Ružomberok si doma poradil so Žilinou a poskočil na štvrté miesto

Matúš Macík z MFK Ružomberok.
Matúš Macík z MFK Ružomberok. (Autor: TASR)
TASR|28. jún 2020 o 20:28

Rozhodujúci gól strelil Almási.

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v nedeľňajšom zápase tretieho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad MŠK Žilina 2:1.

Domáci Ružomberčania poskočili v tabuľke na štvrté miesto pred Michalovce a Trnavu, Žilina je stále druhá.

Fortuna liga - skupina o titul, 3. kolo:

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:1 (1:0)

Góly: 45. Gerec, 65. Almási - 72. Bičachčjan

Rozhodovali: Dohál - Bobko, Jekkel, ŽK: 65. Almási - 41. Paur, 74. Bičachčjan, 265 divákov

Ružomberok: Macík - Mrva, J. Maslo, Twardzik - Kojnok (57. Ďungel), Filinský, Múdry, Brenkus (62. Takáč), Madleňák - Almási, Gerec (78. Regáli)

Žilina: Petráš - Minárik, Kopas (46. Ďuriš), Kiwior - Vallo, Gono, Myslovič (59. Iľko), Sluka - Bernár, Paur (65. Kurminowski), Bičachčjan

Hlasy po stretnutí:

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Bol to zaujímavý zápas. V prvom polčase sme možno na lopte dominovali, ale neboli sme nebezpeční pred bránou súpera. Gól do šatne nás trochu pribrzdil. V druhom polčase sme sa snažili odrobiť tú stratu a ísť za gólom. Ružomberok výborne kontroval, vieme, že v tom je silný a to mu aj vychádzalo. Z toho mal aj šance.

Obojstranne kvalitný zápas, keď každý dominoval vo svojich prednostiach. My v držaní lopty, keď v druhej polovici sme možno boli nebezpeční aj pred bránou. Súper mal zase výborné kontry. Podľa mňa sa zápas mohol divákom páčiť."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Súhlasím s kolegom, má úplnú pravdu, že každý sa prezentoval svojím štýlom. Zápas sa mi podobal na odvetné pohárové stretnutie proti Dunajskej Strede. Prvý polčas jemná dominancia na lopte zo strany súpera. Žilinčania veľmi dobre kombinovali, ale podobne ako DAC, len po šestnástku. V nej už bolo nebezpečia málo.

V závere prvého polčasu sa nám podarilo dať gól. V druhej časti bola dôležitá pasáž, keď sme z protiútokov mali niekoľko šancí. Potom súper znížil na 1:2. Po inkasovanom góle sme išli psychicky dole, naopak hostia hore. Ale veľkou túžbou po domácom víťazstve sme to napokon zvládli."

Domov»Futbalnet»Ružomberok si doma poradil so Žilinou a poskočil na štvrté miesto