ďuriš posielal výborný center pred Rusova, obrana hostí však loptu dokázala upratať do bezpečia.
60
importantPo hodine hry prichádza ďalšia veľká šanca hostí, strelu k ľavej tyči však Petráš s prehľadom chytil.
58
Trnava je momentálne v laufe, Gono však prenikajúcu dvojicu Andelov dokázal zastaviť.
57
Nuž, domáci sú v týchto momentoch akoby mierne zaskočení priebehom druhého polčasu, tréner Pavol Staňo ich rázne nabáda k lepšiemu pohybu.
56
Ďalší závar hostí pred bránkou Žiliny, tentoraz všetko riešil Samuel Petráš, ktorý skrotil loptu vo svojich rukaviciach.
55
Po desiatich minútach druhého polčasu máme v Žiline remízu 1:1, hostia sú však viac a viac odvážni smerom dopredu.
54
Opäť výborná akcia hostí, tentoraz Bamidele nechal strelou zvnútra šestnástky vyniknúť Samuela Petráša v bránke Žiliny.
53
Adam Kopas sa oprel do strely, jeho projektil ale končí nad bránkou Dobrivoja Rusova.
52
Domáci sa dostali pred šestnástku hostí, kde získavajú priamy kop. Toto bude ideálna parketa pre Adama Kopasa, ktorý obľubuje takéto pozície.
51
Trnava je v týchto momentoch pri chuti, hostia sú na dostrel Petrášovej bránky.
50
goalTrnava dala gól!
Marko Tešija zo štandardnej situácie zakrútil loptu priamo na YUSUFA BAMIDELEHO, ktorý ju upratal k ľavej tyči a je vyrovnané!
49
Hostia majú výhodu štandardnej zo strednej časti poľa.
48
Krásny dlhý center domácich za obranu hostí, Patrik Iľko ostal úplne sám pred Rusovom, ale v náročnej pozícii loptu napálil len do brankára hostí!
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Výkop druhého polčasu patril futbalistom Trnavy.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vedie Žilina nad Trnavou 1:0. Druhý polčas sa začne približne o 19:02.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
importantObrovská šanca Žiliny! Výbornú loptu dostal na hranicu šestnástky hostí Ďuriš, no Rusov sa mu vrhol pod nohy a lopta následne končí vedľa bránky hostí!
44
Nuž a z rohu hostia nič zaujímavé nevymysleli. Domáci získali loptu a ženú sa dopredu.
43
Spartakovci sa v závere polčase dostali do sľubnej šance, strela z pravej strany šestnástky však bola Minárikom zblokovaná na rohový kop.
42
Marko Tešija bravúrne oklamal v strede poľa žilinského hráča, dobrou prihrávkou naľavo našiel spoluhráča, ktorý však celú akciu príliš zbrzdil a domáca obrana sa stihla zoradiť.
41
Paur zabojoval o loptu pred šestnástkou hostí, Gamboš bol však v súboji úspešnejší.
40
Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina stále vedie nad Trnavou 1:0.
39
Domáci znovu kombinujú v strede poľa a hľadajú voľný priestor na polovici súpera.
38
Po ľavej strane sa prebíjal aktívny Sluka, výborným obranným zákrokom ho zastavil bývalý spoluhráč Martin Gamboš, ktorý už háji farby Trnavy.
37
Blíži sa nám záver prvého polčasu, ktorý je do týchto chvíľ viacmenej v réžii omladeného tímu Žiliny.
36
Ďalší dlhý center za obranu hostí, pred Paurom však loptu výborne postrážil Dobrivoj Rusov a tá napokon končí za čiarou.
35
Dlhý center hostí hľadal Sobczyka, výborný obranný zákrok predviedol domáci stopér Adam Kopas.
34
Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci sú stále smerom dopredu aktívnejší.
33
importantTentoraz center MŠK z pravej strany, Dávid Ďuriš pred Rusovom loptu len pohladil kopačkou a tá napokon končí v moci pozorného brankára hostí!
32
Ďalší výborný center Šošonov z ľavej strany, tentoraz v podaní Sluku. Paur ešte loptu prepustil za seba, tentoraz však zbytočne, pretože za ním nebol žiaden z jeho spoluhráčov.
31
Aktívny Ján Bernát centroval z ľavej strany, domáci kapitán Jakub Paur v náročnej pozícii ekvilibristickým zakončením míňa bránku Trnavy.
30
Trnava rohový kop zahrala výborne, lopta ale končí v náruči pozorného Samuela Petráša.
29
Saymon po pravej strane skúsil šťastie, jeho center však končí za čiarou a hostí budú zahrávať rohový kop.
28
Tvrdý súboj v strede poľa, tentoraz v prospech hostí z Trnavy.
27
Ďalší výborný center za obranu hostí pre Patrika Iľka, lopta končí v moci Dobrivoja Rusova.
26
Po rohovom kope Žiliny nasledovala strela Kopasa zo strednej vzdialenosti, túto loptu však obrana Andelov zblokovala.
25
Center domácich poslal Yao hlavou priamo pred Gona, ktorého následná strela bola tečovaná na ďalší rohový kop pre MŠK.
25
Rýchla akcia domácich po pravej strane, Bernát posielal center do ohňa, ale obrana hostí loptu odvrátila na rohový kop.
24
Hostia poslali z rohu výborný center do šestnástky Žiliny, vo vzduchu ale kraľoval Samuel Petráš, ktorý loptu bravúrne vyboxoval do poľa.
23
Tentoraz pohrozila Trnava. Sobczyk našiel naľavo Yaa, ktorého center domáca obrana upratala na rohový kop pre hostí.
22
Parádna kombinačná akcia Žiliny po nacvičenom signále! Center z ľavej strany sa dostal pred Jakuba Paura, ktorý z otočky pálil, ale Rusov mu výborne zmenšil strelecký uhol a bravúrne podržal svoj tím!
21
yellowCardŽltú kartu dostáva Jakub Krč (FC Spartak Trnava).
20
Dvadsať minút zápasu je za nami, Žilina zatiaľ pod Dubňom vedie nad Trnavou 1:0.
19
Branislav Sluka znovu v akcii na ľavej strany, jeho prihrávka na Iľka však bola tentoraz nepresná.
18
Opäť snaha domácich o rýchle prelomenie obrany Spartaka, kolmica stredom však bola pre Ďuriša príliš rýchla.
17
Dlhý nákop hostí končí na kopačkách domáceho brankára Samuela Petráša, ktorý loptu okamžite rozohráva.
16
Žilina opäť v kombinácii pred šestnástkou Trnavy, Paur sa snažil pretlačiť loptu k Myslovičovi, čo sa mu však nepodarilo.
15
Sluka na ľavej strane kombinoval s Iľkom, tentoraz však domácim ich zámer nevyšiel podľa predstáv.
14
Domáci znovu na polovici súpera, Trnava je zatlačená do defenzívy.
13
Ďalší rýchly útok Žiliny, domáci sa dostali do prečíslenia, ale všetko vyriešil Rusov, ktorý výborne čítal hru a loptu včas odkopol.
12
Hostia sa postupne osmeľujú, center z ľavej strany však bol v tomto momente nepresný.
11
Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina vedie nad Trnavou 1:0.
10
Teraz však výborná akcia v podaní hostí z Trnavy, z hranice šestnástky pálil Saymon Cabral, ale tesne minul ľavú tyč Petrášovej bránky.
8
Hrá sa prevažne v strede poľa, Žilinčania sú smerom dopredu stále aktívnejší než hostia.
7
Výborný dlhý center domácich za obranu hostí, lopta napokon končí v moci Dobrivoja Rusova.
6
Zápas má od úvodu výborné tempo, domáci mladíci sú mimoriadne silní na lopte v strede poľa a Trnave to zatiaľ robí problémy.
5
Rýchla akcia Žiliny, z ľavej strany centroval Patrik Iľko. DÁVID ĎURIŠ náročnú loptu pri ľavej tyči zvládol a dostal ju za chrbát skúseného Rusova v bránke hostí!
3
Na opačnej strane rýchly útok hostí, center z ľavej strany odvrátil Minárik na rohový kop pre Spartak.
2
Domáci v úvode otestovali obranu Spartaka dlhým centrom, snaha mladých Šošonov končí postavením mimo hru.
1
Výkop zápasu patrí futbalistom domácej Žiliny.
1

MŠK Žilina: Petráš – Gono, Kopas, Minárik, Sluka – Myslovič, Paur (C), Bernát – Vallo, Iľko, Ďuriš.
Náhradníci: Belko – Kiwior, Bichakhchyan, Goljan, Kaprálik, Kurminowski, Rusnák.

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Krč, Moenza, Izuchukwu – Gamboš, Tesija, Yao, Bamidele Isa, Saymon – Sobczyk, Tzandaris.
Náhradníci: Kamenár – Burian, Benovič, Horvát, Sekera, Kotlár, Nsumoh.

Rozhodca: Gemzický – Ferenc, Tomčík.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 1. kola nadstavby futbalovej Fortuna ligy, skupiny o zisk titulu, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom trávniku hráčov FC Spartak Trnava. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné druhí miesto so ziskom 45 bodov. V prestávke počas karantény zažila Žilina poriadne turbulencie, klub napokon skončil v likvidácii a káder opustilo viacero kvalitných hráčov (Káčer, Kaša, Demiri, Králik, Holec a ďalší). Priestor tak dostanú mladí hráči z Akadémie MŠK, čo je však zárukou pomerne veľmi slušnej kvality.

Trnave patrí v tabuľke Fortuna ligy piate miesto so ziskom 30 bodov. Bílí Andeli si takisto prešli náročným obdobím, hovorilo sa dokonca o predaji klubu. Došlo k výmene trénera, keď odišiel Ricardo Cheu, ktorého nahradil domáci tréner Šarmír. Zmeny neobišli ani hráčsky káder, v Trnave skončili napríklad kapitán Bogdan Mitrea, skúsený stredopoliar Erik Grendel, či útočník Petar Orlandić.

Zápas sa pod Dubňom začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.