Slovan zvládol zápas v Žiline a oslavuje zisk majstrovského titulu

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa tešia z gólu.
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa tešia z gólu. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|20. jún 2020 o 18:00

Rozhodol zápas v Žiline.

Fortuna liga 2019/2020

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:2)

Góly: 45.+1 Myslovič, 90.+1 Kurminowski - 5. Bajrič, 32. Ožbolt, 54. Moha. Rozhodoval: Ziemba, ŽK: 55. Paur, 86. Fazlagič - 55. Abena, 73. Weiss.

Žilina: Petráš - Vallo, Kopas, Minárik, Sluka - Bernát, Gono, Myslovič (62. Bičakčjan)- Ďuriš, Paur (62. Kurminowski) Iľko (80. Fazlagič)

Slovan: Greif - Pauschek, Abena, Bajrič, Lovat (38.D e Marco) - Rabiu, Holman (66. Weiss), Mustafič - Daniel, Ožbolt (81. Strelec), Moha

ŽILINA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava získali rekordný desiaty majstrovský titul v ére samostatnosti.

Zabezpečilo im ho sobotňajšie víťazstvo na ihrisku MŠK Žilina 3:2 v 2. kole nadstavby Fortuna ligy 2019/2020. "Belasí" majú tri kolá pred koncom súťaže pred Žilinou nedostihnuteľný 13-bodový náskok.

V poriadne upršanom počasí sa na žilinskom štadióne začal šláger 2. kola nadstavby v skupine o titul medzi Žilinou a Slovanom. Prvý gól padol v 5. minúte, keď po strieľanom centri Holmana z priameho kopu prekonal po teči brankára domácich Bajrič.

MŠK Žilina - Slovan Bratislava: Najlepšie momenty zápasu: fotogaléria

20.6.2020

V nasledujúcej štvrťhodine to obidva tímy skúšali najmä centrovanými loptami, avšak nepresne. V 22. minúte si po peknej narážačke vyskúšal strelu domáci Bernát, Greif sa však nenechal prekvapiť a strelu odvrátil.

Po Lovatovom centri sa v úvode 23. minúty dostal k lopte Ožbolt. Prekvapený, že sa lopta prepadla až k nemu, však loptu len slabučko tečoval, takže Petráš nemal veľa roboty.

Myslovič vykresal nádej pred prestávkou

Po jednom z protiútokov v 28. minúte mohol Slovan zvýšiť vedenie. Lovatovu prihrávku z vyše 20 metrov poslal na Petráša Holman, ale bránku tesne minul. Tridsiata prvá minúta mohla priniesť gól domácich, dlhý center Iľka zľava však Paur hlavou do siete neumiestnil.

Namiesto toho zahrmelo na druhej strane. Dobiedzajúci Lovat vybojoval loptu na žilinskej polovici, Moha akciu potiahol a Ožbolt zakončoval zblízka do odkrytej bránky na 0:2. V 36. minúte prišiel po rohu volej domáceho Paura, loptu však napálil vysoko nad.

V 43. minúte sa v pokutovom území k lopte dostal Bernát, tiesnený vystrelil, lenže priamo do Greifa, ktorý nemal problém loptu skrotiť. V nadstavenom čase 1. polčasu predsa len domáci znížili, keď Myslovič využil prihrávku Bernáta a nedal Greifovi šancu.

V druhom polčase sa domáci síce v úvode snažili o vyrovnanie, ale v 54. minúte pridal 3. gól hostí Moha, ktorý najprv vyzvŕtal domácu obranu a potom poslal loptu k vzdialenejšej žrdi Petrášovej bránky. Moha mohol po úniku zľava skórovať aj 57. minúte. Miesto strely však zvolil prihrávku na Daniela a ten na loptu nedočiahol.

Žilina znížila v samom závere

Na začiatku 63. minúty sa po peknej akcii a nezištnej prihrávke striedajúceho Kurminowského mohol presadiť rovnako striedajúci Bičakčjan, jeho umiestnenú strelu však Greif vyrazil na roh.

V 59. minúte sa Moha opäť mohol presadiť po akcii zľava. Domáca obrana ustupovala, a tak hráč hostí vystrelil, ale Petráš jeho pozemný pokus vyrazil.

Oba tímy sa snažili oživiť hru striedaniami, využili všetkých 6. V 84. minúte prišla dobrá šanca domácich, ale Vallo z uhla napálil loptu iba do Greifa. Z následného rohového kopu skúšal strelu zľava Sluka, tá však minula horný roh bránky hostí.

O chvíľu neskôr sa Kurminowski predral až pred bránku hostí, ale tiesnený nezakončil. Gólom sa neskončila ani šanca Slovana, keď Danielovu strelu obetavo zblokoval Minárik. Zápas, po ktorom sa bratislavský Slovan teší z obhajoby titulu, sa ešte v 90. minúte pokúsil zdramatizovať Kopas.

Jeho strelu spoza pokutového územia zblokoval a tečoval na roh jeden z hráčov hostí. Domácim sa z neho podarilo znížiť, keď po centri Bičakčjana hlavou trafil Kurminowski - 2:3.

Ďalšie výsledky

2. kolo skupiny o udržanie sa

• FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - AS Trenčín 2:3 (0:2)

Góly: 61. Ďubek, 78. Kovaľ - 33. a 36. Kadák, 57. Bukari. Rozhodovali: Očenáš - Poláček, Galo, ŽK: El Mahdoui, 332 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Hrnčár, Asanovič, Tóth (46. Chren), Brašeň - Švec, Duga, Sloboda (71. Grozdanovski), Kovaľ - Ďubek - Cmiljanič (46. Válovčan)

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Križan, Kapuadi, Keston - El Mahdioui - Zubairu, Kadák (88. Čatakovič) - Bukari, Van Kessel (90. Depetris), Ghali

Hlasy po zápase

/Zdroj: TASR/

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Zápas sme si dnes prehrali v prvom polčase našou malou aktivitou. V druhom polčase sme lepšie napádali a získali sme viacero lôpt, avšak s mužstvom, ako je Trenčín, je málo hrať jeden polčas. Tesne pred zápasom sa menila nominácia, pretože Meszáros nemal vybavené hosťovanie. Toto by sa nemalo stávať ani na dedine."

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: "Videli sme zápas v dobrom tempe, hraný hore-dole. Dnes sme mali veľké šance na to, aby sme stretnutie uzavreli skôr. Nedali sme, naopak, súper sa dostal do hry. Víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. Teším sa, že vidím progres najmä u mladých chalanov."

• FC Nitra - FK Senica 2:0 (0:0)

Góly: 59. Šefčík, 83. Ristovski. Rozhodovali: Marhefka – Somoláni, Perát, ŽK: Vrábel, Niemchanimov, Hambálek, Magda – Eneji, Vorel, 285 divákov

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Niemčanimov, Magda - De Jesus, Vrábel (66. Muleme) – Šefčík (83. Hambálek), Faško (75. Javorčič), Chobot - Ristovski

Senica: Vorel – Deket (65. Kučera), Didiba, Lukáčik – Eneji, Addo, Totka, Buchel (75. Sulley) – Meliš, Duda, Černák (65. Mihál)

Online prenos: MŠK Žilina - Slovan Bratislava (futbal, Slovensko, Fortuna liga, NAŽIVO, LIVE, dnes, sobota)

Fortuna liga  2019/2020
20.06.2020 o 18:00
Žilina
2:3
(1:2, 1:1)
90+1 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 45+1. Myslovič (Bernát), 90+1. Kurminowski (Bichakhchyan) – 5. Bajrić (Holman), 32. Ožbolt (Moha), 54. Moha (Mustafič). ŽK: 55. Paur (ZIL), 86. Fazlagić (ZIL) – 55. Abena (SBA), 73. Weiss (SBA). Rozhodca: Ziemba P..
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 14:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:10.
Skončil sa duel druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy medzi MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava. Z víťazstva sa tešia hráči hostí, ktorí síce mali z hry mierne menej, ale ukázali skúsenosť v kľúčových momentoch, dali viac gólov a zaslúžene oslavujú titul.
Duelom Vás sprevádzal Tomáš Hládek. Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu.
importantŠK Slovan Bratislava sa stal šampiónom Slovenska pre sezónu 2019/2020.
90+1
90+1
goalŽilina dala gól!

Vahan Bichakhchyan našiel mäkkučkým oblúčikom za obranou Poliaka DAWIDA KURMINOWSKÉHO, ktorý stanovil hlavou konečné skóre zápasu na 2:3.
90
Kopasova strela zablokovaná na ďalší roh. Nadstavovať sa bude jedna minúta.
88
Tak som to zakríkol. Weiss ukázal individuálne kvality, dal loptu Danielovi a jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval Minárik na roh.
88
Na ihrisku sa nám už nič vzrušujúce nedeje. Zdá sa, že hráči už len čakajú na záverečný hvizd.
86
yellowCardŽltú kartu dostáva Enis Fazlagić (MŠK Žilina).
85
Po rohovom kope strieľal Sluka, no svätyňu mužstva z hlavného mesta netrafil.
84
Do pokutového územia sa predral Vallo a jeho pokus o nahrávku zrazil Greif na rohový kop.
82
Domáci sú nasťahovaní pred pokutovým územím Bratislavčanov.
81
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Alen Ožbolt, prichádza Dávid Strelec.
80
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Enis Fazlagić.
79
Po rohu prišiel faul Sluku v pokutovom území.
78
Po strele Kurminowského bude nasledovať dvanásty rohový kop.
76
Ožbolt rozbehol brejk po ľavej strane, ale prihrávku neadresoval presne.
74
Na zemi sa v pokutovom území ocitol Sluka, avšak penalta sa opäť nepíska.
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Vladimír Weiss (ŠK Slovan Bratislava).
72
Iľko ukazuje, že dribling je jeho silnou stránkou. Po páde v pokutovom území bude nasledovať "len" rohový kop.
70
Abena si počínal nedovolene vo vzdušnom súboji proti Petrášovi, fanúšikovia si pýtali druhú žltú kartu pre stopéra belasých. Ziemba však po karte nesiahol.
69
importantOpäť výborný Moha. Krídelník belasých tentokrát vytancoval Kopasa a jeho strelu s veľkou námahou vyrazil Petráš na roh.
69
Hráči MŠK sa snažili po zisku lopty ihneď prepnúť do útoku, ale Kurminowski stál v offsajde a za loptou nebežal.
68
Hŕstka fanúšikov sa snaží podporiť domácich hráčov.
67
Źilinčania teraz kopia chyby v rozohrávke. Našťastie pre nich, ich Slovan za ne zatiaľ nepotrestal štvrtým gólom.
66
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Vladimír Weiss.
64
Rýchla akcia Šošonov. Kurminowski po dlhom pase nabil Bichakhchyanovi a jeho strelu ľavačkou vyrazil Greif na roh.
63
Domáci vysoko napádali rozohrávku hostí a Greif musel všetko riešiť odkopom. Šošoni opäť pri lopte.
61
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Dawid Kurminowski.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Patrik Myslovič, prichádza Vahan Bichakhchyan.
60
Po hodine hry vedú Kozákovci o dva góly a sú kúsok od majstrovských osláv.
59
Po rohu hlavičkoval vedľa Minárik.
58
Dravý prienik Iľka do pokutového územia sa končí ďalším rohovým kopom.
57
Rohový kop väčšiu šancu nepriniesol. Šošoni začínajú akciu na vlastnej polovici.
57
Bernát šikovne oblúčikom prehodil loptu na Iľka, ktorý sa snažil individuálne presadiť cez Abenu, avšak stopér belasých loptu zrazil na rohový kop.
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Jakub Paur (MŠK Žilina).
Žltú kartu dostáva Myenty Abena (ŠK Slovan Bratislava).
54
goalSlovan dal gól!

Mustafič nahral na ľavé krídlo RHARSALLOVI MOHOVI, ktorý sa individuálne presadil cez Valla, zakončil na vzdialenejšiu žrď a náskok belasých je opäť dvojgólový.
52
Slovanisti rozohrávali dva rohové kopy v krátkom slede, ktoré väčší vzruch v šestnástke nepriniesli.
50
Šošoni rozohrali peknú kombinačnú akciu, Ďuriš narážal loptu Bernátovi do pokutového územia, ale dobre sa vrátil De Marco a nahrávku zrazil Greifovi.
49
Aj Myslovič to skúšal kolmicou za obranu, tá však bola na Iľka pridlhá a lopta skončila u Greifa.
48
Po dvoch minútach druhého dejstva hľadal Minárik kolmicou za obranu Paura, avšak žilinský kapitán si nepostrážil offsajdovú líniu.
46
Začal sa druhý polčas.
Skončil sa prvý polčas druhého kola nadstavby medzi Žilinou a Slovanom Bratislava. Hostia sa ujali dvojgólového vedenia po zásahoch Bajrića a Ožbolta. Staňovci znížili v nadstavenom čase z kopačky Mysloviča. Druhý polčas sa začne približne o 19:04.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1

Šošoni rozohrali krásnu kombinačnú akciu po ľavej strane, Iľko nahral do veľkého vápna Bernátovi, najlepší žilinský strelec posunul loptu PATRIKOVI MYSLOVIČOVI a ten nekompromisným zakončením pod brvno znižuje.
45
Belasí obliehali pokutové územie domácich, no viacero centrov sa zakončením neskončilo.
44
Na druhej strane vnikal do pokutového územia Daniel a všetko musel riešiť razantným odkopom Minárik.
43
Bernát prenikol do pokutového územia, strieľal pravačkou, ale mieril priamo na Greifa.
42
Daniel na pravej strane prešiel cez Minárika a jeho center musel vyrážať Petráš.
41
Gono našiel za obranou Iľka, ktorý už šiel sám na bránu belasých, ale jeho šancu zmarila zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu.
41
Minárik to skúšal priamou strelou asi z 35-metrov, no tá mierila priamo na Greifa.
38
Myslovič to skúšal obaľovačkou, no Greif jeho úmysel prečítal a pokus spoza šestnástky bez problémov lapil.
38
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Lucas Lovat, prichádza Vernon De Marco.
36
Lovat sa pri vybojovaní lopty pred druhým gólom zranil a zdá sa, že bude musieť striedať.
36
Po rohu zakončoval Paur, no žilinský kapitán míňa bránu.
35
Po rohu a odhlavičkovanej lopte pálil Vallo, ale Moha obetavo zrazil loptu na ďalší roh.
34
Šošoni sa snažia o odpoveď, no pokus Paura bol zblokovaný. Piaty roh Žiliny.
32

Žilinčania pri rozohrávke stratili loptu zásluhou Lovata, tá sa dostala naľavo k Mohovi, ktorý poslal presnú nahrávku na ALENA OŽBOLTA a Petráš bol v roli štatistu.
31
Sluka našiel po centri z ľavej strany hlavu Paura, ktorý sa zavesil do vzduchu, ale bránu Greifa netriafa.
30
Ani tretí roh Žiliny gól nepriniesol. Kopasov center preletel cez celé pokutové územie, avšak na zadnej žrdi nik v žlto-zelenom nečíhal.
28
Holman skúšal šťastie z azda 30-metrov, no tesne míňa Petrášovu svätyňu.
27
Roh bol rozohraný na krátko, strelou z diaľky to skúsil Gono, no mieril veľmi nepresne.
27
Žilinčania z útoku vyťažili aspoň rohový kop.
26
Šošoni opäť rozbiehajú postupný útok. Útokom domácich zatiaľ chýba moment prekvapenia a belasí vo sformovanej obrane nemajú väčší problém útoky žlto-zelených odraziť.
23
importantLovat centroval z ľavej strany, Minárik loptu minul a zaskočený Ožbolt nedokázal v tutovke dobre zakončiť. Lopta sa od neho len odrazila k Petrášovi.
22
Prvá strela domácich na bránu. Gono nahral pred šestnástku Paurovi, ktorý sklepol loptu Bernátovi a jeho strelu z prvej Greif s prehľadom chytá.
21
Žilinčania naďalej kombinujú na polovici bratislavského celku.
20
Šošoni majú teraz loptu dlhší čas vo svojej moci. Greifa však výrazne neohrozili.
17
Ďalší center z ľavej strany na Paura. Žilinský kapitán má však dnes pred sebou nesmierne náročnú úlohu – presadiť sa vo vzdušnom súboji proti Abenovi.
16
Peknú medzihru domácich ocenilo pár fanúšikov na tribúne potleskom. Kombinácia sa skončila nepresnosťou Valla.
14
importantAbena výborne napádal Paura, zobral mu loptu na polovici a hostia šli do protiútoku 4 na 2. Moha však prihrávkou trocha zahnal Holmana, ten odcentroval a Moha míňa bránu.
13
Lopty sa po nepresnosti ujali Žilinčania, ale ich snahu o protiútok ukončil faul na Paura.
12
Slovan začína postupný útok zo svojej polovice.
10
Sluka s Iľkom rozohrali akciu na ľavej strane, center prvého menovaného našiel hlavu Valla, od ktorého sa odrazila za bránkovú čiaru. Odkop Greifa.
9
Uvidíme, čo spraví s mladým žilinským kádrom nepriaznivý stav.
7
Šošoni začínajú útočnú akciu od brány Petráša.
5

Po prvej nebezpečnej situácii sa Slovan ujal vedenia. Holman tvrdo nakopol loptu pred Petráša, tam ju tečoval KENAN BAJRIĆ a Kozákovci vedú.
4
Štandardka pre Slovan z nebezpečnej pozície, keď Vallo zahral pred šestnástkou rukou.
4
Moha rozvinul akciu po ľavej strane, skúsil narážačku s Ožboltom, avšak snahu hostí ukončil Vallo.
2
Lopta po centri Kopasa prepadla do pokutového územia, ale upratal ju jeden z obrancov belasých.
1
Výkop mali hráči Slovana. Nákop Abenu odhlavičkoval Vallo a z následného brejku vyústil roh pre Žilinu.
1
Mužstvá už nastupujú na hraciu plochu. Stretnutie sa o chvíľu začne.
Umelý trávnik v Žiline už niekoľko hodín skrápa hustý dážď. Môžeme sa tešiť na rýchly futbal.

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Sluka – Bernát, Gono, Myslovič – Ďuriš, Paur (C), Iľko.
Náhradníci: Belko – Kaprálik, Kurminowski, Bichakhchyan, Fazlagić, Kiwior, Rusnák.

ŠK Slovan Bratislava: Greif (C) – Pauschek, Abena, Bajrić, Lovat – Rabiu, Holman, Mustafič – Daniel, Ožbolt, Moha.
Náhradníci: Šulla – Strelec, Nono, Medved, Božikov, De Marco, Weiss.

Rozhodca: Ziemba P..
Úloha Šošonov v stretnutí proti Slovanu je jasná – oddialiť majstrovské oslavy belasých.
Zverenci Pavla Staňa zvládli návrat na ligové trávniky, keď porazili trnavský Spartak 2:1. O góly žlto-zelených sa postarali Ďuriš a Bernát a dvoma asistenciami sa blysol Patrik Iľko.
Bratislavský Slovan sa na duel pod Dubňom naladil víťazne v pohárovom dueli proti Zlatým Moravciam, v ktorom belasí zvíťazili 4:1. Hostí načal v prvom polčase dvoma gólmi Alen Ožbolt a po zmene strán poistili víťazstvo Medved a Strelec.
Dlhoroční rivali si naposledy zmerali sily v lige v decembri, keď sa v úvodný deň posledného kalendárneho mesiaca zrodila v Žiline remíza 0:0. O tri dni sa celky stretli opäť a belasí v pohári zvíťazili 2:0. Obe mužstvá sa odvtedy značne zmenili. Slovanu už chýba topkanonier Šporar. Šošoni odvtedy zmenili trénera a počas pandémie značne obmenili káder.

Oba tímy na jar stratili len po dva body, keď hráči z hlavného mesta remizovali v Trnave a Žilinčania zas v prvý marcový deň uhrali výsledok 2:2 proti Dunajskej Strede. Aj napriek vyrovnanej jarnej forme, v pozícii favorita budú zverenci Jána Kozáka mladšieho.