Vysokej prehre nezabránil ani Zreľák, Norimberg dostal šesť gólov

Adam Zreľák (vľavo) v drese Norimbergu. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. jún 2020 o 18:43

Norimberg bojuje o udržanie sa v lige.

BERLÍN. Futbalisti VfB Stuttgart sa výrazne priblížili k návratu do Bundesligy.

V nedeľnom stretnutí predposledného 33. kola druhej najvyššej nemeckej súťaže triumfovali na pôde Norimbergu 6:0 a o druhú priečku v tabuľke môžu prísť už len v teoretickej rovine.

Za domácich nastúpil v 64. minúte slovenský útočník Adam Zreľák, no ani jemu sa nepodarilo zmierniť vysokú prehru.

Päťnásobný nemecký šampión zostúpil v predchádzajúcom ročníku, k priamemu návratu medzi elitu má našliapnuté hneď na prvý pokus.

Pred záverečným kolom, v ktorom hostí Darmstadt, má pred tretím Heidenheimom trojbodový náskok a o jedenásť gólov priaznivejšie skóre. Prvenstvo a postup si už v predstihu zabezpečila Arminia Bielefeld.

Situáciu si skomplikoval Hamburg, ktorému hrozí tretia sezóna mimo Bundesligy za sebou. V Heidenheime prehral 1:2 gólom v 95. minúte, hoci viedol ešte jedenásť minút pred koncom riadneho hracieho času.

Už sa môže posunúť len na barážovú tretiu pozíciu, aj to iba v prípade, ak v nedeľu 28. júna získa viac bodov než Heidenheim.

Ten sa predstaví v Bielefelde, Hamburg privíta Sandhausen. Baráž s tretím najhorším tímom najvyššej súťaže, Fortunou Düsseldorf alebo Werderom Brémy, je na programe 2. a 6. júla.

Zreľákov Norimberg figuruje na opačnom konci tabuľky a v záverečnom kole sa bude snažiť vyhnúť play off s účastníkom tretej ligy. Na pätnástej priečke je o dva body pred Karlsruhe, ktorému patrí barážové šestnáste miesto.

Domov»Futbal»Nemecko»Vysokej prehre nezabránil ani Zreľák, Norimberg dostal šesť gólov