Lobotka nastúpil do prvého zápasu po reštarte, Neapol sa tešil z výhry

Radosť hráčov SSC Neapol.
Radosť hráčov SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. jún 2020 o 21:51

Slovák si v uplynulých dňoch liečil stehenný sval.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v utorkovom zápase 27. kola Serie A na ihrisku Verony 2:0. O prvý gól stretnutia sa postaral v 38. minúte Arkadiusz Milik, triumf Neapola spečatil v závere duelu Hirving Lozano.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka sa na ihrisko dostal po prvý raz od reštartu súťaží v Taliansku po prestávke zavinenej pandémiou koronavírusu, v 72. minúte nahradil Diega Demmeho.

Lobotka si v uplynulých dňoch liečil stehenný sval, za Neapol nenastúpil v semifinále a potom ani vo víťaznom finále Talianskeho pohára. Neapol zaznamenal štvrtý ligový triumf v sérii a figuruje na 6. mieste tabuľky.

V ďalšom zápase zvíťazilo Cagliari na ihrisku Spalu 1:0, o jeho triumfe rozhodol v nadstavenom čase Giovanni Simeone.

Parma zvíťazila na pôde FC Janov jednoznačne 4:1. Hetrik dosiahol hosťujúci Andreas Cornelius.

K výhre hostí pomohol aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý nastúpil v 63. minúte.

Serie A - 27. kolo

• Hellas Verona - SSC Neapol 0:2 (0:1)

Góly: 38. Milik, 90. Lozano

/Stanislav Lobotka (Neapol) nastúpil v 72. minúte/

• SPAL 2013 - Cagliari Calcio 0:1 (0:0)

Gól: 90+3. Simeone

• FC Janov - Parma Calcio 1913 1:4 (0:2)

Góly: 59. Falque - 18., 33., 53. Cornelius, 87. Kulusevski

/Juraj Kucka (Parma) nastúpil v 63. minúte/

• FC Turín - Udinese Calcio 1:0 (1:0)

Gól: 16. Belotti

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Lobotka nastúpil do prvého zápasu po reštarte, Neapol sa tešil z výhry