Kucka famózne prihral na gól, potom sa nechal zbytočne vylúčiť

Juraj Kucka pri lopte.
Juraj Kucka pri lopte. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jún 2020 o 21:51

Lobotka odohral konečne celý zápas.

RÍM. Slovenský futbalista Juraj Kucka dostal červenú kartu v nedeľňajšom zápase 28. kola talianskej Serie A jeho Parmy s Interom Miláno (1:2).

Tridsaťtriročný stredopoliar najprv v 15. minúte asistoval na vedúci gól Gervinha, no v 85. minúte musel predčasne opustiť ihrisko za nešportové správanie.

Obe karty dostal za nešportové správanie

Kucka po štvrťhodine hry poslal výborný krížny pas z pravej strany na ľavé krídlo. Gervinho si ho spracoval, zasekávačkou sa zbavil jedného obrancu, posunul si loptu okolo ďalšieho a strelou k pravej žrdi otvoril skóre.

Slovenský reprezentant dostal v 49. minúte žltú kartu za nešportové správanie, o dvadsať minút neskôr išiel zo striedačky rovno do šatne za rovnaký prehrešok náhradný brankár hostí Tommaso Berni.

Inter, v ktorého zostave chýbal pre trest obranca Milan Škriniar, vyrovnal v 84. minúte po rohu a hlavičke Stefana de Vrija.

Hneď po góle dostal Kucka priamo červenú opäť za nešportové správanie. Hostia využili presilovku už o dve minúty, keď sa hlavou presadil Alessandro Bastoni.

Inter figuruje na treťom mieste tabuľky, na druhé Lazio stráca štyri body, Parma je ôsma.

Lobotka hral celý zápas

Ďalší slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral prvýkrát od príchodu do Neapola celý zápas. Jeho tím zvíťazili nad SPAL Ferrara 3:1.

Neapol dosiahol piaty triumf za sebou a v ligovej tabuľke figuruje na šiestom mieste.

V základnej zostave sa predstavil aj Lukáš Haraslín, za Sassuolo však odohral iba prvý polčas. Na jeho miesto nastúpil Jeremie Boga a dvomi gólmi pomohol k domácej remíze s Hellasom Verona 3:3.

Hostia pritom viedli až do 90.+7 minúty, bod pre Sassuolo zariadil Rogerio.

• AC Miláno - AS Rím 2:0 (0:0)

Góly: 76. Rebič, 89. Calhanoglu (z 11 m)

• Parma - Inter Miláno 1:2 (1:0)

Góly: 15. Gervinho - 84. de Vrij, 87. Bastoni

ČK: 85. Kucka - 69. Berni (mimo ihriska)

/Juraj Kucka za domácich do 85. min, keď dostal ČK, predtým asistoval na gól a videl ŽK/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kucka famózne prihral na gól, potom sa nechal zbytočne vylúčiť