Ronaldo premenil penaltu, Juventus vysoko zdolal svojho súpera

Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR)
TASR|27. jún 2020 o 07:53

Lecce dohrávalo v desiatich.

TURÍN. Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v dueli 28. kola talianskej Serie A doma nad Lecce 4:0 a potvrdili post lídra tabuľky. Gólom z penalty a dvoma asistenciami sa pod triumf podpísal Cristiano Ronaldo a obhajca titulu má náskok sedem bodov pred druhým Laziom Rím, ktoré v sobotu privíta Fiorentinu.

Juventus dal všetky štyri góly až v druhom polčase, keď už Lecce hralo oslabené o vylúčeného obrancu Fabia Lucioniho. Ten videl v 32. minúte priamo červenú kartu po zákroku na unikajúceho Rodriga Bentancura.

Osem minút po prestávke poslal favorita do vedenia Paulo Dybala vydarenou strelou spoza šestnástky po spätnej prihrávke Ronalda.

Portugalský kanonier o necelých desať minút neskôr sám premenil pokutový kop, keď ho predtým fauloval Luca Rossettini a v 83. minúte pätičkou pripravil gól pre striedajúceho Gonzala Higuaina. O chvíľu neskôr uzavrel skóre zblízka hlavou Matthijs de Ligt.

Po reštarte ligy ešte nestratil Juventus ani bod a v najvyššej súťaži má na konte päť víťazstiev za sebou. Lecce je po štvrtej prehre v sérii na zostupovej 18. priečke.

Serie A 2019/2020 - 28. kolo - výsledok - piatok

• Juventus Turín - US Lecce 4:0 (0:0)

Góly: 53. Dybala, 62. Ronaldo (z 11m), 83. Higuain, 85. De Ligt, ČK: 32. Lucioni (Lecce)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ronaldo premenil penaltu, Juventus vysoko zdolal svojho súpera