TASR|14. jún 2020 o 11:07

Barcelona bez problémov zdolala súpera.

MADRID. Ani nepríjemný moment z 53. minúty sobotňajšieho zápasu španielskej La Ligy medzi RCD Mallorca a FC Barcelona nezastavil favorita na ceste za hladkým triumfom.

Napriek tomu, že sezóna v La Lige sa pre pandémiu koronavírusu dohrá bez divákov, na ihrisko sa jeden dostal.

V reprezentačnom drese Argentínčana Lionela Messiho utekal s mobilným telefónom v ruke smerom k obrancovi Jordimu Albovi a odfotil sa s ním. Narušiteľa z ihriska vyviedli usporiadatelia a po tomto incidente sa práve Alba a Messi dokázali gólovo presadiť.

V čase vbehnutia diváka na ihrisko viedla "Barca" už 2:0 po gólovej hlavičke Artura Vidala z 2. minúty a presnej strele Martina Braithwaita. Na druhom góle sa asistenciou podieľal Messi, neskôr pripravil gól aj pre Albu.

Na konte má aj 14 asistencií

Tridsaťdvaročný Argentínčan napokon spečatil skóre zápasu a stal sa prvým hráčom v histórii La Ligy, ktorý v dvanástich za sebou idúcich sezónach strelil 20 a viac gólov. V tejto sezóne zaokrúhlil dvadsiatku umiestnenou strelou po spolupráci s Luisom Suarezom.

Okrem gólového apetítu však španielske médiá poukázali aj na Messiho dôležitosť v príprave gólov. Na konte má v tejto sezóne 14 asistencií, za ním nasledujú jeho spoluhráč Luis Suarez a útočník San Sebastianu Portu. Obaja majú na konte po osem asistencií.

Tréner Barcelony Quique Setien bol po zápase spokojný s hrou aj výsledkom tímu. "Som šťastný, pretože začať takýmto spôsobom je obrovskou vzpruhou do ďalších kôl," citovala ho agentúra AFP. Jeho mužstvo sa v ďalšom ligovom zápase predstaví v utorok doma proti Leganes.

Tréner Mallorky Vicente Moreno postavil proti Barcelone aj slovenského obrancu Martina Valjenta, ktorý odohral celých 90 minút.

Real má stále zápas k dobru

Po debakli však uviedol, že pred ďalším duelom možno urobí niekoľko zmien: "Pri výbere základnej jedenástky musíte premýšľať, ako rozdelíte minúty hráčom na ihrisku. Nemožno predpokladať, že rovnakých jedenásť hráčov bude hrať stále.

Musíme byť opatrní, pretože ak sa teraz niekto zraní, môžete vynechať veľa zápasov. Kalendár je náročný. Budeme striedať zápasy s tímami, ktoré sú v tabuľke vyššie a tiež s našimi konkurentmi. Vieme, ktoré body by sme chceli získať."

Barcelone patrí v priebežnej tabuľke prvá priečka so ziskom 61 bodov, na druhý Real má päťbodový náskok.

Madridčania však majú k dobru nedeľňajší domáci duel s Eibarom. Mallorca je v pásme zostupu na 18. mieste so ziskom 25 bodov. Na sedemnástu Celtu Vigo stráca bod.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Messi opäť prepisoval históriu. Už v dvanástej sezóne za sebou dal 20 a viac gólov