Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. júl 2020 o 21:14

Dudov Norwich dostal štyri góly.

LONDÝN. Slovenský brankár Martin Dúbravka prispel k hladkému triumfu Newcastlu United v stredajšom dueli 32. kola anglickej futbalovej Premier League na ihrisku Bournemouthu 4:1.

O 11. čisté konto v prebiehajúcej ligovej sezóne prišiel až v nadstavenom čase, keď inkasoval v 93. minúte za rozhodnutého stavu.

Newcastle už v prvom polčase získal dvojgólový náskok, keď sa v 5. minúte presadil strelou k žrdi Dwight Gayle a po polhodine hry sa pridal aj Sean Longstaff. Po zmene strán podčiarkli jasný triumf Miguel Almiron a Valentino Lazaro. Tromi asistenciami sa prezentoval Allan Saint-Maximin.

Dúbravka veľa práce nemal, na začiatku druhého polčase mu po strele Dominica Solankeho pomohla žrď a napokon ho až v tretej minúte nadstavenia prekonal z prvej priamej strely na bránku zblízka Dan Gosling.

Newcastle neprehral piatykrát za sebou a v tabuľke poskočil na 12. miesto, Bournemouth je na predposlednej 19. priečke.

Arsenal potvrdil úlohu favorita v súboji s posledným Norwichom a súpera doma zdolal jednoznačne 4:0. Dvoma gólmi sa pod to podpísal Pierre-Emerick Aubameyang.

Slovenský stredopoliar Ondrej Duda sedel celý zápas iba na lavičke. Arsenal je po druhej výhre za sebou priebežne siedmy.

Tretíkrát za sebou nebodoval v lige naplno Leicester, ktorý prehral na ihrisku Evertonu 1:2.

West Ham United ukončil trojzápasovú sériu prehier a prvýkrát po reštarte súťaže zvíťazil. V stredajšom zápase zdolal doma Chelsea 3:2. Rozhodujúci gól strelil v 89. minúte Andrij Jarmolenko.

"Kladivári" figurujú v tabuľke na 16. mieste o tri body nad pásmom zostupu. Chelsea je štvrtá, pred piatym Manchestrom United má náskok dva body.

Premier League 2019/2020 - 32. kolo - výsledky - streda

• AFC Bournemouth - Newcastle United 1:4 (0:2)

Góly: 90.+3 Gosling - 5. Gayle, 30. Longstaff, 57. Almiron, 76. Lazaro

/M. Dúbravka chytal za hostí celý zápas/

• Arsenal Londýn - Norwich City 4:0 (2:0)

Góly: 33. a 67. Aubameyang, 37. Xhaka, 81. Soares

/O. Duda za hostí na lavičke náhradníkov/

• FC Everton - Leicester City 2:1 (2:0)

Góly: 10. Richarlison, 16. Sigurdsson (z 11m) - 51. Iheanacho

• West Ham United - FC Chelsea 3:2 (1:1)

Góly: 45.+2 Souček, 51. Antonio, 89. Jarmolenko - 42. a 72. Willian (prvý z 11 m)

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka bol pri vysokom víťazstve Newcastlu, o čisté konto prišiel v samom závere