Neapol prišiel o víťaznú sériu, Lobotka sa dostal na ihrisko v druhom polčase

Stanislav Lobotka (vpravo) v drese SSC Neapol.
Stanislav Lobotka (vpravo) v drese SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. júl 2020 o 21:54

Neapol nestrelil ani gól.

MILÁNO. Futbalisti SSC Neapol prišli o sériu víťazstiev v najvyššej talianskej súťaži. Po piatich triumfoch za sebou prehrali vo štvrtkovom zápase 29. kola Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 0:2.

Slovenský stredopoliar v službách Neapola Stanislav Lobotka prišiel na ihrisko v 73. minúte už pri dvojgólovom manku.

Po bezgólovom prvom polčase poslal domácich krátko po zmene strán do vedenia hlavičkou Mario Pašalič, v 56. minúte poistil náskok nikým neobsadený Robin Gosens.

Atalanta potvrdila výbornú formu, vyhrala aj štvrtý ligový zápas po reštarte a celkovo siedmy v rade. Počítajúc všetky súťaže natiahla víťaznú šnúru už na desať stretnutí, naposledy stratila body ešte pred koronavírusovou prestávkou 2. februára.

Klub z Bergama si upevnil v tabuľke štvrté miesto, zabezpečujúce miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov. Neapol zostáva na šiestej priečke, znamenajúcej účasť v predkole Európskej ligy.

AS Rím prehral na vlastnom štadióne s Udinese 0:2, keď už od 30. minúty dohrával bez vylúčeného Diega Perottiho.

Serie A 2019/2020 - 29. kolo - výsledky - štvrtok

• Atalanta Bergamo - SSC Neapol 2:0 (0:0)

Góly: 47. Pašalič, 56. Gosens

/S. Lobotka (Neapol) nastúpil v 73. min/

• AS Rím - Udinese Calcio 0:2 (0:1)

Góly: 12. Lasagna, 78. Nestorovski. ČK: 30. Perotti (AS)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol prišiel o víťaznú sériu, Lobotka sa dostal na ihrisko v druhom polčase