V Dunajskej Strede prišlo na šláger šesťtisíc ľudí, videli výhru Slovana

Na snímke v bielom drese Moha (Slovan) oslavuje gól.
Na snímke v bielom drese Moha (Slovan) oslavuje gól. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|1. júl 2020 o 20:00

O víťazstve rozhodol Moha.

Fortuna liga 2019/2020

DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:1)

Góly: 17. Kalmár - 82. a 90.+3 Moha, 21. Medved. Rozhodovali: Gemzický - P. Bednár, Hrmo, ŽK: Blackman, Ramirez - Rabiu, 6120 divákov

DAC: Jedlička - Blackman, M. Bednár (39. Malý), Kružliak, Davis - Schäfer (87. Sharani), Njie (72. Fábry), Balič - Kalmár - Divkovič, Ramirez

Slovan: Greif - Medveděv, Abena, Bajrič, Božikov - De Kamps (75. Ratao), Rabiu - Strelec (64. De Marco) - Ožbolt, Medved (67. Nono), Moha

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti už istého majstra ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v stredajšom fortunaligovom šlágri na pôde FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

O osude stredajšej dohrávky 3. kola nadstavbovej skupiny o titul rozhodol dvoma gólmi v závere Moha.

Hostia sú na čele tabuľky so ziskom 64 bodov, domáci zostali na tretej pozícii a dve kolá pred koncom skrátenej sezóny zaostávajú za druhou Žilinou o štyri body.

Od 1. júla smú byť fortunaligové štadióny zaplnené do polovice svojej kapacity a do MOL Arény zavítalo 6120 divákov.

DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

4.7.2020

Slovan vyrovnal pár minút po inkasovaní

Úvodnú vyloženú príležitosť si už v 3. minúte vypracovali hostia, Medveděv odcentroval z pravého krídla a strelu Medveda pohotovo zlikvidoval domáci brankár Jedlička.

Dunajskostredčania odpovedali sériou štandardných situácií, ktorú zavŕšila hlavička Schäfera, následne sa delovkou z diaľky prezentoval Divkovič.

Bajrič spravil v 13. minúte chybu v rozohrávke, loptu získal Balič, na hranicu šestnástky vysunul Kalmára, ten však z prvej poslal nedôrazné zakončenie do miest, kde stál hosťujúci brankár Greif.

O štyri minúty neskôr sa už Kalmár presadil, po centri z pravej strany prehlavičkoval Medveda a dostal DAC do vedenia. Slovan vyrovnal v 21. minúte, keď Strelec vymyslel oblúčik za obranu na Medveda, ktorý si spracoval loptu a po zemi prekonal Jedličku.

S blížiacou sa polhodinou hry domáci vybojovali loptu v strede poľa, Balič ju posunul Schäferovi, jeho prízemný pokus pokryl Greif. Počas občerstvovacej prestávky si žltú kartu vyslúžil kouč hostí Kozák.

Potešiť ho mohol Moha, ktorého krížnu strelu vyrazil Jedlička na roh. Moha mal pred prestávkou ešte jednu šancu, prekľučkoval sa do sľubnej pozície, no vystrelil vysoko nad, na opačnom konci Greif zneškodnil pokus Divkoviča.

Moha dokonal obrat

Ihneď po zmene strán sa osamotený za defenzívou hostí objavil Schäfer, ale na prvý raz trafil vybiehajúceho Greifa a dorážku poslal vysoko nad. Greif opäť podržal Slovan v 55. minúte, keď chytil strelu Kalmára smerujúcu do horného rohu jeho bránky.

Vzápätí sa na opačnom konci vyznamenal Jedlička, ktorý vytesnil zakončenie Medveda z bezprostrednej blízkosti po centri Mohu z ľavého krídla. Rýchle akcie pokračovali, pri ďalšej Moha ponúkol šancu nekrytému Ožboltovi, ale Jedlička znova zachránil domácich.

S končiacou sa hodinou hry Kalmár vysunul Divkoviča a ten prudkým pokusom iba tesne minul bránku Slovana. V 71. minúte hasil Greif, keď len s námahou vyrazil strelu Divkoviča z hranice šestnástky. Hosťujúci brankár nemusel zasahovať po strele Baliča, ktorá presvišťala kúsok od jeho žrde.

Po nervóznejšej pasáži na trávniku prišiel rozhodujúci moment, Abenov center sprava prešiel cez niekoľkých hráčov, až sa dostal k Mohovi a ten už nemal problém hlavou doklepnúť loptu do siete.

Na Divkovičov center nedočiahol Ramirez a nepodarilo sa mu vyrovnať, naopak, Slovanu v nadstavenom čase vyšiel protiútok a na jeho konci si druhý gól v zápase pripísal Moha.

ONLINE PRENOS: DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava (futbal, Slovensko, Fortuna liga, NAŽIVO, LIVE, dnes, streda)

Fortuna liga  2019/2020
01.07.2020 o 20:00
O titul
D. Streda
1:3
(1:1, 0:2)
90+3 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 17. Kalmár (Divković) – 21. Medved (Strelec), 83. Moha (Abena), 90+3. Moha (Ožbolt). ŽK: 45+3. Rodolfo (DUN), 69. Ramírez (DUN) – 52. Rabiu (SBA). Rozhodca: Gemzický – Bednár, Hrmo. Diváci: 6 120.
Zápas sa vskutku musel páčiť, priniesol góly, šance, nasadenie aj futbalovú kvalitu. Po prvom polčase bol stav nerozhodný, o všetkom rozhodol v druhom dejstve dvojgólový Moha. Slovan poráža Dunajskú Stredu na jej pôde 3:1. Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera.
90+3
90+3
goalSlovan dal gól!
Slovan odvrátil Blackmanov center, Nono následne pasom vysunul do brejku Ožbolta, ktorý sa neulakomil na zakončenie, prihral na druhú stranu Rataovi, ktorý sa pošmykol a tak nezakončil do prázdnej brány, no číhal tam ešte voľný MOHA, ten sa už nemýlil a uzavrel skóre zápasu na konečných 3:1 z pohľadu Slovana.
90+2
Po faule na De Marca odkopáva Greif loptu na polovicu súpera.
90+1
Fábry je od príchodu na ihrisko veľmi aktívny, vyslal technickú strelu, ktorá bola zblokovaná na rohový kop.
90
Divkovič dostal prihrávku tesne za šestnástku, no dlho váhal a napokon bol jeho pokus zblokovaný.
90
importantRatao perfektne načasoval prihrávku na Mohu, ten sa však nešťastne pošmykol na lopte, inak by išiel sám na brankára.
88
importantNa prihrávku z pravej strany Ramiréz len tesne nedočiahol, na zadnej žrdi mu chýbalo pol kroka a dostal by sa do sľubnej šance!
87
Rabiova strela po zemi nemohla narobiť Jedličkovi problémy. Chýbala jej razancia a mierila do stredu brány.
87
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza András Schafer, prichádza Zuberu Sharani.
86
Fábryho center smeroval ďaleko od jeho spoluhráčov, lopta skončila za bránkovou čiarou.
85
Božikov sa ocitol na zemi, ale nechcel sa dať ošetriť, musel by opustiť ihrisko a oslabil by na chvíľu svoj tím, tak sa radšej rýchlo postavil na nohy.
83
Abenov center nešťastne hlavou nadvihol Schäfer, čo už trochu pomýlilo Jedličku, následne pred ním ešte prebehol Ožbolt, čo mu tiež nezľahčilo situáciu. Ožbolt loptu nezasiahol, tá len skočila vedľa Jedličku až k MOHOVI, ktorý už mal pred sebou odkrytú bránu a poľahky hlavou poslal loptu do siete!
82
Nonov center na bližšiu žrď domáci hráč odhlavičkoval. Jedlička potom rýchlo poslal loptu dopredu, lenže tú získal na svoje kopačky Slovan.
81
De Marco na hranici šestnástky, vracal loptu do ohňa, vybojoval rohový kop.
79
Abena zazmätkoval, čo využil Balić, jeho strela skončila vedľa pravej žrde.
79
Moha v súboji s Malým, úspešnejší v súboji bol domáci hráč, ktorý poslal loptu svojmu gólmanovi.
77
Hráči sa občerstvili a môžeme pokračovať v hre.
75
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Joeri de Kamps, prichádza Rafael Ratão.
74
Nonovo zakončenie bolo tečované, ale lopta padala priamo do Jedličkovho náručia. Gólman domácich okamžite rozohráva.
73
Slovan drží loptu na kopačkách a snaží sa niečo vymyslieť a aj upokojiť hru, trochu otupiť snahu D. Stredy.
72
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sainey Njie, prichádza Andrej Fábry.
71
Je to tak. Divkovič mieril z hranice šestnástky po ľavej ruke Greifa, ten si pripísal ďalší úspešný zákrok.
71
Do konca stretnutia zostáva niečo vyše 20 minút. Za ten čas sa toho ešte môže veľa udiať.
70
Abenov jemnučký center odvrátil Njie.
69
yellowCardŽltú kartu dostáva Eric Ramírez (FC DAC Dunajská Streda).
68
Ožbolt bol chrbtom k bráne, snažil sa ešte vylepšiť si streleckú pozíciu, ale bol zdvojený a nezakončil.
67
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Žan Medved, prichádza Nono.
66
Medved schádza z ihriska po lekárskom ošetrení.
66
importantDnešné stretnutie sleduje 6 120 divákov.
65
Kalmár bol exekútorom priameho kopu z pravej strany, ale loptu odhlavičkoval hráč belasých. Následná strela z diaľky z kopačky domáceho hráča bola veľmi nepresná.
64
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Vernon De Marco.
63
Strelcov vysoký oblúčik z rohu Jedlička schmatol zo vzduchu a okamžitým výkopom našiel vpredu Kalmára. D. Streda tak môže obliehať pokutové územie súpera.
62
Strelec sa dostal do súboja jeden proti jednému, Balić zasiahol a Slovan bude kopať roh. Bude sa aj striedať.
60
Moha vnikol do pokutového územia, no spätnou prihrávkou nenašiel Medveda ani Medveděva. Na druhej strane mohol z brejku udrieť Divković, no namieril vedľa brány.
60
Kalmár už bol vnútri šestnástky a mohol strieľať, chcel však ešte prihrávať, no Rabiu mu loptu vypichol.
59
Moha dostával prihrávku od Strelca, ale v momente bol odzbrojený. Háči DAC si na neho dávajú pozor.
57
importantJedlička chytá aj Ožboltov pokus. Sledujeme výborný futbal plný šancí. Na druhej strane Divkovič po zemi namieril vedľa protiľahlej žrde.
55
important55. minúta ponúkla obrovskú šancu aj na druhej strane ihriska. Medved posielal loptu po zemi do protipohybu Jedličku, ten napriek tomu dokázal úspešne zasiahnuť! Pokojne to mohlo byť už 2:2, no obaja brankári ukázali svoje kvality.
55
importantLopta prepadla až ku Kalmárovi, ktorý vystrelil z hranice šestnástky a mieril do horného rohu, skvelý Greif ukázal svoje kvality a pravou rukou loptu zneškodnil!
54
Schäfer vybiehal z tesnej pozície, čo sa ofsajdu týka, snažil sa odcentrovať, jeho center zblokoval Rabiu na rohový kop. Pretiahnutý center hľadal Kalmára, s ním si poradil Medved.
53
Moha vnikol do šestnástky, potom zvolil prihrávku dozadu Rabiovi, ktorý trafil len prvého hráča pred sebou. Slovan oblieha pokutové územie.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
51
Slovan sa v druhom polčase iba bráni aktívnej D. Strede.
50
Davisov center do ohňa dokázal Slovan ubrániť.
49
De Kamps fauloval Divkoviča, domáci tím bude zahrávať štandardku z nebezpečnej pozície.
48
Kalmár si spracoval loptu v pokutovom území, zasekával si obrancu, avšak v tom momente zaznel hvizd rozhodcu, ktorý píska Kalmárovi útočný faul.
46
importantDomáci mohli ísť hneď v úvode druhého polčasu do vedenia! Balić nádherným pasom na pravú stranu za obranu vysunul Schäfera, ktorý zoči-voči Greifovi neuspel. Gólman Slovana vykopol Schäferovu koncovku pravou nohou, následne Schäfer z dorážky mieril nad bránu! To už situáciu pomáhal hasiť aj Božikov.
46
Začal sa druhý polčas.
Domáci išli zásluhou Kalmára do vedenia, o malú chvíľu sa Slovanu podarilo vyrovnať, autorom gólu bol Medved. Sledovali sme futbal slušnej úrovne,pravdepodobne sa aj v druhom polčase máme na čo tešiť.

Druhý polčas sa začne približne o 21:05.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
yellowCardŽltú kartu dostáva Cesar Rodolfo (FC DAC Dunajská Streda).
45+2
D. Streda si v závere polčasu dáva pozor, radšej volí prihrávky na istotu. Nebolo by príjemné pre ani jeden tím, keby inkasoval gól do šatne.
45+1
Rabiu zastavil Balićovu prihrávku a prihral Mohovi. Slovanu však následná útočná akcia nevyšla podľa predstáv.
45
Divković zahral roh na zadnú žrď, Kalmár sa chystal zakončiť, no pred ním odvrátil hlavou Medved. Slovan sa ubránil.
44
Blackman sa dostal až do pokutového územia, ale bol obkľúčený až trojicou hráčov Slovana, ktorý ho síce poslali k zemi, no hlavný rozhodca faul nepíska.
43
importantRabiu zobral loptu v strede poľa Njiemu, okamžite vysúval Ožbolta, tomu odvážnym sklzom v šestnástke zobral loptu Kružliak.
39
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Martin Bednár, prichádza Matúš Malý.
Striedanie Bednára bolo vynútené zo zdravotných dôvodov.
33
Následne Moha zahrával rohový kop, no nik z jeho spoluhráčov na loptu nezareagoval.
32
importantPred bránou DAC to poriadne horelo. Slovan predviedol rýchlu akciu a podarilo sa mu dostať do zakončenia. Bajrič vysunul Mohu, Jedlička podržal svoj tím výborným zákrokom.
31
Hráči mali krátku prestávku na občerstvenie, počas nej inkasoval žltú kartu hlavný kouč Slovana – Ján Kozák ml.
29
D. Streda po vyrovnávajúcom góle zbrane neskladá, práve naopak. K nádejnej strele sa dostal Schäfer po vysunutí Balićom, no nezakončil ideálne.
24
Belasí pokračujú prihrávkami na hrane ofsajdu, tentokrát ale Bajričovu prihrávku na Ožbolta postranný rozhodca odmával.
21
D. Streda sa z vedenia dlho netešila, Slovan vyrovnáva skóre zápasu. Strelec famóznym pasom na hranici ofsajdu vysunul do samostatného nájazdu ŽANA MEDVEDA, ktorý už bez problémov poslal loptu za chrbát Jedličku!
20
Slovan sa snažil o rýchle vyrovnanie. Vybojoval si aj nebezpečný priamy kop, ktorý Moha najprv poslal do múru a následne mu nevyšiel ani pas na De Kampsa.
17
goalDunajská Streda dala gól!
Domáci otvárajú skóre zápasu po rohovom kope! Divkovič výborný centrom na vzdialenejšiu žrď našiel ZSOLTA KALMÁRA, ktorý sa do lopty poriadne oprel Greif zároveň nestihol prejsť na druhú stranu a bolo vymaľované!
14
Hra bola na nejakú dobu prerušená pre ošetrovanie Medveděva. Je však v poriadku.
13
Ďalšia šanca na strane D. Stredy. Slovan trochu prepadol v obrane, Šimić našiel nabiehajúceho Kalmára, ktorý sa pri strele z prvej z hranice pokutového územia netrafil dobre.
12
Domáci pokračujú v útočnej aktivite. Divkovičov ďalekonosný pokus mal síce potrebnú razanciu, ale chýbala mu väčšia presnosť.
11
V krátkom slede zahrávali domáci aj druhú štandardnú situáciu a tá už vyzerala podstatne zaujímavejšie. Kalmár na ľavej žrdi našiel Ramíreza, ktorý loptu ešte hlavou posunul pred bránu na Schäfera. Schäfer však mieril nad bránu.
10
DAC zahrával štandardku z ostrého uhla, jej exekútorom bol Davis, ktorý poslal loptu na bližšiu žrď. Na loptu si počkal Ožbolt a bez problémov ju odvrátil do bezpečia.
7
Domáci zahrávali rohový kop, po ktorom sa do zakončenia nedostali.
5
D. Streda sa snažila o rýchlu kontru, ale Schäfer akoby nevedel, čo s loptou a nič z toho nebolo.
3
importantSlovan mohol hneď v úvode vyhrávať! Abena potiahol loptu po pravom krídle, odkiaľ ju bez problémov nacentroval uvoľnenému Medveděvovi, ktorého gólovú strelu famóznym zákrokom zneškodnil Jedlička!
1

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Kružliak, Davis – Kalmár (C), Njie, Schafer, Bednár, A. Balić – Divković, Ramírez.
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Sharani, Fábry, Malý.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Bajrić, Božikov (C) – Rabiu, de Kamps, Moha – Ožbolt, Strelec, Medved.
Náhradníci: Šulla – Daniel, Ratão, Čavrić, De Marco, Nono, Holman.

Rozhodca: Gemzický – Bednár, Hrmo.
Vážení športoví priatelia, vitajte pri sledovaní online textového prenosu z 3. kola nadstavby skupiny o titul. V šlágri kola si sily zmerajú FC DAC Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava. Stretnutie má úvodný výkop naplánovaný na 20:00.

Stretnutie sa pôvodne malo odohrať už minulú sobotu 27.6., avšak aby sa mohlo hrať pred viac divákmi, čo je podľa nariadenia možné práve od dnešného dňa, bol zápas presunutý na dnešný večer a očakáva sa niekoľkotisícová návšteva.

DUNAJSKÁ STREDA sa v tabuľke nachádza na 3. mieste, na konte má 44 bodov. Ešte sa určite bude snažiť ponaháňať druhú Žilinu na ktorú stráca 4 body, Žilina však odohrala o zápas viac. Futbalisti DAC v minulom kole vyhrali v Trnave 2:0. Nedarilo sa im však v Slovenskom pohári, v semifinálovom dvojzápase vypadli s Ružomberkom. Chuť si budú chcieť napraviť práve dnes, keď nastúpia proti svojmu veľkému rivalovi.

SLOVAN je už istým majstrom sezóny 2019/2020. V tabuľke má 61 bodov a pred momentálne druhou Žilinou nedostihnuteľný náskok 13 bodov a na konte o zápas menej, ako šošoni. Belasí v minulom kole zvíťazili práve pod Dubňom, tešili sa z výhry 3:2. Slovanu sa darí aj v Slovnaft Cupe, do finále postúpil cez dvojzápas so Zlatými Moravcami a postaví sa proti Ružomberku.

Vzájomné zápasy dnešných dvoch súperov hovoria jasne v prospech bratislavčanov. Zo 60 ligových duelov Slovan vyhral 36, 12-krát sa zrodila remíza a rovnako 12-krát zvíťazil DAC. Naposledy sa mužstvá vo Fortuna lige stretli 7. decembra minulého roku, Slovan vtedy zvíťazil 2:0. V Dunajskej Strede sa hralo 1. septembra, DAC vyhral 5:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbalnet»V Dunajskej Strede prišlo na šláger šesťtisíc ľudí, videli výhru Slovana