Ružomberok pôjde do druhého zápasu s výhodou, proti DAC remizoval

Momentka zo zápasu DAC - Ružomberok. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|17. jún 2020 o 15:00

Odveta rozhodne o postupujúcom do finále.

Slovnaft Cup 2019/2020

Semifinále - 1. zápas

DAC Dunajská Streda - Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 10. Schäfer - 85. Brenkus. ŽK: 70. Šimič, 73. Blackman, 75. Kalmár - 49. Múdry, 77. Regáli. Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Hancko, 319 divákov.

FC DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak, Šimič, Davis - M. Vida, Schäfer - Fábry (79. Sharani), Kalmár, Divkovič (46. Bednár) - Ramirez (79. Boateng)

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, Mrva (81. Madleňák) - Ďungel (42. Kmeť), Kostadinov (44. Filinský), Múdry (81. Brenkus), Takáč, Mojžiš - Regáli, Almási (72. Gerec)

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda remizovali v stredajšom 1. zápase semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu s MFK Ružomberok 1:1. Odveta je na programe o týždeň v stredu v Ružomberku.

V semifinále Slovnaft Cupu sa stretli mužstvá, ktoré v pohári ešte proti sebe nikdy nehrali. Dunajská Streda sa naposledy predstavila vo finále ešte v roku 1995 a triumfovala naposledy v Československom pohári v roku 1987. Ružomberčania získali Slovenský pohár len raz, v roku 2006.

Prvý strelecký pokus bol zo strany hostí, keď v 2. minúte vypálil Takáč, ale mieril vedľa. O dve minúty neskôr prešiel Mrva po ľavej strane, spätnou prihrávkou našiel Almásiho, ktorý pätičkou ohrozil Jedličkovu bránu. Šanca Dunajskej Stredy prišla v 6. minúte, Kalmárovu strelu však Macík chytil.

O dve minúty neskôr pohrozil opäť Ružomberok, Almási sklepol spätnú prihrávku pre Kostadinova, ktorý však bol nepresný. DAC išiel do vedenia v 10. minúte, Schäfer sa predral do pokutového územia z pravej strany a z hranice pokutového kopu poslal loptu do siete - 1:0. V 13. minúte už mohlo byť 2:0 pre DAC, keď Ramirez získal loptu na pravej strane, strelou však trafil pravú žrď.

Naďalej sa hral obojstranne útočný futbal. V 28. minúte sa výbornou strelou prezentoval z diaľky Schäfer, ktorý trafil ľavú žrď. V 38. minúte pohrozil strelou z 18 metrov Kostadinov, ale mieril vedľa.

Domáci začali druhý polčas útočne, v 48. minúte sa strelou blysol Fábry, ale mieril tesne vedľa. O tri minúty neskôr bol opäť v akcii, ale ľavačkou trafil len bočnú žrď. V 62. minúte poslal Blackman center z pravej strany, lopta však bola tečovaná a smerovala na bránu, Macík s námahou zachránil.

V 64. minúte prešiel Ramirez po pravej strane a prihral naspäť Kalmárovi, ktorý z päťky z prvej vystrelil, ale Macík bravúrne zasiahol. O ďalšiu strelu sa postaral Máté Vida v 67. minúte, ale lopta letela vedľa.

O tri minúty neskôr čaroval opäť brankár Macík, ktorý zmaril Kalmárovu strelu zblízka. V 82. minúte dostal Regáli výbornú prihrávku v pokutovom území, ale strelou mieril nad. V 85. minúte dokázali Ružomberčania vyrovnať, Regáli poslal výborný pas z ľavej strany a striedajúci Brenkus poslal loptu do brány - 1:1.

DAC mohol ísť z prvého útoku späť do vedenia, Davisov center poslal hlavou do žrde Sharani, odrazenú loptu Kalmár nad. Víťaz sa napokon nezrodil, o postupujúcom sa rozhodne o týždeň v Ružomberku.

Hlasy

/Zdroj: TASR/

Bernd Storck, tréner DAC Dunajská Streda: "Odohrali sme dobrý zápas proti mužstvu, ktoré dobre bráni. Mali sme množstvo šancí, ale nepremenili sme ich. Ako to vo futbale býva, po sérii chýb súper vyrovnal. Celé mužstvo podalo dobrý výkon. Skúšali sme všetko, aby sme uspeli, chýbala posledná strela, posledná prihrávka. Čo sa týka predvedenej hry, hlavne v druhom polčase, som mohol byť spokojný. Je to pohár, v ktorom sa môže stať hocičo. Máme 90 minút, aby sme vybojovali postup."

Ján Haspra, tréner MFK Ružomberok: "Bol to náročný zápas s iným súperom, aký bol predtým. Teraz bol futbalový, útočný, bola radosť hrať proti mužstvu Dunajskej Stredy. Mali sme ťažký úvod, slabší stred, ale výborný záver zápasu. Je to polčasový výsledok, o všetkom sa rozhodne na domácom trávniku. Musím vysloviť spokojnosť s chlapcami."

ONLINE PRENOS: Dunajská Streda - Ružomberok (futbal, Slovensko, Slovnaft Cup, Slovenský pohár, 1. semifinále, NAŽIVO, LIVE, dnes, streda)

Slovenský pohár - Slovnaft cup Semifinále 2019/2020
17.06.2020 o 18:00
D. Streda
1:1
(1:0, 0:1)
90+3 minúta
Ružomberok
Góly: 10. Schäfer – 84. Brenkus. ŽK: 70. Šimić (DUN), 73. Blackman (DUN), 75. Kalmár (DUN) – 49. Múdry (RUZ), 77. Regáli (RUZ). Rozhodca: Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Branislav Hancko.
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia!
Dunajská Streda bola dlhší čas lepším tímom, veľké šance mali Kalmár, Ramirez či Schäfer, trikrát zvonila i konštrukcia brány. Ružomberok oživili striedania v posledných dvadsiatich minútach, po príchode Brenkusa mali hostia tutovku od Regáliho, no bol to až samotný Brenkus, ktorý ustanovil finálne skóre.

V lepšej východiskovej pozícii do odvety je tak skôr Ružomberok. Je potrebné poznamenať, že sa mal pískať zákrok Šimića na Mojžiša, z toho mala byť penalta. Napokon je to asi zaslúžená remíza.
90+3
90+3
Davisov center odvrátený, to isté sme videli aj s pokusom Boatenga. Je koniec.
90+2
Samotný záver prinesie štandardku v prospech DAC. Rozohrá ju Eric Davis, ktorý bude točiť ľavačkou loptu smerom k bráne.
90+1
Takáč nabehol z druhej vlny, neprestrelil však trojicu protihráčov. Čakajú nás ešte dve plné minúty.
90+1
Nadstavujú sa tri minúty.
90
Dve nepresné prihrávky hostí, toto mohlo dopadnúť inak. Dunajská Streda má čas ešte na jeden, možno dva postupné ataky.
89
Zuberu sa nepresadil na malom území cez Masla, je nariadený odkop od brány. Macík sa nikam neponáhľa.
87
Posledných päť minút nám nedalo vydýchnuť, päť minút nás približne ešte čaká. Skončí sa tento zápas remízou, alebo niekto strhne víťazstvo na svoju stranu?
86

Zdroj: livestream.com/futbalnet
86
importantOdpoveď mohla prísť bleskovo! Sharani Zuberu hlavičkuje do pravej tyče, dorážka Kalmára z desiatich metrov šla nepochopiteľne nad bránu. Osamotený Kalmár s tým mal naložiť lepšie.
84

84
goalRužomberok dal gól!
ADAM BRENKUS sa ukazuje ako skvelý žolík z lavičky! Štyri minúty na ihrisku, jedna vypracovaná šanca, no čo je podstatnejšie, tak je to gól v sieti! Regáli na seba na ľavej strane naviazal protihráčov, čím vytvoril miesto práve pre Brenkusa, ktorý to z hranice veľkého vápna trafil priam ukážkovo!
83
Schäfer chcel napodobniť samého seba z 10. minúty, avšak neprešiel už cez druhého hráča. Ružomberčania po zmenách do zostavy ožili a majú ešte zhruba desať minút na to, aby si vylepšili postavenie do odvety.
82

82
importantParádne zahraná akcia v podaní Ružomberka! Brenkus našiel Kmeťa, ten posunul do druhej vlny na Regáliho, avšak zakončenie z jedenástich metrov mieri Regáli meter nad brvno!
81
Davisova strela z väčšej vzdialenosti, toto len pozdravilo Macíka.
80
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Mário Mrva, prichádza Matej Madleňák.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Timotej Múdry, prichádza Adam Brenkus.
80
Boatenga okamžite kolmicou hľadal Kalmár, bolo to pridlhé. Druhý striedajúci hráč, Sharani Zuberu, pôsobil na jeseň v drese Šamorína, kde sa mu výrazne darilo.
79
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Sharani Zuberu.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Eric Kleybel Ramirez Matheus, prichádza Ernest Boateng.
78
Dvojnásobne budú striedať i domáci, stane sa tak už pri najbližšom prerušení hry.
77
yellowCardNajskôr za protesty vidí žltú kartu i Ružomberčan Martin Regáli.
76
Všadeprítomný Kalmár padá v šestnástke, bol to ale súboj telo na telo. Penalta to ani náhodou nemohla byť.
75
yellowCardA ďalšia karta v rukách rozhodcu pre hráča DAC. Zsolt Kalmár neúmyselne triafa tvár Timoteja Múdreho pri osobnom súboji. Múdry pritom Kalmára fauloval, avšak kapitán Dunajskej Stredy sa úplne zbytočne rozčertil, za čo videl žltú kartu.
73
yellowCardBlackman rýchlostne nestačil na čerstvého Gereca a tak mu vystavil stopku. Jasná žltá karta.
72
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ladislav Almási, prichádza Štefan Gerec.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Peter Ďungel, prichádza Matúš Kmeť.
71
Rohový kop nebezpečenstvo nepriniesol, Macík sa s rozohrávkou neponáhľa.
70

70
importantKalmár neskóruje ani teraz! Macík do tretice so zákrokom svetovej triedy, sčasti mu pomohol aj Ján Maslo. Ružomberok stále v hre.
70
yellowCardZažltilo sa až stopérovi Lorencovi Šimićovi, ktorý tiež ukončil nádejný protiútok súpera.
69
Múdry zastavil brejk po ľavej strane z pohľadu domácich. Ivan Kružliak kartu nevyťahuje.
68
Rohové kopy Ružomberku nevychádzajú. Potvrdila to i táto minúta, po ktorej sa musia hostia vracať späť.
67
Máté Vida vypálil z vyše 25 metrov. Rana šla priamočiaro vpred, čo znamenalo koncovku asi päť metrov od ľavej žrde.
66
Liptáci musia niečo urobiť, ak nechcú domov odísť s väčšou prehrou. Dunajská Streda pokračuje v tlaku a zdá sa, že je len otázkou minút, kedy kondične zničí hosťujúce MFK.
64

64
importantA opäť Matúš Macík, ktorý drží Ružomberok v hre o finále! Zákrok z piatich metrov po zakončení Kalmára, mohlo byť vymaľované! Ramirez si dobre nabehol za obranu, sám mal dostatok času na nájdenie Kalmára, ktorý zakončil cez štvoricu súperov.
63
Šimić dvíha ruky po góle po rohovom kope, no aj on vie, že ho dal z ofsajdu. Pokračujeme tak za stavu 1:0.
62

62
importantMatúš Macík predviedol bravúrne reflexy po zrazenom centri Blackmana. Lopta sa točila pod brvno a pravdepodobne by skončila v sieti, ak by Macík nezasiahol! Roh.
60
Neodpískaná penalta, tri strely mimo od Fábryho i striedanie domácich. Toľko priniesla prvá štvrťhodina po zmene strán. Pri lopte Ramirez.
59
Almási už ani neviem koľkýkrát na trávniku. Útočník Ružomberka má vyrazený dych po súboji so Šimićom, bude však pokračovať.
58
Pokus o technický pokus od Andreja Fábryho. Táto strela bola najhoršia z troch počas druhého dejstva, ktoré Fábry vyslal.
57
Útočný faul po centri Takáča zo štandardky. Almási s tým príliš nesúhlasí, no pisknutie sa už späť odvolať nedá.
56
Kopal sa však iba roh, ani ten však gól nepriniesol. Na druhej strane vyslal Blackmana do ofsajdu Kalmár.
54

54
importantNebol to zlý center, lopta preletela ponad všetkých hráčov. O polminútu neskôr sa mala pískať penalta po zákroku Šimića na Mojžiša! Opakovaný záznam nedáva rozhodcovi za pravdu, Šimić prišiel do súboja neskôr, ako mal.
53
Veľmi jednoducho Liptáci získavajú rohový kop.
52
DAC ovládlo územie pred šestnástkou MFK, je tomu ale koniec. Davis s útočným faulom, znamená to ôsmy faul hráčov v žlto-modrom.
50
Andrej Fábry po zmene strán viac aktívny, ale ani teraz netriafa priestor troch žrdí. Zavlnila sa iba bočná sieť. Všetko to prišlo po chybe v obrane, Ružomberok si sám robí problémy navyše.
49
yellowCardTimotej Múdry nepríjemne prebrúsil Mátého Vidu. Ivan Kružliak tasí prvú žltú kartu v dnešnom stretnutí.
48
Dunajská Streda aktívna, Fábry mieril mimo. Donútil však Macíka premiestniť sa k tyči, zákrok potrebný nebol.
46
Hneď prvé sekundy ukázali atak domácich, chýbala tomu presná finálna prihrávka z ľavej strany na os ihriska.
46
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Martin Bednár.
46
Začal sa druhý polčas.
Dunajská Streda si prečkala ťažšie prvé minúty a v 10. minúte udrela zásluhou parádneho slalomu Schäfera. Odvtedy boli domáci lepší, dvakrát trafili konštrukciu brány, druhý gól však nepridali. Ružomberok mal náznaky príležitostí, avšak strely šli buď mimo bránu, alebo boli málo razantné.

Druhý polčas sa začne približne o 19:03.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+4
Záverečná štandardka prvého dejstva nebola nič extra. Ružomberčania si napriek tomu žiadali po zrazenej strele z 20 metrov roh, Ivan Kružliak ale posiela mužstvá do kabín.
45+2
Mojžiš zahnaný pri brejku k postrannej čiare, chvíľa prekvapenia prestala existovať. Napriek tomu šiel dopredu Regáli, toho však odstavili od lopty Šimić a spol.
45+1
Vysoký center Dunajskej Stredy, Macík bude vykopávať. Do konca nadstavenia ešte 130 sekúnd.
45+1
45
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Tihomir Kostadinov, prichádza Dávid Filinský.
44
Kostadinov si už asi štvrtýkrát sadol na trávnik. Je to preňho koniec, Liptáci konečne striedajú.
44
Nadstavovať by sa mali určite aspoň dve minúty, ak nie tri. Na tento údaj si ešte pár sekúnd počkáme. Pri lopte DAC, vidíme postupný útok z ľavej strany.
43
Ľad na zadnej časti hlavy, Almási si prikladá chladný sáčok na ľad. Liptáci budú musieť skôr či neskôr striedať.
42
Almási aj Kostadinov znovu potrebujú ošetrovanie, z tváre Kostadinova možno vyčítať, že tento záložník má toho dosť. Almási schytal ranu do hlavy, je očividne otrasený.
41
Veľká škoda, Regáli si pomohol rukou, hoci to bolo skôr nechcene. Arbitri všetko videli, domáci si mohli vydýchnuť. Ak by sa totiž nepískalo, mohla to byť šanca typu jeden na jedného.
40
Odrazená lopta, zmocnil sa ju Ramirez, no ani teraz neuspel proti Maslovi. Chcel si ho totiž obhodiť, skúsený stopér však všetko prečítal.
39
Ramirez pred zrakom Ivana Kružliaka trafil Jána Masla do tváre, tu nebolo o čom.
38
Dalibor Takáč si to dal na pravú nohu, no z dvadsiatich metrov netriafa bránu. Podarilo sa mu vyhnúť húštine tiel, avšak na gól to nestačilo.
38
Martin Jedlička suverénne boxuje loptu von zo šestnástky, Liptáci budú vhadzovať.
37
Hlavička Kostadinova, Kružliak ju stihol zraziť na rohový kop. Prvý je Ružomberok.
36
Ani teraz nebolo striedanie nutné, Ružomberčania sa snažia niečo vymyslieť po ľavej strane.
35
Kúskovanie hry nevyhovuje nikomu, ďalšiu minútu sa nebude hrať, prácu majú opäť lekári a fyzioterapeuti.
34
Zatiaľ sa hrá bez karát, čoskoro však počet faulov dosiahne číslo desať. Máme tu však ďalšiu zrážku, nešťastne sa zrazili Kružliak a Almási.
33
Legionár v drese MFK sa nateraz vracia na hraciu plochu. Oba celky využili vyše minútovú pauzu na občerstvenie.
32
Maďarský futbalista s kapitánskou páskou na ruke už tentoraz taký presný nebol. Kostadinov po súboji s Fábrym leží na zemi, v permanencii sú aj lekári.
31
Kalmár získava loptu päť metrov od šestnástky. Bola to jasná hrozba, ktorú rýchlo ukončil Kostadinov podkopnutím.
30
Polhodina duelu za nami. Dunajská Streda bola až do streleného gólu akoby obarená prvými minútami, odvtedy však favorit jasne na koni.
29
Center vzduchom nemal potrebné účinky, Macík tak vykopáva na deliacu čiaru. Almási zozadu faulovaný Kružliakom, píska sa voľný kop.
28

28
importantAndrás Schäfer pri chuti! Z ničoho nič sa Schäfer zmocnil lopty a delovkou opečiatkoval spojnicu Macíkovej brány, ktorý len zostal stáť v strede brány. Chýbalo trochu šťastia a domáci mohli byť v dvojgólovom vedení!
27
Kalmár dal do finálnej prihrávky až príliš sily, Divković nemal ako túto loptu dobehnúť. Pred druhou svätyňou sklzom zneškodnil prihrávku Vida.
26
Domáci sa neponáhľajú, chcú nazbierať trochu síl. Aj preto pri lopte Jedlička spoločne so stopérmi.
25
V medzihre to urobil Múdry skvelo, posunul na voľného Kostadinova, no ten centroval na dĺžku 30 metrov len medzi dvoch spoluhráčov. Vhadzovanie pre DAC.
24
Vysoký center, ktorý skončil až na zadnej žrdi. Pred Macíkom padol jeden z domácich hráčov, penalta sa nepíska. Všetko rieši ďalekým odkopom Ďungel.
23
Prudký center od Kalmára, defenzívna hlavička znamená rohový kop. Prvý v tomto dueli.
22
Riadne ostrý stret Masla a Ramireza, víťazne z toho vzišiel domáci útočník. Nasleduje štandardka, ktorú zahrá kapitán DAC-u Zsolt Kalmár.
21
Hostia vsádzajú najmä na časované centre do ohňa. Všetko to však stroskotáva na presnosti. Teraz si na nákop zľava nabiehali dvaja hráči, avšak obom chýbali minimálne dva kroky.
19

19
importantObrovská chyba Mrvu, nepotrestal ju Ramirez, v poslednej sekunde pomohol mladému stopérovi skúsený Ján Maslo! Bola to dlhá lopta za obranu, Ramirez vyzvŕtal Masla i Macíka, z otočky však pálil iba do obrancu. S dorážkovou hlavičkou prišiel Divković, tomu skazil radosť Čurma.
18
Kostadinov faulovaný, dlhý nákop na polovicu súpera pošle Mário Mrva.
17
Šimić môže pokračovať, o dve minúty mal podobné problémy i Kostadinov. Obaja hráči budú môcť hrať ďalej.
15
Tesný ofsajd Regáliho, po spolupráci s Almásim. Na hracej ploche leží Šimić, ktorý sa zrazil vo vzduchu s vlastným spoluhráčom.
14
Kalmár vysúval Davisa, Macík ale znovu dobre čítal hru. Na druhej strane Ďungel hľadal spoluhráča, avšak cez sprava nemal dostatočnú kvalitu, skončil len za bránou.
13

13
importantRýchly brejk Dunajskej Stredy a mohlo byť 2:0! Ramirez za sebou udržal Mrvu a zvnútra veľkého vápna krížnou ranou opečiatkoval pravú tyč! Lopta sa odrazila späť do hry, avšak Fábry bol v ofsajde.
12
Stačila jedna šanca a videli sme fantastickú individuálnu akciu. Toto domácich len nakopne, čo nestranného fanúšika určite poteší.
10

10
goalDunajská Streda dala gól!
ANDRÁS SCHÄFER využil piatich protihráčov ako tréningové kužele, keď sa dostal od postrannej čiary až do šestnástky. Nasledovala ešte jedna kľučka, po ktorej už Schäfer poslal loptu popod padajúceho Macíka, ktorý bol bez šance.
9
Nevydarený atak po pravom krídle od domáceho DAC. Dunajskostredčania asi zaskočení prejavom Ružomberka.
8
Kostadinov na prelome minút páli technickým spôsobom meter vedľa tyče. Dunajská Streda má problémy s prechodom do defenzívy. Ružomberok sa to snaží využívať bleskovými kontrami.
7
Kalmárova strela hosťujúceho gólmana zaštípala, no bez väčších problémov to Macík zvládol. Jeho spoluhráči útočia po pravej strane.
6
Liptáci nepúšťajú favorita bližšie k vlastnej bráne. Prichádza však chybička v rozohrávke a Macík musel reagovať, keď sa lopta odrazila až do pokutového územia. Brankár MFK vybehol z brány a na dvakrát loptu spacifikoval.
4

4
importantLahodná pätička od Ladislava Almásiho z malého vápna! Koncovka končí len pri pravej tyči, Jedlička bol dobre postavený.
3
Vysoké napádanie od DAC-u, ktorý nepúšťa Ružomberok k rýchlej a postupnej rozohrávke.
2
Alexander Mojžiš na výlete po ľavom krídle, v šestnástke ho znegoval Šimić. Takáč zachytil loptu o čosi vzad, rozbehol sa cez os ihriska, no zakončoval totálne mimo bránu.
1
Výkop patril hosťom z Ružomberku, ktorí loptu nakopli dopredu, no hneď sa pískal faul. Ani Dunajskej Strede sa príliš nedarilo pri prvej akcii, lopta skončila u Macíka.
1

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – M. Vida, Šimić, Kružliak – Schäfer – Blackman, Fábry, Kalmár (C), Davis – Ramirez, Divković
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Zuberu, Boateng, Malý, Bednár

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Ďungel, Kostadinov, Múdry, Takáč, Mojžiš – Regáli, Almási
Náhradníci: Krajčírik – Kmeť, Madleňák, Gerec, Filinský, Brenkus, Holub

Rozhodca: Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Branislav Hancko.
FC DAC 1904 Dunajská Streda

Klub zo Žitného ostrova vstúpil do tohto ročníka Slovnaft Cupu, rovnako ako Ružomberok, v 2. kole. Tam si poradil s Podkonicami 4:0, prekvapivo sa však vytrápil o mesiac neskôr na pôde Fiľakova. Cez mužstvo z III. ligy postúpil DAC až na penalty, v riadnom hracom čase to bolo bez gólov. Prišlo štvrté kolo a Dunajská Streda porazila Radimov 2:0.

Na konci októbra hrali žlto-modrí konečne pred domácou kulisou. Rovnako ako v kole treťom, aj tu rozhodli až penalty. Bolo to už ale proti súperovi iného kalibru – proti Spartaku Trnava. 90 minút bez gólov, domáci boli šťastnejší po rozstrele, ktorý sa skončil v ich prospech 4:3. Už v novom roku Dunajská Streda tesne pred prerušením súťaží zdolala bez väčších problémov druholigový Poprad 2:0, čím si zabezpečila miestenku práve v semifinále.
MFK Ružomberok

Poltucet v bráne Švošova a čisté konto ako bonus, víťazstvo 2:0 v Martine, hladký postup cez treťoligovú Kalšu 6:2 a Liptáci boli razom v osemfinále. Až v tomto momente prišli väčšie nepríjemnosti. Ružomberčania znovu cestovali na územie súpera, tentokrát do Senice. Súboj dvoch fortunaligistov sa po riadnom hracom čase skončil 1:1, takže aj MFK muselo ísť do penaltového rozstrelu. Tešili sa napokon hostia, ktorí v samozvanej lotérii triumfovali 4:3.

Vo štvrťfinále to opäť nebolo pred vlastnými divákmi. Ružomberok cestoval do Serede, o svojom postupe do semifinále rozhodol do 24. minúty, kedy skórovali Twardzik i Regáli. Práve celkové víťazstvo v Slovnaft Cupe dáva šancu celku z Liptova ukázať sa na mape európskeho futbalu. Podarí sa im to?
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní prvého semifinálového zápasu Slovnaft Cupu medzi FC DAC Dunajská Streda a MFK Ružomberok. Víťaz dvojzápasu postúpi do finále, kde naňho bude čakať lepší z dvojice Slovan Bratislava / Zlaté Moravce.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Futbalnet»Ružomberok pôjde do druhého zápasu s výhodou, proti DAC remizoval