Pekarík pre zranenie nedohral, Haaland dal ďalšie dva góly

Peter Pekarík (v strede) v súboji s Eduardom Lowenom v zápase Bundesligy Hertha Berlín - FC Augsburg. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. jún 2020 o 17:47

Na ihrisku sa objavil aj Bénes.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili v predposlednom 33. kole najvyššej nemeckej súťaže doma nad Bayerom Leverkusen 2:0.

Sobotné stretnutie však nedohral slovenský obranca Peter Pekarík, v druhom polčase sa zranil a v 51. minúte musel striedať. Hertha zabodovala po troch prehrách.

Borussia Mönchengladbach zvíťazila v Paderborne 3:1. Vďaka trom bodom sa dostala na štvrté miesto v tabuľke zaručujúce účasť v Lige majstrov.

Slovenský stredopoliar László Bénes nastúpil za hostí v 74. minúte. Hrdinom Borussie sa stal kapitán Lars Stindl, autor dvoch gólov.

Už istý majster Bayern Mníchov zdolal doma Freiburg 3:1. Dvoma zásahmi sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski a 33 gólmi v sezóne zlomil rekord medzi legionármi v nemeckej lige.

O dva góly prekonal doterajšie maximum gabonského útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga z ročníka 2016/2017 v drese Borussie Dortmund.

Tá zvíťazila v Lipsku 2:0, keď oba góly strelil Nór Erling Braut Haaland. Dortmund si vďaka trom bodom definitívne zabezpečil druhé miesto v tejto sezóne.

Brémy prehrali v Mainzi 1:3 a v najlepšom prípade si zahrajú baráž o zotrvanie v najvyššej súťaži. Na predposlednom sedemnástom mieste zaostávajú za Düsseldorfom o dva body.

Schalke natiahlo svoju najhoršiu klubovú sériu bez víťazstva na pätnásť zápasov, doma prehralo s Wolfsburgom 1:4.

Bundesliga 2019/2020 - 33. kolo - výsledky - sobota

• Bayern Mníchov - SC Freiburg 3:1 (3:1)

Góly: 24. a 37. Lewandowski, 15. Kimmich - 33. Holer

• Fortuna Düsseldorf - Augsburg 1:1 (1:1)

Góly: 26. Hennings - 10. Niederlechner

• Hertha Berlín - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)

Góly: 22. Cunha, 54. Lukebakio

/P. Pekarík hral za domácich do 51. min/

• TSG Hoffenheim - Union Berlín 4:0 (3:0)

Góly: 11. Bebou, 39. Kramarič, 45.+2 Dabbur, 68. Baumgartner

• 1. FC Kolín - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:0)

Góly: 44. Kainz (z 11 m) - 72. Dost

• FSV Mainz - Werder Brémy 3:1 (2:0)

Góly: 25. Quaison, 30. Boëtius, 85. Fernandes - 58. Osako

• SC Paderborn - Borussia Mönchengladbach 1:3 (0:1)

Góly: 54. Michel - 55. a 73. Stindl (prvý z 11 m), 4. Herrmann. ČK: 66. Hunemeier (Paderborn) po 2. ŽK

/L. Bénes nastúpil za hostí v 74. min/

• RB Lipsko - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Góly: 30. a 90.+3 Haaland

• FC Schalke 04 - VfL Wolfsburg 1:4 (0:1)

Góly: 70. Matondo - 16. a 56. Weghorst, 59. Mbabu, 69. Joao Victor

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Pekarík pre zranenie nedohral, Haaland dal ďalšie dva góly