Neal Maupay sa presadil v nadstavenom čase a zariadil výhru Brightonu.
Neal Maupay sa presadil v nadstavenom čase a zariadil výhru Brightonu. (Autor: TASR)
TASR|20. jún 2020 o 18:12

Leicester remizoval na ihrisku Watfordu.

LONDÝN. Futbalisti Leicestru City remizovali vo svojom prvom zápase po obnovení najvyššej anglickej súťaže.

V sobotnom stretnutí 30. kola hrali vo Watforde 1:1. Hostia sa dostali do vedenia v 90. minúte vďaka Benjaminovi Chilwellovi, no domáci v nadstavenom čase vyrovnali zásluhou Craiga Dawsona.

Leicester figuruje v tabuľke na treťom mieste, Watford je priebežne na šestnástej priečke.

Londýnsky Arsenal nebodoval ani v druhom zápase po reštarte, keď prehral na pôde Brightonu 1:2. Navyše prišiel o brankára Bernda Lena, ktorý v prvom polčase utrpel vážne zranenie kolena a na nosidlách ho odniesli z trávnika.

"Kanonieri" otvorili skóre v 68. minúte gólom Nicolasa Pepeho, no radosť im vydržala iba sedem minút, najprv vyrovnal Lewis Dunk a v nadstavenom čase dokonal obrat Neal Maupay. Arsenal je v tabuľke na priebežnom deviatom mieste, Brighton je pätnásty, tri body nad pásmom zostupu.

Boj o záchranu si skomplikoval West Ham, keď doma podľahol Wolverhamptonu 0:2. Hostia rozhodli v druhom polčase, v priebehu jedenástich minút sa presadili Raul Jimenez a Pedro Neto.

"Wolves" sa bodovo dotiahli na piaty Manchester United a zaostávajú už iba o skóre. West Ham je sedemnásty o skóre nad pásmom zostupu.

Premier League 2019/2020 - 30. kolo - výsledky - sobota

• FC Watford - Leicester City 1:1 (0:0)

Góly: 90.+3 Dawson - 90. Chilwell

• Brighton & Hove Albion - FC Arsenal 2:1 (0:0)

Góly: 75. Dunk, 90.+5 Maupay - 68. Pepe

• West Ham United - Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)

Góly: 73. Jimenez, 84. Neto

• AFC Bournemouth - Crystal Palace 0:2 (0:2)

Góly: 12. Milivojevič, 23. Ayew

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal totálne nezvládol zápas, po góle v nadstavenom čase prehral s Brightonom