Prvá prehra a hneď vypadnutie. Guľova Plzeň nezvládla zápas proti Sparte

Adrián Guľa.
Adrián Guľa. (Autor: TASR/Pavol Zachar)
TASR|17. jún 2020 o 22:31

Slovenský tréner utrpel prvú porážku.

PRAHA. Slovenský tréner Adrian Guľa utrpel prvú prehru na lavičke Plzne. Jeho zverenci podľahli v stredajšom semifinále Českého futbalového pohára domácej Sparte Praha 1:2. "Rudí" sa vo finále stretnú s Libercom.

Domáci sa "pustili" do súpera vo veľkom štýle, keď v 28. minúte viedli už 2:0. Najprv premenil pokutový kop Guelor Kanga, potom sa presadil Libor Kozák.

V úvode druhého polčasu mohli kopať aj druhú penaltu, ale rozhodca Ondrej Pechanec po konzultácii s VAR zmenil svoj pôvodný verdikt.

Sparta rozvlnila sieť po tretí raz v 65. minúte, ale opäť zaúradoval videorozhodca a gól neuznal pre ofsajd. Hosťom vykresal gólový plamienok nádeje v 89. minúte Milan Havel, ale v nadstavanom čase zachránil domácich brankár Milan Heča.

V drese Sparty sa opäť v strede obrany predstavila slovenská dvojica Lukáš Štetina, Dávid Hancko. Obaja odohrali celý duel a Štetina videl v 81. minúte žltú kartu.

Liberec v úvodnom stredajšom semifinále zdolal domáci Olomouc 1:2. O triumfe rozhodli už v prvom polčase po góloch Jakuba Pešeka a Achmeda Alibekova.

Olomouc skorigoval v 54. minúte vďaka Lukášovi Julišovi, ale k vyrovnaniu mu nepomohla ani presilová hra po vylúčení Jana Kuchtu v 73. minúte.

Ten bol na ihrisku iba pätnásť minút, keď vystriedal slovenského stredopoliara Jakuba Hromadu. Za hostí odohral celý zápas aj Martin Koscelník, za domácich sa dostal na ihrisko v 83. minúte Lukáš Greššák.

"V prvom polčase sme neboli dostatočne dôrazní. Domáci boli veľmi efektívni. Úvod ešte nebol úplne najhorší, ale pokutový kop a druhý gól nás vykoľajili. V druhom polčase sme pridali, zrýchlili hru a bolo otázkou času, kedy sa dostaneme do kontaktu," zhodnotil bývalý kouč SR 21.

"Stretli sa dve kvalitné mužstvá, rozhodla produktivita súpera. Videl som reakcie hráčov, na chvíľu sme neplnili úlohy, stratili sme kompaktnosť. Potrebujem viac s tímom pracovať na tvrdošijnosti, musí vedieť, že aj proti kvalitnému mužstvu sa dá zápas otočiť. Musíme sa naučiť ešte efektívnejšie zareagovať."

Český futbalový pohár 2019/2020

Semifinále

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (2:0)

Góly: 15. Kanga (z 11 m), 28. Kozák - 89. Havel

/hralo sa na jeden zápas, Sparta postúpila do finále/

/L. Štetina a D. Hancko odohrali za domácich celý zápas, Štetina videl v 80. min ŽK/

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:2 (0:2)

Góly: 54. Juliš - 29. Pešek, 45.+1 Alibekov, ČK: 73. Kuchta (Liberec) po druhej ŽK

/hralo sa na jeden zápas, Liberec postúpil do finále/

/L. Greššák hral od 83. min - M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada hral do 59. min/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Prvá prehra a hneď vypadnutie. Guľova Plzeň nezvládla zápas proti Sparte