Futbalisti FC Barcelona po zápase.
Futbalisti FC Barcelona po zápase. (Autor: TASR)
TASR|27. jún 2020 o 19:08

Boj o titul sa komplikuje.

MEDRID. Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom stretnutí 32. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Celty Vigo 2:2 a stratili cenné body v boji o obhajobu majstrovského titulu.

Na čele ligovej tabuľky majú iba jednobodový náskok pred Realom Madrid, ktorý odohrá svoj zápas v nedeľu na pôde posledného Espanyolu Barcelona.

Katalánci dvakrát viedli, no domáci dokázali vždy vyrovnať. Na úvodný gól Luisa Suareza z 20. minúty odpovedal po zmene strán Fedor Smolov, na druhý Suarezov zásah v 67. minúte v závere duelu Iago Aspas.

Barcelona neprehrala v lige piatykrát za sebou, ale naplno nebodovala v druhom z uplynulých troch zápasoch. Celta natiahla sériu bez prehry na štyri zápasy a vzdialila sa od pásma zostupu.

Athletic Bilbao zvíťazil doma nad Mallorcou 3:1. Hostia, za ktorých odohral 87 minút slovenský reprezentant Martin Valjent, nebodovali naplno už piatykrát za sebou a vidina záchrany v La Lige sa im opäť vzdialila.

V tabuľke figurujú na osemnástom mieste so šesťbodovým mankom na sedemnásty Eibar, ktorý má navyše zápas k dobru.

Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili doma nad Deportivom Alaves 2:1. Natiahli tak sériu výhier v La Lige na štyri zápasy, po reštarte súťaže vyťažili v piatich stretnutiach 13 z možných 15 bodov.

Zverenci trénera Diega Simeoneho figurujú naďalej na treťom mieste, na druhý Real Madrid strácajú desať bodov, pričom mestský rival má zápas k dobru. Alaves utrpel tretiu prehru za sebou a v tabuľke je pätnásty.